Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » MELYIKEt választanádMM?...

MELYIKEt választanádMM? Megérné átmennem? 15.

Figyelt kérdés

Tekerj le!

Hosszú ugyan, de a végén össze van foglalva. :)

.

.

.

.

Idén kezdtem el a középiskolát Budapesten.

Jelen pillanatban informatikát tanulok. Igazából csak még jobban körvonalazódott bennem, hogy ezt nem akarom csinálni a továbbiakban.

Hogy akkor miért jelentkeztem ide?

Mivel egyáltalán semmi elképzelésem sincs a jövőmről, ezért mehettem volna gimnáziumba is, viszont, ha ide jelentkezem, akkor a későbbiekben hasznát vehetem az itt összeszedett tudásnak.(Gondolok itt számítógép összeszerelésére, a számítógépes ismeretekre pl.)


Viszont!

Felmerült bennem, hogy jobb lett volna talán gépész szakra mennem. Az esztergálás rész jobban vonz, mint az ECDL. Ezzel sem biztos, hogy én későbbiekben kezdenék valamit, viszont nem lenne rossz ez sem a mindennapi életben.


Az osztályomról: Mindenki kocka. Nem szeretem túlzottan, kevesen vagyunk lányok.

Ha esetleg apám megengedné, hogy átmenjek a másik osztályba, ott egyedül lennék lány.

Itt nem szoktam beszélgetni a többiekkel, hisz nincs közös téma, valamint introvertált vagyok. Nem játszok számítógépen, nem vagyok gamer, nincs Youtube csatornám.


Ha át mennék, akkor ott szigorúbb tanárok lennének. A legszigorúbb matekból, ami nekem nem erősségem...sőt.


------------

Tehát... ha komolyabban, szakmaként egyikkel sem szeretnék foglalkozni, akkor a mindennapi életben az informatikának vagy a gépész szaknak tudnám jobban hasznát venni?

Átmenjek, ha matematikából nem vagyok lángész, ott pedig a suli legszigorúbb tanra tanít?

2 hónap után még átvennének?

Nagyon rossz lenne, ha egyedül lennék lány?


Köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 14. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

valami olyat tanulj ami érdekel

ha ezek nem akkor ints búcsút mindegyiknek

2017. okt. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ECDL-nek kb semmi köze a valós informatikához, amit egyetemen tanítanak például.


Ha informatikával szeretnél majd foglalkozni, és nem egy OKJ képzést elvégezni, akkor készülj arra, hogy elég magas szintű matekban lesz részed. Sokkal több témakörrel, mint a középsuliban.


Ha nem tetszik változtass mindenképpen, nem jó olyan helyre járni, ahol nem szeretsz.


"elképzelésem sincs a jövőmről"

Ha nincs semmi konkrét ötlet még, én mindenképpen gimibe mentem volna.



Egy volt gimnazista, jelenleg mérnökinformatikus hallgató.

2017. okt. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha regenyt akarok olvasni akkor azt inkabb egy tehetseges irotol
2017. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!

3.: Ha anyukád gyereket akar, legközelebb inkább ne a bátyóval.

2017. okt. 15. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor a kérdező oltja be a tapló válaszolót... :D

Visszanyal a fagyi :P

2017. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!