Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit szólsz ahhoz, ha valaki...

Mit szólsz ahhoz, ha valaki 30 évesen pályát cserél, mert orvos akar lenni?

Figyelt kérdés
30 évesen érdemes az orvosi egyetemnek nekifogni ( ha valakinek 30 évesen lesz az orvosi hivatás minden álma?)

2017. dec. 8. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Tanulni sosem késő, még lesz elég időd így is dolgozni. Ha ez nem okoz anyagi hátrányt és nem csak egy múló álom akkor hajrá.
2017. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert hozzá!Hajrá! :)
2017. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ember, aki mer lépni, hogy valóra váltsa az álmait.

Ennyi, nem több.

2017. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan sikeres emberek akik 50 évesen vágtak bele az üzleti életbe és alapítottak egy céget, majd milliárdosok lettek. És vannak olyanok akik 20-on évesen kezdtek el sportolni majd olimpiai bajnokok lettek.

Sosem késő elkezdeni valami újat.

2017. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező ennek utána is néztél? Tudod mivel jár ez?

Ha van diplomád, akkor az egyetem neked minimum 12 millióba fog fájni. Ezen kívül orvosi mellett dolgozni nem lehet. Nem engedi meg sem az órarend sem a tananyag nagy mennyisége. Ó és orvosin olyan, hogy egyéni tanrend gyakorlatilag nincs. Tehát kell minimum hat év amíg valaki eltart. Ha van már egy diplomád akkor ezen kívül még egy kisebb lakás árát perkálnod kell.

Amikor végzel az egyetemmel akkor pedig még nem vagy teljes jogú orvos csak egy rezidens...

Szóval minimum 10 év mire te igazi orvos lehetsz.

Ami a fizetést meg a társadalmi megbecsülést illeti az kb. a vicc szinten mozog. Én most rezidensként havonta nettó 285-öt keresek, ebből 100 ösztöndíj. Ez nem tűnik kevésnek de ha mérlegeljük az iszonyatos mennyiségű munkát ami benne van egy orvosi diplomában, és a felelősséget, akkor már nem olyan jó.

Én egyébként szeretem amit csinálok, összességében nem bántam meg, hogy orvos lettem, de azt tudni kell, hogy ez mivel jár.

2017. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt viszont érdemes tudni, hogy ma Magyarországon rezidens orvosként akár havi 500 felett is lehet keresni hálapénz nélkül, teljesen legálisan. Két éve van diplomám azóta hatmilliót tudtam fèlrerakni. Mondjuk volt olyan hónap, hogy bőven 240 óra felett dolgoztam.
2017. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
6. Félmillió se igazán sok.
2017. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként világviszonylatban éhbér. Itthon azèrt kezdőfizetésnek nem rossz.
2017. dec. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőéves orvostanhallgató vagyok, van 30+ és 40+ évfolyamtársam is, eleinte én is csodálkoztam kicsit emiatt, főleg az utóbbin, de most már teljesen hozzászoktam, szóval abszolút nem csodálkoznék, ha ilyet hallanék, és nem, nincs későn szerintem.
2017. dec. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Birom mikor a magyar "orvosok" verik a nyálukat a pénzért.Kérdem én mire? Mert gyógyítani egyik se tud,tájékoztatni se, csak a zsebét tartani. Kétszer műtötték a térdem, ehez 1éven át tologattak egymáshoz,és rosszabb lett mint volt. A hatalmas gyógymódokat meg hagyjuk...mikor bemész hogy x ideje fáj ez történt,és arra nem képes, hogy megfogja megnézze.Csak messziről ránéz és közli menj haza borogassad,ír fel kenőcsöt kenjed.. EZEKNEK pénzt? Minimálbért maximum...
2018. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!