Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kezelnétek egy nagyon...

Hogyan kezelnétek egy nagyon értetlen csoporttársatokat, akivel együtt kell dolgoznotok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy szaktársam, akivel sok időt kell eltöltsek az egyetemben -régebben közelebbi barátságban voltunk, de idővel elhidegültünk egymástól ellentétek miatt, de közös társaságban mozgunk, plusz a csoportbontások miatt mindig együtt vagyunk szemináriumokon és csoportmunkákon. Így vagyunk hárman, a másik lánnyal jó a viszonyom, ő kedveli ezt a másik lányt, úgyhogy nem mondhatom neki, hogy "hagyjuk ki őt", meg az elég gyerekes lenne... egyetemen kívül nem járunk össze vele, amúgy elviselem, de mindig engem talál meg a kérdéseivel, de olyan alap dolgokkal, hogy mik a beadandó formai követelményei -és ezt megkérdezi előadás után, ahol mindent részletesen elmondott a tanár. Meg hasonlók. Ezt rendszeresen játssza el, és nem érti hogy a huszadik hülyesége után miért vagyok vele bunkó. Ötlet, hogy ti hogyan kezelnétek a helyzetet? Ha szemét vagyok vele, akkor a saját mindennapjaimat keserítem meg, hogy folyamatosan arcoskodik (még neki áll feljebb)...

2017. dec. 12. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Eléggé patthelyzetnek tűnik a dolog sajnos. De talán az beválhat, ha emlékezteted, hogy "Hé, a tanár amúgy elmondta!". Kis lépésekben gondolkodj. Az ilyen emberek nem nagyon változnak meg. Nekem is egy drága volt barátnőm hasonló eset. Mikor nagyon nincs türelem, akkor inkább azt mondom neki, hogy én sem tudom. Úgyhogy ezt tudom még tanácsolni. Bunkódágnak hangzik? Lehetséges. De sajnos van az a szint, mikor az ember mérlegel, olyankor pedig saját maga az első, mert nem lehet mindig mások butaságán idegeskedni.
2017. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!