Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy olyan ember akit egész...

Egy olyan ember akit egész életében csesztettek a suliban milyen lesz felnőtt korára?

Figyelt kérdés
Ő is bántani fog másokat, szorongásos társaságkerülő lesz, vagy ez inkább személyiség kérdése
2017. márc. 18. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

van ilyen olyan végkifejlet

ismerek olyat aki gyógyszereket szed és elég durva önbizalom hiánya van, sajnos egy volt osztálytárs...

ismerek olyat aki meg sikeres lett és felépítette az életét, róla sokat nem tudok, de a világ felé azt mutatja, hogy boldog...


24F

2017. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van, változó, hogy kiből mit formálnak ezek az élmények.

Engem és egy másik ismerősömet is rendszeresen aláztak a suliban és felnőttkorunkra nagyon eltérő lett a gondolkodásmódunk.

Én igyekszek minél nyitottabb lenni a világ felé, viszonylag könnyen a bizalmamba fogadok bárkit, hogy ezáltal minél több jó élményt engedjek be az életembe és feledtessem a sok régi rosszat. Persze becsúsznak kellemetlen élmények is, de hát ez ugye ezzel jár.

Ő viszont felhúzott maga köré egy hatalmas falat, hogy minden további rossztól távol tartsa magát, így viszont sajnos a jó dolgok se nagyon találják meg. Nagyon merev és távolságtartó eleinte az emberekkel, igen kemény dolga van annak, aki komolyan a bizalmába akar férkőzni.

Remélem érted, hogy mire akarok kilyukadni.

2017. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismeretségi körömben teljesen normális emberek lettek belőlük.
2017. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy felnőtt korra kicsit mindenki beleolvad a tömegbe és egy lesz a sok közül. Mindenki éli az életét és kész. Én például általánosban kiközösített voltam, szakközépben szintén a lúzerek közé tartoztam. Igazi visszahúzódó, csendes nyomi voltam. Ahhoz képest egész rendbe jöttem így 28 éves létemre.


Mondjuk azt mondom, hogy az a bizonyos fal és a távolságtartás a mai napig megvan, ilyen mértékű gondja mindenki másnak is van.

2017. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Személyiségtől függ.

Van akit csesztettek egész életében, ezért bosszúként legyilkolja az embereket.

Van aki teljesen túllép rajta, és átlagos ember lesz.

2017. márc. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Van akit csesztettek egész életében, ezért bosszúként legyilkolja az embereket."


Ebben az esetben az anno bántalmazásban résztvevő személyeket ugyanúgy börtönre ítélném. Egy 14+ gyereknek már van annyi esze, hogy felfogja, hogyha kínozza a másikat, és fájdalmat okoz neki. Éppen ezért az ilyeneket nagyobb bűnözőnek tartom, mint a tolvajokat. Aki lop, az legalább nem teszi tönkre mások életét, ők viszont igen, kihathat az egész életére, és lehet emiatt családja sem lesz. Az ilyen viselkedés közelít a gyilkossághoz, néha túl is tesz rajta, haljon meg valaki, mint egy életen át szenvedjen. Illetve még annyit tudok hozzáfűzni, hogy a bántalmazott személyek semmiképpen se adják tovább a bántalmazást, inkább annak adják vissza, akiktől kapta.

2017. márc. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Én pl. egy szociopata s***fej lettem. Nagy mértékű harag és gyűlölet van bennem, emellett egy idegroncs vagyok.
2017. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!