Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek miért tilhatták...

Szerintetek miért tilhatták be ezeket?

Figyelt kérdés
A sulim új házirendjében van egy szabály miszerint a nadrágnak és a szoknyának combközépig kell érnie, a lányoknak pedig tilos a haspóló viselése. A fiúknak az izomtrikót tiltották be. Az indoklás az, hogy a lányok öltözete túlságosan izgatná a fiúkat. A diákok petíciót akarnak csinálni (nem tudom, hogy egy általános iskolában lehetséges-e ez). Mi lehet a tiltás valódi oka (mert pár kanos gyökér miatt nem hoznak ilyen mértékű változást a házirendbe), és lehet-e a petíciónak jövője?

2017. máj. 28. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Azért hogy ne úgy nézzen ki a suli mintha cigánynegyed mellett alapították volna.
2017. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen egyetértek ezzel a renddel, a kis sok naiv tinilány ne mutogassa magát a kamasz kanos fiúknak.


Azért azon kicsit nevettem hogy petíciót akarnak. Konkrétan kiskorúként a házirend ellen nem tudtok fellépni, a házirend alapja az iskolának, és nektek. Ez olyan mintha a BTK (Büntető törvénykönyv) ellen gyűjtene aláírást a rabok.

2017. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Totál érthető.

A fiúk a lányokat néznék, nem a tanárra figyelnének.

Nem hiszem, hogy olyan őrjítően meleg vagy, hogy ne szinte semmibe menj.

16/L

2017. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Ahelyett, hogy örülnétek, hogy nem kell egyenruhát hordani, mint a 70-es 80-as években..
2017. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
59%
Bár én nem vagyok sem prűd, sem maradi, de teljesen egyet tudok érteni ezekkel a "tiltásokkal", főleg egy általános iskolában ahol GYEREKEK tanulnak és a cél az hogy normális értékrendű emberré legyenek nevelve és nem a jövő k..vái meg hímringyói.
2017. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Én is egyetértek, mert az iskola mégsem diszkó, és egyáltalán nem annak a színtere, hogy a gyerekek ott mutogassák egymásnak a testüket... Valamiféle méltóságot kell adni az iskolának, és jogos, ha ezt az iskola elvárja, és megszabályozza, ha már olyan szinteket öltött a szexuálisan túlfűtött magamutogatás (és egyébként nem kell, hogy ez általános legyen, elég az ilyesmihez 1-2 botrány is). Szóval teljesen jogos az egész, és egyébként is törvény adta joga van az iskolának a házirendben szabályozni az ilyesmit. Valahol azt is meg kell tanulnia a gyereknek, hogy a közösségi színtereken, hivatalos helyeken normálisan ki kell nézni, és nem miniszoknyában meg csöcsben kell megjelenni. Ha ezt nem tanulják meg általános iskolában, akkor felnőttként is így mennek mindenhová, hivatalos helyekre is, mert nem fogják tudni, mi illik, mi nem. Milyen tanár lenne az, aki ezt hagyná?
2017. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Néha úgy néznek ki az iskolába tartó 12-13 éves lánykák mintha a sarokra mennének, ezért.


Plusz az iskola az életre is felkészít, szabályok mindenhol vannak. Építkezésen nem dolgozhatsz flipflopban és egy banki alkalmazottként sem jelenhetsz meg atlétában.


Egyáltalán nem nagy követelmény amit kérnek.

2017. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Az még érthető, hogy a lányok ne oltozzenek úgy, mintha az út mellé keszulnenek... de az izompolo betiltasa viccnek is gyenge :D
2017. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Mert nem akarják hogy prostiképzőnek nézzék az intézményt.
2017. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen izompóló :D ettől kész vagyok :)
2017. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!