Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytermen nincs ajtó...

Az osztálytermen nincs ajtó már év eleje óta szinte? Ez milyen? Az iskolának nem futja egy ajtóra?

Figyelt kérdés

Az év elején az első napokban történt valami az osztályterem ajtajával. Eltört a zsanér vagy mi. Levették, ezerszer hallottuk hogy lesz feltéve másik. Ez szept-ben volt, most február van ajtó azóta sincs.

Bakker mi ez istálló hogy még ajtó sincs? Nem telik a sulinak egy szaros ajtóra? Ráadásul úgy hogy alapítványi iskola ahol még külön lóvét is szednek a szülőktől?


2017. febr. 20. 08:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy iskolában vagyok technikai dolgozó. Tudnék ennél jóval cifrább dolgokat is mesélni.

A karbantartónk volt, hogy egy hónapig (!!!!) könyörgött, hogy vegyenek csavarokat. Végül a saját pénzén vett, mert a fenntartó nem akarta engedélyezni. Én 2 év után kaptam egy csavarhúzókészletet, ami egyébként a munkámhoz szükséges lenne. Addig otthonról hoztam.

Mondjuk egy alapítványi iskolánál, ami költségvetésileg jóval szabadabb, mint egy KLIK-es intézmény, azért tényleg furcsa, de én már semmin nem lepődök meg. Gondolom, az a pénz egyből elvándorol bizonyos zsebekbe...

2017. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez szánalmas. A klik is szánalmas. Az egész "oktatási" rendszer szánalmas.
2017. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

#2: Igazából a probléma az, hogy mindenki csak a saját zsebét tömi.

Most induljunk ki a KLIK-es iskolákból: van egy hatalmas nagy apparátus, ami szívja el a pénzt. Mert a tankerületi vezetők nyilván nem annyit kapnak, és nem olyan körülmények között dolgoznak, mint az iskolai alkalmazottak. Hallottam egyet s mást hiteles forrásból, hogy milyen luxus kiadásai voltak a helyi tankerületnek, amellett meg párszáz vagy 1-2 ezer forintos tételeket képtelenek kifizetni. Spórolni kell a krétával, semmit nem javíttathatunk meg, csak ha már teljesen bedöglött, stb.

Az alapítványi iskoláknál meg az alapítványi vezetés az, amelyik le szokta nyúlni a pénzeket. Volt "szerencsém" alapítványi iskolában OKJ-s képzésre járni (informatika), úgy kellett otthonról egeret hozni, mert arra bizony nem futotta. Tisztelet a kivételnek, de sok alapítványi suliban is ez megy, a nagyfőnök tömi a zsebét, beszedi a nem kevés tandíjat, közben meg rohad az egész, szó szerint és átvitt értelemben is.

2017. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"A klik is szánalmas. "


Ez a suli nem klikes.

2017. febr. 20. 10:08
 5/16 A kérdező kommentje:

"de sok alapítványi suliban is ez megy, a nagyfőnök tömi a zsebét, beszedi a nem kevés tandíjat, közben meg rohad az egész, szó szerint és átvitt értelemben is."


Elmeséljem hogy az iskola igazgatója milyen kocsival jár? És sofőr vezetoi nem is ő maga? Elmeséljem vagy úgyse hiszitek el?

Nyilván a sofőrt meg a kocsit is csakis saját pénzből fizeti mi másból. Még véletlen se az alapítványi pénzekből.

2017. febr. 20. 10:09
 6/16 anonim ***** válasza:
Magyarországon az iskolákra nincs pénz! Csak stadionomkra!
2017. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Magyarországon jelenleg a pénzek átcsoportosítása van folyamatban, jobban fogalmazva teljes a káosz.


Olyanra van pénz ami teljesen fölösleges, de egy ajtóra már nincs, és még ez fog menni évekig.


Mi ezen a furcsa, nem érthető?


Sokan éheznek, de a Fideszes vezetőknek és a haveroknak kell 2 évente új autó, sofőrrel.


Majd megszokod ezeket.

2017. febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Majd megszokod ezeket."


Hát pont azért tart itt az ország mert kicsiben (ld iskola-ajtó nincs pénz igazgató kocsira van pénz) is pont az folyik mint nagyban (orvos az nincs nincs pénz stadion az van van pénz) mert az emberek ilyenek. Majd megszokod. El kell tűrni úgyse lehet mit tenni. Az ilyenek miatt vagyunk itt.


És nem kétlem ha én felnőtt leszek én is egy szürke "jaj ne szóljunk mert jaj mi lesz velünk" birka leszek.


Hacsak nem követem bátyám példáját (3 éve USA-ban IT dolgozóként és megmondta szarik hazajönni és nem csak a pénz miatt nem jön haza állása itthon is volt itt is IT-s volt nem rossz fizuval de ott 5x annyit keres és nem kell elviselnie az ilyen szarokat se)

2017. febr. 20. 12:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Mit is gondoltál öcsém, hogy ezek "felnőtt emberek"???


Nemtom ki az iskolaigazgató, de valami ovódás szinten lévő szánalmas alak, mint a magyar "nagykutya" politikusok.


Minden másra van pénz, csak arra nem amire kellene. Kell pénz valamire ami fontos? === Arra nincs. Kell valami felesleges, ami 2 év múlva is jó akár, de valaki havernak kell === Azonnal lehet venni.


Ezért mondom, vicc ez az ország ilyen tekintetben.

2017. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

És mit gondolnál ha valaki granancon ragadná az igazgatót és belenyomná a retkes képét a falba és megkérdezné miközben az a betört képét tapogtaja hogy na lesz pénz vagy megnézzük -e a következő falat?

Hidd el lenne pénz.

És ez kis és nagy léptékben is működne.

2017. febr. 20. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!