Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Új suli. Hogyan tudnék beilles...

Új suli. Hogyan tudnék beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Hétfőtől egy másik suliba fogok menni, mert konkrétan a város másik végébe költöztünk és ne kelljen ilyen sokat utaznom hozzá, lehet el is késnék miatta sokszor. Ahova menni fogok, 10 percre van innen és viszonylag jónak számít, de senkit nem ismerek onnan és 11-es vagyok, szóval egy teljesen összeszokott közegbe is mennék és lehet, hogy nem fogadnának be. Sőt.. szerintem egyáltalán nem is fognak.

Eléggé csendes meg zárkózott vagyok, főleg olyan emberek között, akiket nem ismerek, bár olyan emberek előtt is gyakran félénken nyilvánulok meg, akikkel szinte napi szinten találkozom. Elvileg a kinézetemen nincsen semmi kivetni való, eddig sok lány figyelmét megkaptam, a baj csak az, hogy a beszélgetéseink előbb-utóbb mindig megszakadnak, mert kifogyunk a témából vagy nincsen bennünk semmi közös meg ilyenek. Aztán most ott tartok, hogy egy 12 éves kislány akar rámakaszkodni és bizonygatja, hogy szerelmes belém, amikor nem is ismer. De most nem is ez a lényeg, hanem hogy tudom, hogy nem fogok tudni megnyílni az új osztálytársaim előtt sem és már ígyis sokat bántottak engem emiatt a mostani osztályomban.. igazándiból nem sokat beszélek, legtöbbször max akkor ha kérdeznek és ofőm is mondta, hogy mennyire elege van, hogy mindent úgy kell kihúzni belőlem. Szarul esik, hogy így is az önbizalmam egy nagy 0, de még mindenki a tudtomra is adja és szekál vele, hogy mennyire zavaró, hogy nem szeretek sokat beszélni. Meg szüleim is egyfolytában ezzel jönnek, meg a testvéreim is és engem meg az zavar, hogy nem fogadnak el olyannak, mint amilyen vagyok.


17/F


2017. jan. 28. 23:05
 1/4 holnaptegnapja ***** válasza:

Ne aggódj és ne stresszelj ezen.

(tudom, hogy könnyű mondani)


Megfogod látni, hogy amitől féltél, az nem is olyan vészes, csak most tűnik annak.


Olyan, mint a fogorvos előtti várakozási idő.

- Gondold azt, hogy mások is kibírták és életben maradtak.


...és ha félve is léptek be a fogorvosi rendelőbe, kifele jövet, egy nagy kő esett le a szívükről, hogy jééééé! - ez tényleg nem is volt olyan vészes, mint amitől befele menet féltem!


2 nap múlva már nevetni fogsz az egészen.

Vagy lehet, hogy már az első nap után.

2017. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy elfogadjanak olyannak amilyenek vagyunk. De mégsem kell mindig önmagunkat adni, mert ezzel azt várjuk el, hogy minden dolog, hozzánk igazodjon. Ez viszont ritkán jön mindig össze. Emiatt kell megtanulni alkalmazkodni!! Az alkalmazkodásnak több vállfaja van. Egyet említek, mert jelenleg ez áll hozzám a legközelebb. Módszerem nem meglepő, - prűdök számára nyomban elvetendő - sem túl helyes tanács, de azért leírom.


Nemtudom, hogy állsz az itallal. Ügy érzem nem jól. Egyszerűen igyál egy keveset (ami a tanároknak még nem tűnik fel) még ha hülyeségnek is hangzik a tanácsom. Higgy a piában, ha magadban nem! Az önbizalom vagy van, vagy nincs, ha nincs, ellehet játszani,hogy van, ha képtelen vagy eljátszani, akkor bízz a csodaszerben, az alkoholban! Ezzel azt mondom, hogy nyomd el önmagad, és ölts magadra egy szerepet ami nem te vagy! Persze itt megtámadható a dolog, abban, hogy helytelen a tanács, mert szigorúan csak önmagadat kell adni, hogy ne hazudtoljad meg magad. Helytelen, abban az esetben ha te valóban önmagadat akarod feltétlenül adni. (Tudom te azt várod, hogy fogadjanak el olyannak amilyen vagy. De ne legyél önző másokkal szemben, mert lehet, hogy megakarnak ismerni téged, csak a zárkózott magatartásoddal, azt váltod ki a másikból, hogy ugyanilyen zárkózottan fog viszonyulni hozzád, azaz nem mer lépni feléd, mert a viselkedéseddel azt sugallod a másiknak, hogy 'köszi, nem vágyom a társaságodra'! Magadat csapod be!


Neked az a célod, hogy beilleszkedj, mert te be, szeretnél illeszkedni! Ha valóban ezt szeretnéd, az ára nem lehet gond. Tehát muszáj, neked alkalmazkodnod egy teljesen új közegben, hisz te vagy a kisebbség, az "idegen". Ha be akarsz illeszkedni, alkalmazkodnod kell a kultúrához, másképp csak kirekesztett lehetsz.



Az ügy érdekében legfontosabb, a mindenki által hangoztatott ELSŐ BENYOMÁS! Ennek van a legnagyobb hatása, és ezt tudatosan, ki is kell használni! Ez fogja meghatározni, milyennek ítélnek meg magukban az új osztálytársak. (jó ez közhely itt de idevág) Az égvilágon semmit nem tudnak rólad, ezért nem is gondolnak rá, hogy te zárkózott vagy, és okot sem szabad adni erre, mert az éles eszűek rögtön így, zárkózotnak fognak elkönyvelni, ezzel le is mondva a társaságodról. Annyi a lényeg, hogy ne mutasd magad zárkózottnak, mert akkor ők se fognak nyitni feléd. El kell játszani egy szerepet, amit később ellehet hagyni, mert már tudják, hogy te olyan is tudsz lenni, nem csak introvertált. Mutasd magad lazának, - rágózz, persze csukott szájjal szolídan - és menj oda az emberkékhez kérdezgetni, amihez még okod is van, hisz új vagy, ezért megfognak érteni. Mindig arra gondolj, hogy vesztenivalód nincs.


Persze kell némi elszántság és tehetség az efféle dolgokhoz, és tudatosítás. Ha nem megy magától a dolog, igyál meg egy-két sört vagy felest. u.i.: nem ittál eddig még?! Valamikor el kell kezdeni. Csodadolog az hidd el! (Ez távol áll az alkoholizmustól!) :)

2017. jan. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne félj kinyitni a szádat, és emlékezz rá, hogy nem tudsz mindenkinek megfelelni. Ha csendben maradsz, senkinek nem leszel szimpatikus. Ha beszélsz, működsz, akkor lesznek ellenséges emberek, de lesznek barátságosak is. Utóbbiakra koncentrálj, az előbbieket meg tojd le jó magasról.
2017. jan. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, h. zárkózott, befelé forduló típus vagy, nincs ezzel semmi gond. (én pont az ellentéted, de - szerintem - azzal sincs)

Mindenki nem hallgathat, de nem is beszélhet állandóan. Valahol az arany középút a megoldás, és az ahhoz vezető tudatosság. Tehát ha teheted olvass, tanulj sokat, akkor pl. attól legalább nem kell tartanod, ha felszólítanak v. véleményt kell formálnod, beégsz v. hülyeséget mondasz.

Szóval legalább akkor, mikor beszélni fogsz (mert muszáj v. esetleg saját késztetésből), legyél ügyes, összeszedett.

Ha kis bátorításra vagy egy adott szitu megoldásához van szükséged, ide alkalmanként vissza-visszanézhetsz.

2017. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!