Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Létezik olyan, hogy valakit...

Létezik olyan, hogy valakit lehúzzon a semmit tevés? Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Esti suliba járok. (Heti kétszer van) És nagyon fáradt vagyok, de egyszerűen nem tudom miért... Nem vagyok motiválatlan, rengeteg mindent akarok csinálni, de egyszerűen fáradt vagyok hozzá. Ma anyám azt mondta, hogy túl keveset alszom. Mondtam legalább 8 órát alszom (Egyébként torz a bioritmusom, de ezt most hagyjuk), erre azt mondja azért. Azt a kifejezést használta "Húz le a semmittevés". Ilyen van? Mit lehet ezzel kezdeni?

2017. dec. 1. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a semmi? Hogy lehet a semmit tenni?
2017. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ezt nehéz elmagyarázni de van. Ha pl. Keményen dolgozol egész.map és élvezed is amit csinálsz akkor motivált leszel tőle.nem fáradsz el, egy kellemes megelégedettséggel tölt el. Pl. Nem volt munkám 3.hónapig. az első hetekben még klassz volt mennyi program mennyi lehetőség aztán egyre kevésbé volt kedvem bármihez és elfolytak a napok. A legtöbb embernek kell valami rendszer az életében. Neked kevés az a 2 nap suli. Esetleg vállalj munkát mellette és jobb lesz.
2017. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Szedjél vitamint.
2017. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Van,legalább is nálam biztos. Egy semmittevős nap végén és azt követően is fáradtam,elcsigázottabb vagyok,mint egy pörgős munkanap után. Se fizikai, se lelkierőm semmihez. Szóval jobban járok,ha takarítok, kraftolok, sportolok vagy besegítek valakinek valami munkában,mintha nem csinálnék semmit vagy csak kockulnék. Olyankor tényleg mintha lehúzna,beszippantana valami,amiből nehéz kievickélni. Ha valamit csinálsz,és abból sikerélményed van, az máris egy jó löketet ad.
2017. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Volt egy hosszabb időszakom, mikor nem dolgoztam. Csak a házimunka. 2-3x annyit aludtam, mint a mostani munkám mellett, de folyton fáradtnak éreztem magam, néha 12 órákat végig aludtam és utána csak addig bírtam felkelni, amíg kimentem wc-re meg ettem valamit, aztán már vissza kellett feküdnöm. Már mindenki azt hitte, valami súlyos betegségem van. :D

Mit lehet kezdeni? Hát csinálni kell valamit. Leginkább dolgozni érdemes, mert abból még pénz is lesz. :D Esti suli mellett simán lehet munkát vállalni. Az a jó a melóban, hogy nem hobbiból csinálod, nincs olyan, hogy "nincs kedvem" vagy "fáradt vagyok, nem megyek", mert menni KELL.

Azt hiába írnám, hogy sportolj, kirándulj, vagy keress magadnak bármilyen hobbit, mert azokra úgysem bírnád rávenni magad. :D

2017. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

A semmittevésedben az a legfárasztóbb, hogy nem tudod, mikor végzel vele.

.

"torz a bioritmusom"

Ennek csak örülhetsz, mert tudod mire fogni, hogy nem csinálsz semmit!

Tényleg! - nem csinálsz semmit, csak ülsz és nézel ki a fejedből?

Akkor ne is csodálkozz hogy belefáradsz.

2017. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Lepontoztak, pedig nem vicceltem. Ez az állandó fáradtság, főleg ha az őszi-téli időszakban jön elő, a vitaminhiány egyik tipikus tünete.

C, B1 vitamin, vas, kiegyensúlyozott táplákozás és mozgás - ha ezek megvannak, ennek a típusú fáradtságnak nyoma vész.

2017. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem is lepontoztak, pedig csak leírtam, hogy velem is volt ilyen és nekem mi segített. Hát jó. :D
2017. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nyomtam nektek egy zöldet. Bár szerintem a vitamin hasznos de nem elég. Az igazság ott van, hogy mellette csinálj valamit amitől elfáradsz és sikerélményt ad. Csak ismétlem az előttem szólót mert igaza van.
2017. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is zöldkezeztem, talán a lusta gyerek húzgálja le az egyébként teljesen logikus és értelmes hozzászólásokat. Fetrengjél még,hátha kipihened a semmit.
2017. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!