Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehetnék jobb pedagógus?

Hogyan lehetnék jobb pedagógus?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni óvodában, kezdő pedagógus vagyok, és most kezdek rájönni, hogy mennyi mindent nem tanítottak meg az egyetemen. Olykor úgy érzem, hogy semmit nem tudok az oktatásról, pedig ez a szakmám és szeretem is csinálni. Mégis itt-ott gondjaim vannak a fegyelmezéssel.


Mit tehetnék, hogy jobb legyek?


2017. nov. 6. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha valamék neked áll akkor jön az hogy jobb bal jobb felütés
2017. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mivel én nem vagyok pedagógus, csak azt tudom tanácsolni, hogy figyeld meg idősebb, tapasztaltabb munkatársaidat, ők mit hogyan csinálnak, sőt, szerintem segítséget is kérhetsz tőlük, ha valamiben nem vagy biztos.

Sok sikert kívánok és biztos vagyok benne, hogy egy idő után te is bele fogsz jönni! :)

2017. nov. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nos, én sem vagyok pedagógus, de szülő igen: ebből a nézőpontból egy óvónőnek a legfontosabb értéke a következetesség. Sajnos a gyerekemnek 4 óvónője is volt az oviban töltött négy év alatt, és azt láttam, azok tudták a csoportot jól kezelni, akik tényleg odafigyeltek a gyerekekre, és következetesek voltak a szabályok betartatásában. Ez nyilván baromi sok energiát igényel, de úgy láttam, nekik még csak fel sem kellett emelniük a hangjukat. Ellentétben azokkal az óvónőkkel, akik pl. az udvaron trécseltek, majd időnként odaüvöltöttek egy-egy észrevett „rosszcsontnak” – nem túl bonyolult rájönni, hogy az ilyen „időnként odacsapó, de általában leszarós” típust kiismerik a gyerekek is, és vígan csinálják a tiltott dolgokat, hiszen tudják, csak minden 10. elkövetőt kapják rajta.
2017. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!