Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg ilyen gáz, hogy...

Tényleg ilyen gáz, hogy "ilyen" vagyok?

Figyelt kérdés

Nos: A feketét szeretem, rockot és metált hallgatok, rossz tanuló vagyok, a hozzáállásom a legtöbb dologhoz amolyan semmilyen, káromkodok, hülyéskedek, kissé őrült vagyok és megmondom a véleményemet.


Ezekkel csak néhány helyen van probléma, viszont az osztályom merőben más. Kivéve ha véleményről van szó, mert akkor csak a sajátjuk létezik. Mindent lenéznek bennem, mivel a legtöbb dologban különbözök az osztályomtól. De akkor is én vagyok a hibás, ha esetleg egy-egy kifejezetten sértő megjegyzésre visszaszólok. Komolyan, mintha a szüleim lennének. Akármit csinálok az rossz. És az igazán idegesítő az, ha egyezik a véleményünk, de "csakazért" sem azonosulnak velem semmilyen téren. Valamiért szánalmasnak tartják a zenei ízlésemet (értsd: Green Day, Metallica, Paramore, System of a Down, Korn, Tankcsapda, stb.:), mikor egyeseknek nincs is, ezért a slágerlista élén álló dolgokat hallgatják (és most nem azokról van szó, akiknek ez a zenei stílusa!!). Komolyan ennyire le kell nézni azért mert nem vagyok olyan, mint az osztálytársaim? Mit tehet egy lenézett rocker, lázadó a mániákus stréber (nem úgy gondolom, hogy jól tanulnak, hanem, hogy megy a seggnyalás, meg a beköpés ezerrel) és teljesen átlaghoz szokott osztályában?

Külön szeretném kiemelni, hogy a "ne foglalkozz velül" illetve "szólj egy felnőttnek" válaszoktól kíméljetek, mert mint mondtam: Nem fogom hagyni, hogy a társadalom elfuserált közhelyei miatt legyek kitaszított. Ennek ellenére építő jellegű, negatív kritikát elfogadok rám nézve.

A válaszokat előre is köszi (:



2017. dec. 3. 18:20
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
14/L
2017. dec. 3. 18:22
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem attól leszel egyedi, hogy buta és műveletlen vagy, az pedig nem stréberség, hogy valaki tovább lát az orránál és gondol a jövőjére. Nincs semmi egyéniséged, hiába képzeled magadról.
2017. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
51%

Szerény véleményem szerint az osztálytársaid magukat minősítik le azzal,ha valakit a zenei ízlése miatt néznek le. Az sem befolyásolja a véleményem,ha valaki csak feketét hord,hülyéskedik,és megmondja a véleményét /őszinte/. Viszont a káromkodás az elég kiábrándító tud lenni,akár fiúról,akár lányról van szó(teljesen mind1 melyik korosztályt nézzük).

Ui.:Az utolsó mondatot nem bántásként írtam.

2017. dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk is volt ilyen kiközösített lány a gimiben (punkzene), de őt a viselkedése miatt "taszították ki". De beköpés,szemétkedés sosem volt,csak ilyen hallgatag klikkesedés, távolságtartás,lenézés. Én is kilógtam a sorból (black metal),de nem éreztem,hogy kitaszítanának, talán mert a punk lánnyal erősen fölfelé húztuk az osztályátlagot,amit egyébként igazgatói és iskolai szinten elvártak,hogy 4,00 fölött legyen. Szóval ha jó tanuló vagy, valamelyest tisztelni fognak. Másfelől meg, hát, át kell vészelni érettségiig. Gyűlöltem a szigorú,gonosz, puritán gimit, amit álszent vén kxrvák diktatorikusan vezettek,de eljött a szabadulás és egyetemen már nem volt gond semmivel. Szóval...bocs,asszem nem segítettem semmit :D
2017. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
9%

Nem foglak kritizálni! 35 vagyok, nő, és kitaszított vagyok a munkahelyemen mert utál a kemény mag. Én is szeretem a rock zenét ;)

Az emberek nem tudják tolerálni, ha valaki "valamilyen". Ha nem tudják egyetlen fiókba sem betenni, ha nem tudnak rá sablont húzni. Nem értenek, és ezért sokan nem szeretnek. Ez nem csak a korosztályod sajátja, sajnos a felnőttek is így működnek. Legfeljebb árnyaltabban mutatják ki a véleményüket. Bár van aki nem, és velem is volt már vérlázítóan bunkó 1-2 ember. Holott nem egy gyárban dolgozom, ha érted, mire célzok.

Ne úgy kezeld magad, mint kitaszított, én sem érzem úgy magam, bár sokan mindent elkövetnek, hogy így érezzek.

Egyéniségnek lenni nem szégyen, nem ördögtől való.

Az a szégyen ha valaki inkább csapatban bunkó, mint egyedül normális ;)

2017. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is lehet, hogy jobbnak gondolod magad náluk, amit előbb utóbb megéreznek rajtad azok akik körülvesznek.

És nem megsértődnek ezen, szimplán gyengébbnek tartanak miatta. Mert ha tényleg jobbnak gondolod magad, akkor az egy jellembeli gyengeség.

2017. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

A metállal és a darkossággal semmi gond nincs, viszont ha 10 év múlva is koncertekre szeretnél járni és nem azon gondolkozni, hogy "miből fizessem be a csekket?", akkor elkezdhetnél tanulni.

A lázadás nem a felelősségtudat mellőzését jelenti.

2017. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
#1 Nem tudom honnan vetted, hogy műveletlen vagyok. A hozzáállásommal igaz baj van, de az a tanulás szempontja. Egy rocker is olvashat. Márpedig én olvasok Amúgy: Azért stréberek, mert segget nyalnak
2017. dec. 3. 18:49
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy, keresed magad. Érthető.

A zenei ízlésed miatt valóban hülyeség, ha lenéznek, viszont ha a továbbiakban is rossz tanuló maradsz, káromkodsz és semmilyen lesz a hozzáállasod a dolgokhoz, az már nem jó. A beszédstílust meg kell tanulni, mit milyen helyzetben illik mondani. Nem gáz a néhai káromkodás, álszent, aki nem szokott elejteni ritkán egy csúnya szót, de az nagyon idegesító, ha nem tudsz egy mondatot elmondani egy b.meg nélkül. A mi sulinkban is van egy ilyen csaj, én nem nézem le tényleg, de néha leütném, amiért ennyi mocskot kiejt a száján megszokásból és a helyzethez sem illik. Ő még emellett ráadásul agresszív is. Meg azért komolynak is tudni kell lenni. De tényleg fiatalka vagy még, majd hozzászoksz:)

2017. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm a válaszokat. Bocs, ezt nem írtam le: Neves gimnáziumba járok, ahol 3-asra teljesítek. Ez az osztályom nagy részéhez képest rossz tanulásnak számít
2017. dec. 3. 18:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!