Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hallottatok már ilyen tanárról...

Hallottatok már ilyen tanárról? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ugyanannyi pontszámot értem el, mint egy osztálytársam (50% alatt picivel mindkettőnké), enyémre 1-est írt, az osztálytársaméra 2-es alát. Témazáró, tehát dupla jegynek számít. Amikor ezt szóvá tettem a tanárnak, azt mondta, semmi gond, az osztálytársamét is átírja 1-esre. Így nem elég, hogy 1-est kaptam, még az osztálytársam is haragszik rám. Pipáltatok már ilyen tanárt? Hogy ne minősítsem szavakkal. Megjegyzem, a tárgyából nagyon nehéz átmenni, kb. mintha egyetemen lennénk, az osztály háromnegyede bukásra áll mindig.


Azzal ne gyertek, hogy már vége a tanévnek, igen, vége, ez egy korábbi történet. Csak kíváncsi vagyok, mit gondoltok.

Úgy tudott átengedni mindenkit, hogy 4-es, 5-ösöket írt be év végén mindenkinek, különben mind megbuktunk volna. Szánalmas az egész szerintem, egy igazi bunkó.


2017. jún. 20. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Tanulni kellene nem rinyálni!

Ilyen taárok kellenének a többi tárgyhoz is az összes iskolában és akkor talán nevelnének is egy kis értelmet belétek...

2017. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű, hogy ilyen esetben is az osztály a hibás. :) Értelmes ember lehetsz!
2017. jún. 20. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Én is ezt csináltam volna a tanár helyébe. Ne érezzétek, hogy az egyikkel kivételezett.

Ki lehet tűnni az ilyen tanároknál is, meg lehet kedveltetni magad, ha látja, hogy tanulni akarsz. 50% alatti eredmény az középiskolában elégtelen. Ezt az első héten elmondták nekünk is.

2017. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Sok ilyen van. Ha továbbtanulsz még durvábbakkal is találkozhatsz (olyat is kérnek, amit le sem adtak és sokszor magyar nyelven fel sem lelhető az információ).

Középiskolában két ilyen tanárom volt, a magyar és a matek. Magyarnál küzdöttem vele én is (hiába mondtam, hogy nekem a továbbtanulásomhoz a Ő tantárgya nem fog kelleni, nem fogok vele foglalkozni a hátralevő életemben - nem értem el vele semmit), kénytelen voltam többet tanulni rá, mint amennyinek értelme lett volna. A mateknál viszont nálam bejött ez a tanári stílus, nem vette el a kedvemet a matematikától - nem úgy mint általánosban, mert ott egy feladattípust gyakoroltunk hetekig, már a második példánál is unalmas volt, nemhogy a harmincadiknál.

"Úgy tudott átengedni mindenkit, hogy 4-es, 5-ösöket írt be év végén mindenkinek" Ez viszont nagyon rendes tőle. Minden bizonnyal az a célja, hogy rávegyen titeket a tanulásra. Sokan tanítanak ebben a stílusban, ne hidd hogy kivételek vagytok. Valakinek bejön, valakinek nem. (De szerintem kellenek is az ilyen tanárok, nem jó ha álomvilágban élnek a fiatalok, mert kikerülve a "való világba" jön ám aztán majd a pofáraesés.)

2017. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Rólam az oszttársam másolt, enyém 3-as, övé 4-es lett, pedig én 40 p-t értem el, Ő 39-et wtf :D

De nem tettem szóvá

2017. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Volt szerencsém nekem is egy pár érdekes tanárhoz. Amikor furcsa dolgokat csináltak, szidta szinte mindenki őket, de - ehhez hosszú idő kell, hogy az ember megértse, ill. belássa (önmaga előtt is), - pont ezeknek a "rosszakaróknak" köszönheti a későbbiekben a volt diák, hogy viszi, ill. vitte valamire az életben. Azt gondolom, hogy a tanárok az általad leírt viselkedéssel arra akarják pusztán sarkallni a diákjaikat, hogy komoly teljesítmények legyenek a tanulmányaik mögött és (gondolom,) a szakmai tekintélyről is szólhatnak ezek a megnyilvánulások, konkrétan arról, hogy senki ne érezze magát biztonságban, soha ne dőljön elégedetten hátra és igenis vegye komolyan az adott tantárgyat úgy, ahogy magát a tanárt is!


A módszerekkel mindig lehet vitatkozni és nagyon sok esetben tényleg nem a legszerencsésebben megválasztottak, de mi, volt, ill. jelenlegi diákok sem vagyunk hibátlanok.

Tény, hogy kellemetlen egy ilyen ember irányítása alatt elsajátítani bármilyen tudást is - van olyan közöttük, aki az unokámat eggrecíroztatja és ezért szívem szerint mágjára küldeném én is ezt a "nőt", de sajnos nem így működnek a dolgok.


Érdekes módon, pont ezekre a tanárokra emlékeznek vissza később legszívesebben a volt diákok!


Volt nekem is egy matek-fizika szakos tanárom, aki kelletlen dolgokért és a legváratlanabb szituációkban osztogatta a pontokat. Feketét úgy, ahogy pirosat is, - tehát pislogtunk sokszor, mint egér a nullás lisztben, amikor magára talált.


Aztán most, hogy műlt év utolsó napján elhunyt az Öreg, hiszed vagy sem, megsirattam, mert annyi azért lejött nekem az összes cselekményével párhuzamban, hogy azért váltam olyanná többek között, mint amilyen lettem, mert olyan emberek is tanítottak, mint Ő volt.


Isten nyugosztallja!

2017. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyi eszed lehetett volna, hogy nem viszitek ki együtt, elég lett volna megkérdezni a ponthatárokat. Nálunk kb mindegyik tanár átírta volna a rosszabb jegyre de ez nem volt meglepő, nem szeretik a reklamációt. Magyarból pl soha nem voltam jó, nem is érdekelt de amikor rosszul sikerült a kisvizsgám 11. végén akkor a panaszkodás helyett ( páran reklamáltak) én csak megkérdezetm, hogy mit kellett volna írni a verselemzésre. Onnantól mindig jófej volt velem, szóbeli érettségin is kb helyettem mondta el a tételt és úgy adott pontot, hogy a vége 60% legyen pedig még az 50 is túlzás lett volna. Majd egyetemen megtanulod, hogy nem érdemes "számonkérni" a tanárt, ott már nem kedveskednek:D
2017. jún. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!