Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit jelent ha egy tanár...

Mit jelent ha egy tanár szívesen beszélget az egyik diákjával?

Figyelt kérdés

Sosem hittem volna hogy egyszer rámír a tanárom akit kedvelek.Igazából iskolával kapcsolatos dolog miatt írt nekem.Aztán már rég láttam és rég beszéltem vele ezért megkérdeztem hogy ha van ideje és nem zavarom akkor lenne kedve-e beszélgetni és leírta hogy most lelkileg kivan egy dolog miatt de írta hogy mondjuk holnap vagy holnap után magyon szívesen beszélne velem.

Normális válaszokat szeretnék kérni.



2017. jan. 26. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Azt, hogy egy normális tanár, aki nem csak leadja az anyagot, hanem törődik is a diákokkal.
2017. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A-a, a tanár semmiféle törődést nem mutatott a kérdező iránt. A tanár ráírt egy ISKOLAI dolog miatt, a kérdező pedig kissé indiszkrét módon rákérdezett, hogy nem e lenne kedve beszélgetni.

A tanár pedig ezt kedvesen, de kissé átlátszóan elutasította. A "nagyon kivagyok, de holnap vagy valamikor dumálhatnánk" az egyik leggyakoribb kibújós duma. Még a tanároknál is.

Én ebből egyáltalán nem azt veszem le, hogy a tanár szívesen beszélgetne a kérdezővel. Inkább a kérdező szeretne beszélgetni vele, mert bele van zúgva. Majdnem biztos az is, hogy a kérdező 12-15 közötti lány, a tanára pedig 30 körüli, jól néz ki és jófej.

Az jó dolog, ha tanár és diákjai (nem csak egy bizonyos diák) között oldott a viszony, és szívesen beszélgetnek egymással, de privátban olyat írni, hogy lenne e kedve beszélgetni, az baromi ciki. Tolakodó, és gáz. Pláne, ha előtte nem álltak különösebben közel egymáshoz.

Persze mindenki azt csinál, amit akar, csak azért óvatosan az ilyen privát üzenetekkel, nehogy a végén még baj legyen belőle.

2017. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy egyszer rádírt, meg kérésedre "egyszer majd" lehet, hogy pár mondatot vált veled, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy szívesen beszélget veled. Félre ne értsd, az ellenkezőjét se jelenti, de ennyiből még ne vonjunk le messzemenő következtetést.

Egyébként meg mit jelent, ha valakivel szívesen beszélget? Semmit. Azt, hogy szeret vele beszélgetni. Lehet, hogy egyszerűen kedveli, vagy hasonló az érdeklődési körük, vagy akármi. Erre nincs tuti recept, hogy "ha valakivel szeret beszélgetni, az azért van, mert ...."

2017. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha rég láttad, akkor egy volt tanárodról van szó? Milyen korú emberek szerepelnek a történetben? Általános iskolai, középiskolai tanárról vagy felsőoktatásban dolgozóról van szó? Nem mindegy...
2017. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Középiskolás vagyok jelenleg 9-es vagyok.Ő 37 éves.Régen láttam mert kórházban volt meg otthon pihen.Tegnap mondta hogy akár ma vagy akár holnap beszélhetünk addig ő összeszedi magát és megkérdezte tőlem hogy az úgy jó-e nekem.
2017. jan. 27. 17:01
 6/7 anonim válasza:
Engem igazából érdekel hogy mi lesz ebből..Nekem is bejön a tanárom ezért tényleg kíváncsi vagyok.Bár lehet hogy kibújós duma, de ha mégsem és tényleg fogtok beszélgetni, le tudod majd írni hogy mi volt?
2017. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele, tehát nem rázott le és bő válaszokat írt.

#6 neked írok privátban.:D

2017. jan. 28. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!