Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárnak van joga rám írni...

A tanárnak van joga rám írni Facebookon?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell hogy van az osztályunknak egy Facebook csoportja aminek az ofő az adminja

Megkérdezi, hogy miért nem jövünk suliba. Én szándékosan nem válaszolok neki vissza(meg se nézem alapból) .És még ő van felhábodva



2017. máj. 18. 10:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
52%
Nevetséges...minek kellene szólnia középiskolában az osztályfőnöknek a hiányzásról?? Tavaly végeztem, de nekünk sose kértek ilyen baromságot, hogy közöljem aznap miért nem megyek. Az igazgatót nem érdekli, az osztályfőnök nem foglalkozott vele..2 héten belül igazolást kellett vinni és kész. Semmi köze hozzá a tanárnak, hogy miért nem mész. Nem Kádárikuszok vagyunk, hogy mindenről be kelljen feljebbre számolni.
2017. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
29%

"Az igazgatót nem érdekli, az osztályfőnök nem foglalkozott vele..2 héten belül igazolást kellett vinni és kész. Semmi köze hozzá a tanárnak, hogy miért nem mész."


Ha lenne egy még tanköteles gyereked, és egyszercsak rákérdezne az ofő, hogy hol volt a gyereked egy héten keresztül a múltkorjában, mert azóta már eltelt két hét, és még mindig nem hozott igazolást, aztán szépen lassan kiderülne, hogy azon a bizonyos héten nem iskolába ment el minden reggel, hanem a drogos "barátaival" lógott minden nap, a te szád lenne a legnagyobb, hogy milyen iskola ez már, hogy csak két hét múlva akarja látni az igazolást, és nagyon gyorsan előkerítenéd a házirendet, hogy megkeresd, mi alapján tudnád beperelni...

2017. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:
81%
Joga az van írni, de én is tenyérbemászónak találom. Nem mind1, ha hozol igazolást? Akkor megérteném, ha igazolatlanul hiányozna és faggatja, hogy most mi ez a lógás, anyukád tud-e rola...stb. De ha igazolást szoktál hozni, így semmi köze hozzá. Lóg a gyerek, mert kell neki pihi a sok fárasztó gürcölés után? Had lógjon, had pihenjen, ha nem áll bukásra és nem kell javítania és igazolást hoz róla, had tegye. Semmi köze hozzá ebben az esetbe, hogy miért voltál otthon. Leszid? Had szidjon. Megmondod ofődnek, hogy miért kell bejelentened mindig, hogy miért hiányzol, miközbe lehet egy olyan magán ügy is, aminek tenyleg koze nincs hozzá, ha hozol igazolást és nem buko az ev vegid, akkor mind1 az neki. A facebook egyébként ebből is hátrányos. Ha pihenni szeretnél, akkor se tudsz, mert zaklat a tanár. De egyébként a joga meg van hozzá, hogy rádírjon, de téged nem jogosít fel a házirend arra, hogy megmond az okát, egy igazolt hiányzásnak.
2017. máj. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
91%
32-es..ez nevelés kérdése. Én sem csináltam ilyet és a környezetemben más sem. Nem gyüjtőbe jártam. És valószínűleg, ha a gyerekem drogozni járna suli helyett, nem az iskolát kellene elővenni, hogy miért nem kérte az igazolást egyből, hanem a szülőt, hogy hogyan neveli a gyereket. De hát tudom, a szülő mindig szent és sérthetetlen, ő soha sem hibázik.
2017. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
10%

Nekem is irogatott a tanárom ofő utána

Megnondtam anyám nak

2017. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
:DDD
2017. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy egyetemen tanítok.
2018. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Én letiltanám az biztos.
2018. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
A tanárnak joga van tudnia, hogy miért nem mész iskolába.
2018. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!