Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Beperelheti egy szülő ilyenért...

Beperelheti egy szülő ilyenért a tanárt? Részletek lent

Figyelt kérdés

Nem vagyok tanár, de sok cikket olvasok az oktatásról és olvastam egy cikket régebben és onnan jött a kérdés; a cikkben egy szülő perelte az iskolát, mert az alsó tagozatos gyerekének az iskolabuszon üvegbe kellett vizelnie.


Régebben olvastam, csak tegnap hosszabb buszutakról beszélgettünk a munkahelyen és eszembe jutott ez a cikk.


Sok szülő választja ezt a megoldást, hogy ha valami miatt egy hosszabb úton nem tudnak félreállni, de a gyerek nem bírja tovább.


Csak eszembe jutott, hogy egy tanár esetében mi van ilyenkor? Pl elmennek kirándulni és 2 megálló között szól a gyerek, a tanár szól a sofőrnek, aki azt mondja, hogy x idő után tudnak csak megállni, de a gyerek mondja, hogy nem bírja tovább. Ilyen esetben sincs apelláta? Mert mégsem hagyhatja a tanár szenvedni szegény gyereket. Ad egy üveget és elküldi hátra, ahol nem látják, a tanár nem megy vele az üveget meg kidobja a gyerek, amikor leszállnak.


Mert ha meg nem bírja a gyerek akkor meg azért panaszolják be a tanárt, hogy egyrészt szenvedett a gyerek másrészt még meg is szégyenült.


Szóval ilyen esetben perelheti jogosan a tanárt?



2017. jan. 26. 02:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem jogi kategória. Perelni végül is bármiért lehet, más kérdés, hogy van-e értelme. Nagyon-nagyon rá kell érnie annak az embernek, aki ilyen miatt képes lenne beperelni egy tanárt.
2017. jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem meg hagyja szenvedni. Természetesen csak akkor, ha az előző megálláskor minden gyerekben tudatosította a tanár, hogy mindenki menjen el pisilni, mert utána 2 órán át nem tudnak megállni. Ha egy iskolás gyerek ennyi önkontrollt nem képes gyakorolni, akkor ott baj van. Ha arra kondicionáljuk, hogy bármit bármikor megtehet, azzal csak neki ártunk. Nem lesz képes felmérni a saját szükségleteit, megtervezni a legegyszerűbb, legelemibb dolgokat. Minek gondolkodjon előre ő maga, ha mások mindent megcsinálnak helyette, még a pisilését is megoldják? Különben is, mi van a lányokkal, akik nem tudnak üvegbe pisilni? Ők gondolkozzanak előre, de a fiúknak meg muszáj? És mi van, ha hátul a srác kicsit félrecsurgat, és olyan lesz a busz ülése? Ne már...
2017. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!