Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem szabad sminkelni magunkat...

Nem szabad sminkelni magunkat az iskolában. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15 éves lány vagyok most kezdek új iskolát. Ebben az iskolában nem szabad magunkat sminkelni, mit gondoltok erről? Szerintem ez egy kicsit túlzás, mindenkinek legyen olyan stílusa, ami önmaga, nem? Nem túlzás, hogy nem szabad sminkelni magunkat?
2012. szept. 2. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
de túlzás. én egy kis sminket azért biztosan feltennék..
2012. szept. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon helyes. Az iskola a tanulásról és tananyag elsajátításáról szóljon, és ne pedig a divatról.
2012. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Túlzásnak nem tartom, csak ritka ma már az ilyen iskola.

Amilyen 15-16 éveseket látok full sminkben, talán még jó ötlet is. Bár szerintem úgyis lesz olyan, aki nem tartja be a szabályokat.

2012. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha senki nem lesz sminkelt, akkor senkinek nem lesz "ciki". Iskolán kívül meg kiélheted magad akkor is.
2012. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Én olyan ált iskolába jártam ami vallásos volt és azt kell hogy mondjam sokkal rosszabb mind egy átlag iskola...szó szerint álszentek a tanárok..és ezt már nem egy nem két embertől halottam sajnos ország szerte :S ezért olyan középiskolát választottam ahol mindent szabad. Tudod amit tiltanak akkor már csak azért is csinálja az ember és durvul...itt ahol mindent szabad az egész iskolában egy lány volt tele pc-vel és pinkes vöröses tincs volt az amúgy sötétbarna hajában...vagyis nem tincs hanem a fél feje... de egyébként mindenki normális volt... más iskolában ahol tiltják ezeket láttam hogy érettségin milyen fura alakok voltak...a tipikus "csak azért is" amikor kikerültem általános iskolából volt előttem egy osztály...3 lány köztünk nagyon rendes volt egészen 6. osztályos korukig. Onnantól ők is mindennek az ellentétét csinálták polgárpukkasztás stb. Egyházi iskolából kikerülve kék a hajuk, meg zöld meg lila cigiznek,drogoznak, isznak.... 14 éves koruktól mai napig... és nem egy nem kettő ilyenről tudok! Szóval nem tartom az ilyet jó ötletnek, szóval te is nyugodtan használd az alapozódat meg a szempillaspirálodat mert a közép iskolában a kutya nem fogja ezt ellenőrizni! És hidd el aki tanul és emellett jó a külseje még dicsérni is fogják....nem az lesz hogy csak a külsőd érdekel ha e mellett tanulsz is! Szóval...sok sikert holnaptól :)
2012. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Én egyházi suliba jártam. Elvileg tilos volt a smink, de van/volt ott pár emo, plázacica, piroshajú fültágítós élőlények.
2012. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez érdekes... Mostanság ritka, hogy egy középiskolában nem engedik a sminkelést. Nálunk mindent szabad, szerintem ezzel nincs is gond, normális ember tudja, hol a határ.

Egyébként szerintem nem túlzás a sminktilalom, gondolom azért döntöttek így, mert páran túlzásba vitték. De szerintem egy naturális smink még megengedett kéne, hogy legyen, az nem feltűnő.

Nálunk az általános iskolában volt tilos sminkelni, de a felsőbb osztályosok, a 7.-esek és 8.-osak már azért sminkelgették magukat... Én is használtam egy kis sminket, szempillaspirált és átlátszó, vagy rózsaszínes szájfényt, és nem szóltak érte. De nekem ennyi smink elég is volt, csak ennyire volt szükségem, és ma is általában csak ennyi sminket használok. Próbáld ki, hogy egyik nap naturális sminkben mész suliba, meglásd, nem fognak érte szólni. :)

16/L

2012. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz :D
2012. szept. 2. 20:16
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Anékül is tudsz önmagad lenni,hogy sminkelned kéne magad,egyébként tök mindegy aki ki akarja sminkelni magát az úgyis ki fogja max. letöröltetik vele,én egyházi suliba járok tilos a piercing,a hajfestés és a smink,ezek ellenére mindenki letolja tisztelet a kivételnek,és úgy néznek ki,mint akit a sarokról szalajtottak volna,ez persze nem minden suliban van így,csak felhoztam,hogy ilyen is van és miért nem engedik,bocsi,hogy hosszú lett.
2012. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én általános és középiskolába is egyháziba jártam, ott sem nagyon nézték jó szemmel, de egy szempillaspirált vagy alapozót senki nem szúrt volna ki, néha a körömlakkot, de nem volt belőle dráma, csak egy kis ejnyebejnye. A volt osztálytársaim 95 %-a teljesen normális volt utána is, nem volt csak azért is effektus. Szóval nem kell ezt ilyen tragédiának felfogni. Puhatold ki mi fér bele mi nem. (Alapozó, púder, szájfény, szempillaspirál szerintem nem fog senkit zavarni.)
2012. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!