Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha valakit nem vesznek fel...

Ha valakit nem vesznek fel gimnáziumba (akkár 6 osztályosba akár 8 osztályosba) mekkora sebet hagyhat a gyereken, főleg ha még kicsit érzékenyebb is az átlagnál?

Figyelt kérdés

2017. jan. 21. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
hidd el, elég nagyot ahhoz, hogy hülyének érezze magát.
2017. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ez mennyire maradandó?
2017. jan. 21. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
változó
2017. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Meg kell értetni a gyerekkel, hogy nem ezen múlik a világ sorsa. Sok tanár és szülő is szerintem elég rosszul áll ehhez a dologhoz, és addig csepegtetik a gyereknek, hogy ez de fontos stb., amíg a gyerek elhiszi ezt, és pánikol tőle, és egy kudarc után összedől a világ körülötte.


Pedig akár 9. félévkor is el lehet menni egy szakközépből egy gimnáziumba, sima átiratkozással, nem egyszer volt már erre példa a világtörténelemben.

2017. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad a gyereket teljesítménykényszerre nevelni, és akkor nem hagy sebet egy ilyen, sőt, még előnyére is fordíthatja az így szerzett tapasztalatokat.

Annak idején én is felvételiztem 8 osztályosba, nem vettek fel, de nem tört meg, igazából teljesen reálisan láttam, hogy nem is fognak felvenni, meg nem is akartam sulit változtatni, szóval örültem is neki, de láttam, mik a követelmények. Később, 8. osztályos koromban meg már felvételiznem sem kellett, mert olyan jó eredményem lett egy tanulmányi versenyen, hogy az alapján felvettek abba a középiskolába, ahova menni akartam.

2017. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én most felvételiztem 4 osztályosba és nagyon elrontottam. Emiatt szombat óta sírógörcsök jönnek rám, ezen az se segít, hogyha a tanároknak elmondom, hogy rossz lett, akkor azt hiszik csak túlzok, nekem meg mosolyognám kell a bíztatásukra, hogy "attól még biztos felvesznek", holott tudom, hogy már nem.

Úgyhogy elég szemét érzés és olyan rosszul még sose éreztem magam, mint szombaton.

2017. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
sajnálom utolsó :(
2017. jan. 26. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi, már jobban vagyok, rájöttem, hogy nem csak én írtam rossz felvételit, most készülök a szóbelire és bízom még a hozott pontjaimban.
2017. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eddig 8, 6 osztályosba felvételiztem, jövőre megyek négyre. Tudtam, hogy nem fog sikerülni, szomorú voltam kicsit, de nem hagyott nagy sebet. Az viszont nagyon zavart, mikor kérdezgették, hogy hova vettek fel? Mert tudtam, hogy sehova, és csak azt akarják kierőltetni, hogy hülye vagyok.
2017. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez gyerek függő nagyon. Van akinek jobb a kudarctűrő képessége van akinek meg nem. Egy érzékenyebb gyereket megvisel szerintem.
2017. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!