Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha bántanak az iskolában, meg...

Ha bántanak az iskolában, meg kell védeni magunkat?

Figyelt kérdés
2017. aug. 17. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Fizikailag vagy verbálisan bántalmaznak?
2017. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Majd tuti mindenki jön, hogy modern társadalom, szólni kell tanárnak stb...de nem. Nem ér semmit. Meg kell védened magad. Tapasztalat. 16/F
2017. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

igen, lehetőleg jobban add neki vissza a bántalmazást, hogy mások is lássák, hogy nem vagy macskajancsi


engem abban a szellemben próbáltak nevelni, hogy ha vernek, akkor sem megoldás az önvédelem, szólni kell a tanárnak, de inkább azt se mert jajj szegénynek van elég baja, meg amúgy is árulkodni csúnya dolog


szekáltak is eleget általánosban mert ilyen nyámnyila voltam


aztán 8 végén elkezdtem krav magázni, és gimiben kb a 2. héten összevertem két felsőbbévest akik szerint jó vicc a gólyák fejét a wcbe nyomni


persze szüleim kiakadtak hogy ezt hogy gondoltam, de soha többet senki nem bántott, és mai napig bánom hogy általánosban nem álltam ki magamért

2017. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kombinált fellépést ajánlok! Szólj mind a tanár(ok)nak, mind a jóakaróidnak, hogy nem jó ez neked így! A tanárokat figyelmeztesd arra, hogy nem kenyered az erőszak, de ha nem tesznek semmit a jelenség felszámolására vagy csak tessék-lássék lépnek fel, akkor nem fogsz az idők végezetéig várni arra, hogy megváltozzanak a körülmények, fel fogsz lpni fizikailag a téged bántalmazókkal szemben.

A macerálókanak is el kellene magyarázni, hogy eleged van a jelenlegi állapotból, figyelmeztesd őket, hogy eddig tartott a gombócok néma lenyelése, - fel fogsz lépni ellenük minden eszközzel.

És mivel borítéklható, hogy a téged cse szeget ők sem igen válogatnak az eszközökben, neked sem érdemes finomkodni, de arra azért próbálj meg nagy gonddal ügyelni, hogy maradandó károsodást ne okozz senkinek, - egy életen át fizethetsz (vagy fizethetnek a szüleid) annak, akinek (pl.) kinyomod a szemét, mint egy pattanást. Ajánlott törekedni az arányosság elvére is: neked csak annyi az érdeked, hogy hogy megfékezd a téged bántalmazókat, megtörd a támadásuk lendületét, befejezzék az ellened irányuló cselekményt, - nem az, hogy megsemmisítsd, megöld bármelyiket is. Óvaintelek attól, hogy a kezdeti sikerek hatására rászokj a viták fizikai rendezésére, - nincs az az ember, akit ne lehetne kicsinálni és nem is etikus! Módszertani tippeket nem adok sem publikusan, sem privátban, - a megoldások módszereit próbáld meg önerőből, saját fantáziából megoldani!

Sok sikert!

2017. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
70%
Igen.
2017. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
egyszer azt csináltam hogy az illetőt elkezdtem zaklatni, interneten kamu profilokkal, brutálisan megfenyegettem. Kideritettem hol lakik és döglött madarat raktam az ajtaja elé. stb.
2017. aug. 17. 12:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Amit utólag leírtál - kérdező, - az inkább szégyellnivaló, szerintem nem dicsőitett meg Téged sem. A cél a cselekmény abbahagyása, - a másik ember bizonytalanságban, félelemben tartása nem fér bele, (arc nélkül meg aztán végleg sportszerűtlen).
2017. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem, nem! Teljesen rosszul álltok hozzá! Ezzel nem oldjátok meg a problémát, hanem vagy még rosszabb lesz, vagy téged majd békén hagy, de másokat nem! Ha valaki rossz és gonosz, attól hogyha megverik, még nem lesz jobb! Ellenkezőleg! Még rosszabb lesz csak tőle! Aki bánt, ahhoz légyél kedves! Aki nem bánt, ahhoz főleg! A rosszat a jóval győzd meg, ne elpusztítani akard!
2017. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hallod utolsó mond ezt a gátlástalan bikáknak akik ha kedves vagy velük belenyomják a fejed a wcbe
2017. aug. 17. 15:08
 10/14 anonim ***** válasza:
a madaras tök jó, csak így tovább :D
2017. aug. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!