Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme házira rossz...

Mi értelme házira rossz jegyet adni, ha a diák tudja az anyagot?

Figyelt kérdés
Nem igazságosabb lenne pl., hogy ha valaki nem csinál házit, a tanár feltenne pár kérdést az anyagból (az nem sok idő), vagy íratna a dolgozatot az illetővel, és ha nem tudja, adna rossz jegyet. De ha tudja, mert pl. megjegyezte órán, akkor minek hiába dolgoznia, pazarolnia az idejét?

2017. szept. 12. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Már eleve az is kérdés hogy minek házit adni. Aki foglalkozni akar a dologgal az úgyis fog magától is, aki meg nem, az úgyse fogja megcsinálni a feladott házit se.
2017. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jogos, akit nagyon nem érdekel, úgyis lemásolja másról.
2017. szept. 12. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Az iskola nem az értelmes dolgokról szól.

Lenne végtelen megoldás a sulis problémákra, hogy ezerszer jobb legyen, de még ilyen kis dolgokat is leszarnak.

Én végzősen fekete pontokat kaptam az egyik tanártól és fenyegetett hogy még többet fogok kapni, és illene hogy bűntudatot érezzek miatta. Mintha egy kisgyerek fenyegetőzött volna hogy megver.

2017. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Az osztályzatot mindig az adott feladatra kapod, nem a tudásodra. Én vizsgadrukkos vagyok, de az életben, nem vizsgahelyzetben nincs probléma a tudásommal. A vizsgadrukk mindig lehúzta az osztályzataimat, de ez az életben nem számít.
2017. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
93%
Ha nem csinálod meg a házit azzal azt üzened a tanárodnak, hogy magasról letojod a tantárgyat is meg őt is és akkor nyilván nem leszel a szíve csücske.
2018. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A házifeladat lényege, hogy saját tempóban, saját kútfőből gyakorolj. Ha úgyis tudod, gyorsan megy. Felesleges rinyálni.
2019. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!