Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megkaptam éltetem első egyesét...

Megkaptam éltetem első egyesét. Nagyon rosszul érzem magam miatta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a 9.osztályt és kaptam egy egyest.Nem tudom,hogy hogy sikerült.Tanultam rá,mégis rossz lett.49% lett és egyest kaptam rá.Nagyon rosszul érzem magam miatta.Majdnem elsírtam magam meg azóta is fáj a gyomrom az idegtől.Nagyon félek szüleim reakciójától.Biztos,hogy nagyon mérgesek lesznek miatta,bár nem is csodálom,mert megérdemlem.

Következő órán igyekszem javítani,meg még biztos,hogy lesznek dolgozatok is,de félévig nem hiszem,hogy kijavítom,ráadásul első jegyem :S

Általánosban nem volt ennyire nehéz az iskola és máshogy osztályoztak.Még hülyébbnek érzem magam,mint eddig.


Mit csináljak,hogy megnyugodjak ?Próbálom magam azzal nyugtatni,hogy nem a világ vége és hogy nem is érdekel a tantárgy,de nem nagyon használ.Enni sem akarok miatta,mert úgy érzem,hogy nem érdemlem meg.

Szüleimmel meg nem tudom rendesen megbeszélni a dolgot,mert ordítozni fognak.Már egy hármasért is ordítoztak velem.


15L



2017. nov. 10. 13:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kiakadnak mutasd meg az itteni válaszokat, hogy lássák más szülők hogy gondolkodnak erről..
2017. nov. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnálom, hogy a szüleidtől ennyire félned kell, szerintem (szülőként mondom ezt) nagyon nem jó ekkora görcsöket belenevelni egy gyerekbe.

Node ez adott, nyilván nincs más választásod, meg kell nekik mondanod. Szerintem nagyon jól látod, hogy egy középiskolában másképp mennek a dolgok, nagy váltás ez, mondd el nekik is ezt amellett, hogy igyekszel mihamarabb javítani!

Szerintem azért se keseredj el, mert a kutyát nem fogja sosem érdekelni, hogy kaptál egy 1-est 9.-es korodban.


Írok egy példát, hátha segít, hogy nem vagy egyedül: „ezer éve”, mikor gimnáziumba kerültem kitűnő tanuló általános iskolás kislányként, az első év nagyon megterhelőnek bizonyult. Egy kémia 1-essel nyitottam, ami (bár a szüleimtől nem tartottam emiatt) eléggé megviselt, pláne, hogy a kémiadogában vétett helyesírási hibákért (meg hogy „túllógtam” a margón néhol) kaptam. De mit volt mit tenni, ez a tanár így osztályozott, megtanultam, mire kell figyelni nála. Év végén végül csak az ő tárgyából kaptam 4-est az egyébként színötös bizonyítványomban.

Ez azért volt jó egyébként, mert így megmutattam a tanároknak, hogy nem vagyok hülye, és utóbbi sokkal több mindent el is néztek nekem ezért. (Aztán szerencsére benőtt a fejem lágya, és rájöttem, hogy nem az iskola az élet közepe, de ez már egy másik történet. :))

2017. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!