Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárnak van joga rám írni...

A tanárnak van joga rám írni Facebookon?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell hogy van az osztályunknak egy Facebook csoportja aminek az ofő az adminja

Megkérdezi, hogy miért nem jövünk suliba. Én szándékosan nem válaszolok neki vissza(meg se nézem alapból) .És még ő van felhábodva



2017. máj. 18. 10:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

23#

Valtozik a világ, és ezt ideje lenne elfogadni.

2017. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim válasza:
55%
Nézem itt az első oldalon lévő válaszokat, és vannak bajok... igen, 10év alatt is sok dolog változott.. el kell fogadni.. amíg neked van igazolásod a tanárnak kutya kötelessége azt adminisztrálni, és ennyi. Nincs köze ahhoz, hogy te mikor és mit csinálsz. Amúgy is túl sokat képzelnek magukról a tanárok.. azt hiszik az az élet értelme, hogy az ő tárgyukat tanuljuk, más tantárgy nincs is.. azt hiszik neked van időd arra, hogy otthon leülj és délután 2-től este 7ig tanulj, majd feküdj le aludni, hogy kipihend magad... csakhogy arról megfeledkeznek, hogy vannak diákok, akiknek dolgozniuk is kell állandó munkahelyen, iskola mellett, mert különben nem tudnának megélni a szüleivel. Igen sajnos manapság rengeteg ilyen család van. Le lehet húzni, akkor is ez az igazság, nem a '70es években vagyunk, ahol még akkora fegyelem és szabálybetartás volt. Persze a drogozással és partizással a suli helyett nem értek egyet...
2017. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
50%

"az iskolába járás nem az osztályfőnök érdeke,"

Szerintem nem is azért kérdezte, miért hiányzik a diák? Pl. az osztályfőnöknek is vannak kötelességei, úgymint X igazolatlan után szülőnek jelezni, később gyermekvédelemnek, legvégül elvonják a családi pótlékot.

Mivel a kérdező "eltűnt", ezért nem tudhatjuk, hogy erről van-e szó vagy betegségről - de gyanítom, hogy nem betegségről, mert általában "az kiabál, akinek a háza ég".

Hány, de hány olyan kérdést láttam már, ahol "jogosan adták-e ki az adataimat a követeléskezelőnek/végrehajtónak?" - kiabálta az adós, aki nem fizetett.


#23

" amíg neked van igazolásod a tanárnak kutya kötelessége azt adminisztrálni, és ennyi."


Nem tudod, hogy van-e igazolása, hiszen az nem derült ki, hogy beteg vagy lóg? Fiam iskolájában 3 gyereket is kicsaptak amiatt, hogy nem jártak be suliba...

2017. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Hopp, közben töröltek egy trágár hozzászólást - szóval a 22-estől idéztem :-)
2017. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Nem értem amúgy ezeket a válaszokat, nálunk nem divat ez, hogy hiányzik valaki és akkor már egyből hívja fel az osztályfőnökét és számoljon be arról, miért hiányzik, meg ilyesmik...

Nálunk ha valaki megbetegszik és beszél pl. fb-on az egyik osztálytársával, másnap max ez az osztálytárs szól a tanárnak is, hogy XY-nal beszélt tegnap és mondta, hogy rosszul van, ezért nem jön a héten. De amúgy az osztályfőnök nem szokott magától ráírosgatni emberekre, hogy miért hiányoznak, az ő dolguk..Ha visszajöttek, odaadják az igazolást a hiányzásukról és esetleg az ofő megkérdezi, mi volt a baj, jól van-e már és pont.

Egyetlen egy gyerek van az osztályban, akire az osztályfőnökünk egyből ráírt vagy a szüleit kereste telefonon, ha hiányzott, mert állandóan lógott és már annyi hiányzása volt ebben az évben is, hogy az érettségije forgott kockán, meg drogproblémái is voltak, ráadásul a családja se foglalkozik vele, volt, hogy az ofő felhívta a gyerek anyját, hogy mi történt XY-kával, mert már 2 hete nem látták, erre az anyja annyit mondott, hogy hát nincs kedve bemenni iskolába, szóval otthon maradt. Vagy olyat is csinált, hogy mikor hiányzott és az ofő kérte tőle az igazolást, elhozott vagy 15 óra szülői igazolást, amit az anyukája írt...Igen ám, csak egy évben a szülő 3 napot igazolhat maximum :/

De ez egy kivételes eset, egy átlagos gyereket szerintem nem kéne rögtön facebookon zaklatni, meg számon kérni rajta, hogy milyen tünetei vannak, mert az évben először pár napot hiányzik..

2017. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim válasza:
42%
Nincs joga... az osztályfőnököd egy szemétláda amiért érdekli hogy mi van veled, jelentsd fel szerintem simán lecsukják érte pár évre... ugyanmár kedves kérdező ez a kérdés vicc kategória. A osztályfőnököd kb. a 2. anyukád, persze ha nem mész suliba érdeklődik. Egy sz_r tanár lenne ha nem kérdezne rá. Emberileg teljesen tolerálható ha megkérdezi. Netán ha olyan amit nem szeretnél közölni vele, mondd hogy magánügy és nem szeretnél belefolyni a részletkbe, ha beteg vagy azzal megint semmi probléma, közlöd hogy "Beteg lettem." és ennyi. Általános iskolás osztályfőnököm mindig szart rá hogy kivel mi van, középiskolába kaptam egy olyan osztályfőnököt aki teljesen az ellentétje, és őszintén én értékelem hogy ennyire figyel az osztályra.
2017. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

#6 valoigaz hogy nem kell jelenteni de ILLIK.Gondolom tudod hogy mit jelent az.


Es amugy meg ha nem tudja mashol elerni a diakot akkor mi van? Vagy jobb lenne ( a diak szempontjabol) ha z ofo felhivna a szuleit es kiderul hogy mondjuk log?


A "mindent a facebookon kell intezni"rol pedig csak annyit, hogy a facebook messze az egyik leggyorsabb es nem mellesleg olcsobb formaja az uzenet kuldesnek. Nem kell mindent ott intezni de ha valamit ott csinalsz az gyorsabb es valoszinu, hogy elobb megnezik mint mondjuk az emailt. Raadasul a messengerben nagyon jol latod hogy az illeto megnezte-e amit kuldtel neki es csak b☺szik valaszolni vagy egyaltalan nem latta.


Es vegul kedves kerdezo. Orulj, hogy foglalkozik az ofod ilyenekkel. Nagyon fajna dobni neki egy uzit facebookon vagy egy SMS-t akar napkozben is hogy pl.beteg vagy es nem tudsz bemenni? (Es most nem feltelezem hogy logsz)

2017. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Küld el hidegebb tájakra és mutasd meg te vagy az "arc" a világban...legfeljebb megbuktat és az ősök "ünnepelnek" téged :DDD
2017. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Elmúltál 16? Mert ha nem akarsz suliba járni, akkor miért nem iratkozol ki? Ha meg nem multál el 16, és eléred a 30 óra igazolatlant akkor bukó van :D :D
2017. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!