Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek fakultációra jelentkezte...

Matek fakultációra jelentkeztem, és betegség miatt ki kellett hagynom az első órát, de a házit azért megkaptam. Ami nem megy?

Figyelt kérdés

Halmazokat vettük. 1. feladat: Ábrázolja az XY síkon a kétváltozós egyenlőtlenség megoldáshalmazát! Nevezzen meg a megoldáshalmazban két egész koordinátájú pontot!

a, x>és egyenlő 2 f, 2x+3y-2<és egyenlő 0


Nem azt kérem hogy oldjátok meg helyettem, hanem hogy légyszíves magyarázzátok el hogyan kell megoldani.



2014. szept. 9. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A koordináta-rendszerben ábrázolod a két függvényt, ez a két függvény 4 részre bontja a síkot. Besatírozod azt a síkrészt, amelynek pontjai kielégítik az egyenlőtlenségeket, és kihúzod pirossal ennek határait (mivel az egyenlőség is megengedett, de csak a pirossal jelölt félegyenesek jók nekünk). Ebből a síkrészből kell kiválasztanod egy olyan pontot, melynek koordinátái egészek, például a (2;-1) pont jó lesz.
2014. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szakor ***** válasza:

az a feladat megoldása az, hogy felrajzolod az x=2 egyenest (az y tengellyel párhuzamos x=2-nél metszi az x tengelyt). Mivel y értékét nem adja meg, az tetszőleges, tehát az egyenlőtlenség megoldása a felrajzolt egyenestől jobbra lévő síkrész pontjai, beleértve az egyenes pontjait is. Mondjuk vonalkázással lehet jelölni. Ha színessel rajzolod az egyenest, akkor még jobb.

az f feladat esetén kifejezed az y-t, (y<= (2-2x)/3), majd meghúzod az egyenest. Az egyenesen lévő pontok adják az egyenlőség megoldását, a kisebbek pedig az egyenes alatti síkrészben találhatók. Ezeket más színnel vonalkázva, a közös részben lesznek a közös megoldások. Amit mindkét színnel vonalkáztál, onnan válassz ki rácspontot.

2014. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, még 1 valamit nem értek, mi van akkor ha y<=x ??
2014. szept. 9. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Átrendezed az egyenletet: y-x<=0, ábrázolod az egyenest, és jelölöd ugyanúgy a pontokat, ahogy már leírtam.
2014. szept. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!