Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen felelőtlen hülyék...

Miért ilyen felelőtlen hülyék a középiskolások?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem!

Van minden féle csúcs szuper okos telefonjuk, persze csak a legjobb márka. Van power bank. Internet meg pláne van hisz az a legfontosabb.

De 1-1,5 liter víz ami 40-60 forintba kerül már nincs! Egymástól csórogatják el, egy üvegből vagy 5-6 iszik, egymásra telepednek.

De a kajával is ez a helyzet, egész nap azt hallom "kinek van kajája, van kajád ?" De még egy normális tolluk sincs amivel dolgozatot írnak azt is egymástól kéregetik, de vissza nem adják.

Ha még csóró az adott gyerek oké, rendben!

De ha van 100-200 ezer forintos Iphone, havi 5-10 ezer forintos mobilnet, 3-6 ezer forintos power bank, akkor miért nincs egy 50 forintos víz, vagy 3 db 20 forintos zsömle, vagy egy 100 forintos toll ami hónapokig elég ?

Még ha egy-két alkalomról lenne szó oké, de egy éven keresztül . .



#gyerek #iskola #feleőtlen
2017. márc. 21. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert akkor jönnek rám hogy kell nekik, ha látják másnál. Te pedig nézz utána a "felelőtlen" szó jelentésének.
2017. márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Stimmel:

[link]

2017. márc. 21. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted a középiskolások ezt maguknak veszik meg? A legtöbbnek a szülei. Ők maguk nem tudnak gazdálkodni a pénzükkel. Ha van előbb költik el chipsre, cigire, hétvégén piára, mint hogy vizet vagy szendvicset vegyenek. Csak amikor már szomjasak vagy éhesek akkor jönnek rá, hogy hoppá.
2017. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10 évvel ezelott is ugyanilyen hulyek voltak, kameras telefon mindegyiknek a zsebebe akkor meg az jonak szamitott, es se kajajuk se vizuk semmijuk nem volt sose, pedig kajat tudna vinni otthonrol is meg vizet is nem kell arra koltenie a kis penzet es megse volt nekik sose.
2017. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Mert idiotak.
2017. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik osztálytársnőm inkább nem eszik egész nap, hogy cigizhessen. Mindkettőre nincs pénze, kajára kap a szüleitől minden nap, de cigit vesz belőle.
2017. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha egy hosszú sulis nap után néha elmegyünk együtt, nekem addigra már szinte nem marad vizem, vagy marad de megiszom, és esetleg még szomjas vagyok és valakinek van vize és szìvesen ad nekem, akkor miért menjek venni ami elég sok ideig is eltarthat? Főleg nyáron egy parkban ahol még egy bolt sincs. Száradjak inkább ki mint hogy kérjek egy kis vizet a másiktól?

A kajávan is ugyan ez a helyzet.

Na meg néha meg van beszélve, hogy ki mit hoz és azon osztozunk. Én kaját, a Pista innit, a Józsi nasit. Tudod, én a barátaimmal szeretek Osztozni.

Sőt! Mikor hugommal megyek valahova, simán osztozunk a péksütin is, belenyalunk egymás fagyijába vagy cserélünk mert jobban ìzlik a màsiké. Nem fogunk feleslegesen venni mindenből kettőt, inkább különböző dolgokat de azt viszont felezzük. Általában nálam szokott lenni a pénz, mert közösen kapjuk, és ha neki kell valami akkor tőlem kéri el a részét.

De ebből te csak azt látod, hogy két középsulis lány egymàstól kunyerál mindent!


18/l

2017. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudod a higénia is fontos.

Amúgy 90%-ban azért adnak csak mert illetlenség lenne azt mondani hogy nem, meg megsértődnél.

Amúgy azokról beszéltem akik nem hoznak alapból.

2017. márc. 23. 20:22
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdésben megadtad a választ szinte.

Mert felelőtlenek, lusták, nemtörődömök, úgyis ad majd valaki, stb.


Viszont nem függ össze a modern kütyükkel.

2003-2006 ban voltam szak-középsulis.

Talán még az osztály felének sem volt telefonja.

Internet csak otthon volt, néhány embernek, (lehet még betárcsázós) Suliban internetre max informatika szakkörön délután 2 hetente, tudtunk közösen felmenni. Powerbank talán még nem is létezett :)


Viszont ugyanúgy ment a kaja-pia kunyizás (főleg szakgyakorlaton).

Sokan írták, hogy a kaja pénz az cigire ment el.

Ezzel egyetértek s ez a része akár meg is lehetne válaszolva, hogy mert nem kalkuláltak rá pénzt.

Meg mert a függők is a szenvedélyükre költik mintsem élelemre.


Viszont ugyanúgy ment az íróeszköz, vonalzó, radír stb kölcsönzése. Füzetlapok, Tankönyv kunyizás (hozzáteszem szlovákiából írom s itt alapvetően az iskola adja/kölcsönzi a tankönyveket minden diáknak).

Továbbmegyek, ilyen olyan alapítványok támogatása alapján még füzeteket is biztosított az iskola.

Nem lehetett ráfogni a szegénységre sem.


Mindez a hanyagság.

2017. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!