Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rossz ember vagyok, amiért...

Rossz ember vagyok, amiért így cselekszem?

Figyelt kérdés
Egészen a múlt hétig nagyon kedves voltam a társaimmal, aztán elegem lett a dologból, mert úgy éreztem, csak kihasználják a kedvvességemet, és most kicsit visszavettem. Pl, eddig egy csomóan tőlem kunyeráltak vizet, én pedig azt vettem észre, hogy a nap végére úgy fogyott el 1,5 liter, hogy én alig ittam belőle, és még menni akartam edzeni, szóval fogtam magam, és mostanság megmondtmm a társaimnak, hogy ne haragudjanak, de nem adok nekik, mert reggel 9-től délután 5-ig óráink vannak, én pedig utána még megyek edzésre is, és szükségem van a vízre, amit hozok. Az egyik társamnak meg az a szokása, hogy nem hoz tollat, és az enyémet használja. Most fogtam, és kitettem a plusz tollat a tolltartómból, és csak azt vittem magammal, amivel én írok, meg egy tollbetétet, ha kifogyna, hogy ne kelljen kölcsön adnom neki, amikor ismét el akarta kérni... (Ugyanez a társam nem szólt nekem, amikor beteg voltam, hogy doga lesz a következő héten, és úgy gondoltam, ezek után nyugodtan hozhat magának tollat, meg egyebek.) A másik pedig, hogy az egyetemen a testnevelést 20 kód megszerzésével lehet teljesíteni. Nekem több kódom van, mint 20, mert mindig veszek bérletet, hiszen megyek edzeni rendszeresen. A többiek pedig egy üveg olcsó bort akarnak adni nekem, hogy kapjanak kódot. Én nem is szeretem a bort, szóval megmondtam, hogy darabja 300 Ft a kódnak, (ami így is olcsóbb, mint maga a belépő a kondiba), és vagy kifizetik azt, vagy nem kapnak kódot. Látom, hogy a társaim ferde szemmel néznek rám, de én is kifizettem a kondi tagságimat, megveszem a vizemet, a tollat, stb, szóval most nem áll szándékomban többet jótékonykodni úgy, hogy semmit nem kapok cserébe, mert én képes vagyok elhozni a cuccaimat az órákra,és a többi...

2017. nov. 24. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehetnél kicsit őszintébb magaddal, és határozottabb.

Rohadtul nyílvánvaló neked is szerintem, hogy ha átgondolod hogy nem engeded hogy kihasználjanak attól még nem leszel rossz ember.

Ha ezen hisztiznek röhögj csak rajtuk.

2017. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jol teszed ha nem hagyod, hogy kihasznaljanak!
2017. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetemen volt egy csomó óra (korán reggel, jellemzően) amire persze alig járt be valaki. Én 70 km-t utaztam, hajnali 5-kor keltem, de bementem. Vizsga előtt persze mindenki ingyen akarta elkunyerálni a jegyzeteimet, mondván, nekem nem mindegy? Hát nagyon nem. Szóval csak azt akarom mondani, hogy ne hagyd magad kihasználni.
2017. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi van azon az egyetemen? Nem folyik a csapból a víz? Igyon már mindenki a csapról könyörgöm, nem Egyiptomban vagyunk hogy meghalj tőle.

A másik hogy alakíts ki egy baráti kört, azoknak adj cuccot. Ha normális emberekkel barátkozol akkor kivétel nélkül mindig mindent vissza fogsz kapni.

Egyébként túl mereven állsz hozzá, legyél lazább, de állíts fel határokat. A kódokat az ilyen nímandoknak én is eladnám, de a barátaimnak mehetne ingyen.


Utolsó: Azt ugye tudod hogy ha adtál volna jegyzetet akkor te is kapsz? Mármint a nem jegyzetelő embereknek konkrétan sokkal több jegyzetük van mint neked, maximum pont az nincs meg ami kéne. Nekem konkrétan tárgyanként 3-4 évfolyamra visszamenőleg megvoltak a jegyzetek a diáktársaktól, igaz nálunk rendes közösség volt, segítettük egymást. Sajnos ez az utóbbi sok helyről hiányzik, pedig ha itt nem fognak össze az emberek akkor hol?

2017. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lettél tőle rossz ember, ha még időben megtanultál nemet mondani. Nekem a jó szívemet kihasználva aljas emberek kicsalták minden pénzemet, volt, hogy napokig kenyéren és vízen voltam.
2017. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól csináltad kérdezö. Én is leráztam a többieket, mert folyton német házit kunyeráltak tőlem.

Utolsó előtti válaszolónak: ha te adsz jegyzetet, semmi garancia nincs rá hogy te is kapj tőlük. Főleg nem olyan trógerektől, akik még az órákra se képesek bejárni.

2017. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekem válaszoltál: De kapsz jegyzetet, mert kérsz és adnak. Ilyen a rendszer, ez mindig így működött. Ha véletlenül valaki nem ad, akkor az többet nem is kap. Könyörgöm, nekem régen komplett ZH-kat fotóztak be.


Ha valaki full antiszociális az megint más kérdés. Felmerül viszont hogy mi a jobb, ha jóban van mondjuk a szomszéddal, vagy ha nem? Mármint ha nem vagy jóban vele akkor meg se kell semmi kis bizalmat kockáztatni az irányába, nem baszhatsz rá.

Viszont ha jóban vagytok akkor lesz segítséged a ház körüli munkákban, vigyázni fognak a lakásodra/állataidra ha nyaralsz, sorolhatnám. Mindig jobb jóban lenni emberekkel mint nem, kivéve persze ha valaki besavanyodva, magányosan szeret élni.

2017. nov. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a 11. félévem a felsőoktatásban. A tapasztalataim sajnos totál másak. Csak mert adok jegyzetet, átkozottul nem biztos hogy kapok is. Sőt, inkább nem adnak. Mindenki félti az anyagot, amit talált pl. felsőbbévesek küldték. Na meg a tanulás verseny, senkinek se érdeke segíteni a másikat.
2017. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szakmai közösségekkel rendelkező tudományágak mindig gyümölcsözőbben és effektívebben tudtak működni azoknál, ahol ez nem volt jelen. Lehet versenyként kezelni a tanulást, csak semmi értelme. Mégis mi a cél? Mi a díj amit elnyersz? A tudás amit mindenkinek egyformán átadnak? Nevetségesnek tartom ezt az elképzelést.
2017. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ösztöndíjért és kollégiumi férőhelyekért megy a harc. Így már érted?!
2017. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!