Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan fogok tudni beilleszked...

Hogyan fogok tudni beilleszkedni egy osztályba, ahol valszeg el fognak ítélni a származásom miatt? 17/f

Figyelt kérdés
Most hétfőtől fogok egy másik suliba menni és nem szeretnék semmiképpen sem rosszban lenni senkivel sem. Szerintem le fognak támadni, mivel roma vagyok és már nem egy beszólást kaptam emiatt különféle emberektől. Meg a volt barátnőm szülei is ezért választottak szét minket, mert nekik nem voltam szimpatikus emiatt, pedig még csak arra sem méltattak, hogy beszéljek velük. Az előítéletek ránk nem igazak, a szüleim is normális emberek. Illetve van két bátyám, akik úgyszintén a normális emberek közé sorolhatók be. Mindig is voltak barátaim, szóval nem is ez a gond, könnyen ismerkedem, csak kicsit tartok attól, hogy emiatt senki nem fog akarni velem barátkozni.
2017. jan. 14. 03:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Viselkedj normálisan, úgy, ahogy szoktál, illedelmesen, rendesen. Ha nem úgy viselkedsz, mint egy tipikus alja cigány [bocsi a kifejezésért] akkor nem hiszem, hogy nagy problémák lennének. Bízz abban, hogy ennyi idősen, már [remélhetőleg] szorult az emberekbe annyi értelem, hogy ne kezdjenek el egyből fikázni. Sok sikert.


Egyébként, hogy hogy másik suliba mész?

2017. jan. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy nem kell rosszra gondolni, csak máshova költöztünk és ezért :)
2017. jan. 14. 03:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az új osztályunkban nálunk is van két roma srác. Az egyik már kimutatta a foga fehérjét, de a másik előtt le a kalappal. Illedelmes, udvarias, irtó jó fej. Kellemesen csalódtam.
2017. jan. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Próbálj nem foglalkozni a Téged fikázókkal, idővel magukról állítják ki a szegénységi bizonyítványt.

És aki értelmes módon kezeli ezt a helyzetet, ő is melléd fog állni.

A bugyuta emberek ismérve a rasszizmus, meg az előítéletesség.

2017. jan. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Legyél kedves, udvarias, jófej. Igazából, ha nem vagy bunkó, akkor szerintem nem kéne, hogy elítéljenek.

Én szurkolok neked!

2017. jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nézd, nem egyszerű az előítéleket levetkőzni. Én pl. rendszeresen próbálkozom ezzel, de mind untalan átvernek vagy behúznak a csőbe. Hiába látom, hogy normálisan öltözik és beszél. Így elég nehéz egyáltalán nyitni valaki felé még akkor is, ha tényleg igazak a szándékai.
2017. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne szolgálj rá az előítéletekre, viselkedj normálisan, kulturáltan. Az írásképed alapján értelmes, tanult gyerek vagy, aki elítél a cigányságod miatt, azzal nem is érdemes szóba állni. Az értelmesek kedvelni fognak, velük kell foglalkozni. A barmoktól határolódj el.
2017. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elég kevés esély van rá, hogy a leendő osztályodban ne legyen még egy roma gyerek. Persze az integrációra való törekvés jegyében. És pont ez okozza majd a szegregációt, amikor 2-3 roma srác kénytelen a közösségben elzárkózni a többiek faji előítéletei elől. Tehát szarnak pofon :) De szerintem te ne aggódj emiatt, ha az osztályba véletlenül nem is, iskola szinten néhány százalékot kitesznek a roma tanulók.
2017. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"bugyuta emberek ismérve a rasszizmus, meg az előítéletesség."

Persze-persze, aranyos, ahogy magyarázkodsz.

A borsodi út neked is áll, majd ha lemersz jönni kíváncsi vagyok mennyi előítélet lesz benned;)

2017. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért nehogy azt hidd, csak téged kínoz az előitélet. Roma környéken meg engem néznek ki, rám néznek csúnyán, én vagyok az "idegen".

Én fehérként biztos lehetek benne, hogy a romák nem fogadnának szivélyesen, míg neked romaként a "fehérek" között nagyobb esélyed van.

2017. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!