Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megkaptam éltetem első egyesét...

Megkaptam éltetem első egyesét. Nagyon rosszul érzem magam miatta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a 9.osztályt és kaptam egy egyest.Nem tudom,hogy hogy sikerült.Tanultam rá,mégis rossz lett.49% lett és egyest kaptam rá.Nagyon rosszul érzem magam miatta.Majdnem elsírtam magam meg azóta is fáj a gyomrom az idegtől.Nagyon félek szüleim reakciójától.Biztos,hogy nagyon mérgesek lesznek miatta,bár nem is csodálom,mert megérdemlem.

Következő órán igyekszem javítani,meg még biztos,hogy lesznek dolgozatok is,de félévig nem hiszem,hogy kijavítom,ráadásul első jegyem :S

Általánosban nem volt ennyire nehéz az iskola és máshogy osztályoztak.Még hülyébbnek érzem magam,mint eddig.


Mit csináljak,hogy megnyugodjak ?Próbálom magam azzal nyugtatni,hogy nem a világ vége és hogy nem is érdekel a tantárgy,de nem nagyon használ.Enni sem akarok miatta,mert úgy érzem,hogy nem érdemlem meg.

Szüleimmel meg nem tudom rendesen megbeszélni a dolgot,mert ordítozni fognak.Már egy hármasért is ordítoztak velem.


15L



2017. nov. 10. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szard le.

Egyetlen egy darab 1-es sok darab 4es 5ös mellett elfér

Eb eleje van ki lehet javítani

2017. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Alain Delon ***** válasza:
80%
Esetleg a suliban nincs valami "tanulóvédelmi" akárki, akivel ezt megbeszélheted? Pl. iskolapszichológus. Vagy akár az osztályfőnököddel próbálhatnád. Jó nagy szarok a szüleid amúgy!
2017. nov. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom hogy ilyen szüleid vannak,hogy rettegned kell egy rossz jegy miatt.

Az általános után sokan rontanak mert teljesen mások az elvárások. Nem a világvége az 1 db egyes. 2 választásod van:

Vagy beszélsz a tanárral hogy javitani akarsz.es ha az jol sikerült akkor azzal együtt mondod el.vagy: elmondod a szüleidnek hogy sajnálos a dolgot de téged ia meglepett hogy ebben a suliban sokkal többer kell tanulni egy ötösért,es azon vahy hogy többet ilyen nefoeduljon elő.

Deukkolol hogy jol fogadják!

2017. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid túlzottan maximalisták, éppen csak azt felejtik el, hogyha elesel, akkor felsegítsenek, ehelyett még rugdosnak is, hogy kelj fel, sőt: kerülj olyan állapotba, hogy soha nem is estél el. Hát nem lehet: mindenki téved, mindenki hibázik, aki nem, az vagy isten vagy halott; ez a fejlődés, teljesen rendjén való dolog. A "mert megérdemlem" az a testápolós reklám szlogenje, ezt sürgősen felejtsd el. Hibázni nem bűn! Új iskola, új tapasztalat, új elvárások, valami másképpen alakult, nem lehettél rá kellőképpen felkészülve. És máskor is adódhat ilyen, nem lehet mindig a legjobbat nyújtani, pláne amikor olyan dologról van szó, mint az iskola, ami az életed nagy részét igénybe veszi. Néhai matektanárom (a sok hülye tanárom között az egyik kivételesen értelmes és korrekt) mindig azt mondta, hogy nem az számít, hogy adott időre tudod-e a tananyagot, hanem hogy egyáltalában tudod-e. Vagyis ha egyes nem baj, ki tudod javítani. Nála mindig külön lehetett javítani, egyest kötelezően, más jegyet választhatóan.
2017. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már általánosban is kaptam egyest, magyarból hármat is egyszerre. Tartalom, helyesírás, külalak mind egyes lett. Aztán gimnáziumban már számtalan egyest kaptam, egyetemen meg minden második jegyem egyes volt. Nem kell izgulni miatta.
2017. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nekem egyszer egy okos ember azt mondta, mikor egy egyest kaptam: ,,Lesz még rosszabb is!"
2017. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Az én szüleim is ilyenek.:( Volt, hogy pánikrohammal vitt el a mentő, mert első órán kaptam egy egyest. 16/l
2017. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Ismerős helyzet, velem is mindig ordítottak a szüleim amikor nem tanultam és egyest kaptam középiskolában. Volt amikor még meg is csapkodtak az ellenőrzővel. Tudtam, hogy én voltam a hibás, nem tanultam rá eleget, következőre kijavítottam.

De tényleg nem dől össze a világ ettől, mert az életben lesznek még ennél rosszabb helyzeteid is. Például amikor majd munkahelyen a főnök egy olyan dologért ordítja le a fejed amiről nem is te tehetsz, de muszáj vagy lenyelni. Na igen, nem könnyű az élet, és neked még csak most fog elkezdődni igazán.

2017. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Már bent van az elektronikus naplóban,szóval apa már biztosan látta.Ő persze elmondja anyának és mikor hazaérnek,akkor lesz ordibálás.Mindig arra fogják,hogy én gépezek meg játszok,pedig nem igaz.Nem hisznek nekem.Látják,hogy nem játszom max.hétvégén,de még akkor is csak 1 órát,mégis ezzel jönnek.

2017. nov. 10. 15:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szüleiddel szemben állj ki magadért, kilencedikben már illik. Amúgy jegyezd meg az érzést, határozd el, hogy többet tanulsz és jusson eszedbe, ha épp nem lenne hozzá kedved, ezen túl meg engedd el. Nem dől össze a világ, de az hogy rossz érzés, és nem legyintesz csak úgy rá, még a hasznodra lehet a jövőben.
2017. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!