Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek jelentett valamit az...

Nektek jelentett valamit az iskolai osztályotok?

Figyelt kérdés

Éppen múltkor volt osztálytalálkozó, 5 év után.


Általános iskolai osztály volt. Nem mentem el, mert nem érdekelt, megmondom őszintén.


A kérdésem az, hogy titeket izgat -e, vagy érdekel -e, hogy mi lehet az akkori osztálytársaitokkal, akikkel már nem tartjátok a kapcsolatot? Most itt lehet általános-, középiskolai, vagy egyetemi osztálytársakról is szó, tök mindegy.


Mondjuk én visszahúzódó voltam annak idején, és nem igazán beszélgettem senkivel, így nem alakult ki mélyebb kötődés senki iránt.


Viszont arra lennék kíváncsi, hogy aki tényleg mindenkivel jóban volt, és központi személyiség volt, ő szívesen elmenne -e egy ilyen találkozóra?


2017. szept. 4. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Persze, Vannak notórius osztálytalálkozó szervezők, ők mindig elmennek.

Én csak párszor mentem el, de ott is ugyanúgy meg voltak a klikkek, mint a suliban, így már nem megyek el. Amúgy sem érdekel annyira a sok pletyka.

2017. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen. Jó osztályom volt, általánosban is, középiskolában is.

Nem voltam központi személyiség, félénk, gátlásos vagyok. Viszont az osztályban ez annyira nem érződött. Nem volt senki sem rosszban senkivel, persze voltak kisebb társaságok, közeli barátok, de úgy egyben is jól elvoltunk.

Szívesen el szoktam menni az osztálytalálkozókra. De van, akivel anélkül is tartjuk a kapcsolatot. Barátaim is főként az osztálytársak közül kerültek ki. Bár már nem egy helyen lakunk, más ország, más város, de azért akik igazán jó barátaim voltak, azokkal most is tartjuk a kapcsolatot, csak ritkán találkozunk.

Egyetemen nem alakultak ki ilyen kapcsolatok, mert levelezőre jártam, mindenkinek meg volt már a kialakult élete. Bár ott is volt egy kis társaság, akikkel elvoltam, járunk együtt ide-oda, de ez megszűnt, ahogy lediplomáztunk. Persze van akivel szívesen elbeszélgetünk, ha összefutunk az utcán. De nem tartjuk a kapcsolatot.

2017. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az osztály típusától függ, mennyire éri meg elmenni. Az általános iskolai osztálytalálkozó nem volt jó, nem éreztem magam jól, kb. csak a legjobb barátommal beszélgettem, pedig vele az általános iskola vége óta (12 éve) folyamatosan tartom a kapcsolatot.


A gimis osztálytalálkozó viszont nagyszerű volt, ott eleve jobb viszonyban voltunk (általános iskolában még én is visszahúzódóbb, csendesebb voltam, gimiben már beszédesebb, ismertebb figura), és én tényleg gyakorlatilag körbementem az asztalnál, és mindenkivel elbeszélgettem, hogy kivel mi újság. :)

2017. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az általános iskolai osztályomra alig emlékszem, nem is tartjuk a kapcsolatot.

A középiskolai egy nagy rakás stressz volt mindig is, nem tervezek elmenni egyik osztálytalálkozóra sem.

2017. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az általános iskolai osztálytársaim közül csak egy ember érdekel. Vele időnként összefutok, nekem ennyi elég. A többi akkori osztálytársam pedig teljesen hidegen hagy.


Most középiskolába járok. Nem egy összetartó osztály, bár az osztályfőnököm mindig is igyekezett összetartani a közösséget, több-kevesebb sikerrel. Inkább kevesebb sikerrel... Ebben az osztályban senkivel sincs szoros kapcsolatom, sőt gyakorlatilag semmilyen kapcsolatom, ezért nem tervezem, hogy visszamegyek osztálytalálkozóra, ha lesz olyan. Tuti lesz...

2017. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A miénk valami csodálatos jó osztály volt! Mindannyian úgy érezzük, hogy amiatt volt szuper a gyerekkorunk. Ezért, van ugyan laza X évente osztálytalálkozó is, de valójában amikor tudunk találkozunk, valaki kiírja és aki ráér csatlakozik. (a legtöbben elköltöztünk már abból a vidéki városból). De, megértelek, nekem a középiskolai osztályom volt ilyen amit írsz. Nem sokat jelent számomra, az első kettőre elmentem... leszoktam róla.. nem megyek..
2017. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!