Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jo ez a buntetes? 13 eves...

Jo ez a buntetes? 13 eves fiam rossz jegyet kapott mert mar ezredjere beszelget ora kozben es nem figyel oda, tobb tanar figyelmeztette mar, het vegen ket napos kirandulas lesz, ma fizettem be neki, kerjem vissza a penzt es ne engedjem, lesz hatasa?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
ez is jó v. zsebpénz megvonás
2010. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

én lány vagyok és 13 éves és anyukám nem szokott megbüntetni, ha rossz jegyet kapok.... mert tudja hogy van olyan amit tényleg hiába próbálom nem tudom megtanulni ha nem értm.. pl: fizika... meg néha becsúszik 1-2 rossz jegy 3.. 2


amugy néha én is szoktam beszélni órán, ha nevetnem kell nagyon nehezen tartom vissza... és többször rám is szólnak, mikor nem is én beszéltem

nem is én kezdtem el beszélni és mégis engem büntetnek meg...

vagy ha mások olyan hülyeséget mondanak (órán, ami nem feltétlenül tartozik oda) és én nevetek akkor is engem csesznek le és ez nagyon idegesítő pedig nem is olyan hangosan nevettem ahogy a "másik" mondta a poénját!! :S


de a tanárok amugy a szülőknek sokszor mást mondanak...

PL: az egyik tanár nekünk mindig azt mondja h milyen rossz az osztály, i vagyunk az évfolyamban a legrosszabb osztály, de anyukám mondta h szülői értekezleten a tanár dicsért minket, és mondta h jól dolgozunk jók vagyunk.....


szerintem ne az osztálykirándulás megvonásával büntesd... inkább mond neki h csak akkor mehet el ide vagy oda ha tanult.....

2010. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egy rossz jegyért, még ha többedjére is fordul elő, nem szabad egy gyereket a 2 napos kirándulásától megfosztani. Én a határozott, következetes nevelés híve vagyok, és vannak dolgok amikért egy gyereket büntetni kell, egy rossz jegyért inkább csak elbeszélgetni. Nem tudom te anno milyen tanuló voltál, de a saját példa segíthet.

Én pld. felsőfokú végzettségű, 40 éves családos nő vagyok. Diákkoromban rengeteg probléma volt velem, mert egy tipikus teenager voltam, minden jobban érdekelt mint a tanulás. A szüleim mindig azt mondták, magamnak tanulok, soha nem tartottak terror alatt, azt az egy dolgot követelték meg, hogy szakmám kell hogy legyen..... felnőttként tripla energiával szereztem magasabb végzettséget, de 18 évesen leérettségiztem és szakma volt a kezemben. Én majd (még kisebb a gyerekem) ha suliba fog járni, el fogom neki mondani, én hogy jártam, és ha nem okul a hibámból, szomorú leszek, de ezért kínozni nem fogom... van olyan ismerősöm, aki szabályosan terrorizálja a gyerekét a tanulással kapcsolatban, hidd el, én olyan boldogtalan gyereket még nem láttam. Nem mindenki lesz egyetemi diplomás, attól még lehet sikeres, szakmával rendelkező ember.

2010. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem akkora bün,hogy eltiltsd a kiràndulàstòl! Ne szàmitòzzon egy hètig,nincs zsebpènz a hònapban,de a kirándulàs nagy èlmèny,ne tedd ezt vele.
2010. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek 13 éves, ha nem engeded el, lesz hatása.De lesz ám, csak győzd a fejed kapkodni utána! Ha el akarod magadtól vadítani, akkor ez a legjobb megoldás. Büntetésként kamaszoknál soha nem használ a közösségtől való megfosztás. Gondold el, kimarad egy nagy közös élményből, szinte kiesik az osztályból.Utána valahogyan fel kell hívnia a figyelmet magára, tehát még többet fog bohóckodni órán, beszólogatni, neked ellenszegülni. Ezt nem akarhatod.
2010. nov. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat,elengedem a kirandulasra mert sajnalom,viszont megmondtam neki hogy ez az utolso esely hogy osszeszedje magat,egyebkent az bosszant hogy a beszelgetes miatt kapta a rossz jegyet es nem a tudasra.
2010. nov. 9. 10:53
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Hahó 2. és 3. funckionális analfabéta!


Nem azért kapott rossz jegyet mert valamit nem tudott, hanem mert szórakozott órán!

2010. nov. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

A fiatalemberből hiányzik a tisztelet más emberek iránt.

Legyenek azok a társai akiket zavar,vagy a pedagógusa.

-Órán nem dumálunk-,ez a gyereknek az iskolában szentírás,pláne ha már többször figyelmeztették is érte.

Én a helyedben ez irányba kezdenék elbeszélgetni a gyerekkel..És akkor nem kellenek büntetések,mert be tud tartani alapvető szabályokat.(remélhetőleg)


(Egyébként csak elengedted kirándulni,a fiad szerintem nagyon is jól tudta,hogy nem tudod véghezvinni a kilátásba helyezett büntetést.Innentől kezdve bármi amit mondtál neki,csak üres fenyegetőzés.Egyik fülén be-másikon ki.)

2010. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolso!Koszonom a jotanacsot.Egy kerdesem lenne!Milyen tanar az aki nem tud rendet,csendet tartani,akinek rendszeresen zaj van az orajan?Nem akarom menteni ezzel a gyereket,se tul elkanyarodni a tematol.Egyenkent azert engedem el,mert nagyon jo jegyei vannak.
2010. nov. 10. 21:36
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

En tanarkent teljesen helytelennek tartom, hogy rossz jegyet adott neki emiatt. Max. magatartasbol lett volna joga beirni egy egyest. Azt kellett volna tennie, nem pedig a targyabol, mert ennek semmi koze az anyaghoz.


Amugy en elengednem a kirandulasra, de ha azt mondtad, hogy ez az utolso lehetosege, akkor tenyleg az utolso legyen, mert ha latja, hogy csak mondod, ki fogja hasznalni.

2010. nov. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!