Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy fordulhat elő ilyesmi...

Hogy fordulhat elő ilyesmi egy iskolában?

Figyelt kérdés

Nem mostanában történt, néhány évvel ezelőtt még középiskolában.

Egy program keretén belül voltunk egy egy hetes kiránduláson egy szomszédos országban. Nem csak a mi iskolánk, más külföldi sulik is.

3-4 lányt ismertem csak tőlünk, a többiek idegenek. A lányok egyike eredetileg a barátnőm volt, csak amikor megmondták a tanárok, a következő kirándulásra a programon (ez egy messzebbi ország lett volna) mindenkit visznek, csak engem meg azt a lányt nem. Pontosabban, csak az egyikünk jöhet, mert csak.

A lány ezen kiakadt, és úgy döntött, elintézi, hogy engem kidobjanak, nehogy véletlenül ne őt válasszák.

Mindenkinek hülyeségeket hazudott rólam, én ezt nem tudtam, csak azt vettem észre, hogy azok az emberek, akik addig kedvesek voltak velem, sorra válnak utálatossá.

Amikor hazajöttünk, kórházba kerültem, egy hónapig nem jártam suliba. A lány beadta a tanároknak meg az igazgatónak, hogy a pszichiátrián vagyok, mert egyik éjjel rátörtem az ajtót, és megpróbáltam megfojtani, 3-an szedtek le róla (engem, 55kg-s lányt).

A 3 lány elvileg tanúskodott ellenem, de ebben nem vagyok biztos, nem akarok megvádolni senkit, de így hallottam vissza.

A lényeg: a távollétemben (természetesen nem a pszichiátrián voltam, hanem az intenzíven) majdnem kivágtak az iskolából minősíthetelen magaviselet miatt, úgy kellett anyukámnak bemenni tisztázni mindent. Akihez megintcsak véletlen jutott el a hír.

Mikor kiderült, amugy nem volt igaz az egész, visszavonták, hogy kirúgjanak az iskolából, de "igazságszolgáltatás" címén kirúgtak a programból, a másik lányt(!) pedig "kártalanították" azzal, hogy elküldték a másik országba is a többiekkel.


Soha senki nem kért tőlem még csak elnézést sem, és soha nem tisztázták a nevem.


Milyen indíttatásból tehetnek ilyet?


2017. dec. 20. 19:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért az egyikünk mehetett csak, mert 5 hely volt és hatan voltunk. A többiek automatikusan mehettek, mert....hosszú. A szüleik jobb anyagi helyzetben voltak, ennyi. De maga a program teljesen ingyenes volt mindenkinek.
2017. dec. 20. 19:57
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

"megpróbáltam megfojtani"


Te nem vagy százas.

2017. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintem meg inkább te nem.


"A lány beadta a tanároknak meg az igazgatónak, hogy a pszichiátrián vagyok, mert egyik éjjel rátörtem az ajtót, és megpróbáltam megfojtani, 3-an szedtek le róla (engem, 55kg-s lányt)."


Beadta a tanároknak. Természetesen semmi ilyesmi nem történt, ez egy aljas hazugság volt. Szerzett "tanúkat", akik vele együtt hazudtak.


Neked komolyan ennyire nem megy a szövegértés?


Hogy lehet már két szót kiragadni egy hosszú szövegből, és arra reagálni?


Most akkor inkább ki a nem százas, de őszintén?

2017. dec. 20. 20:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva látom, még lentebb is kifejtettem: "Mikor kiderült, amugy nem volt igaz az egész"
2017. dec. 20. 20:13
 5/10 A kérdező kommentje:

"Beadta"


Tudod, mit jelent ez a szó?

Bekamuzta, elhitette, előadta, és még sorolhatnám.


Fentebb is írtam, hogy rengeteg hazugságot terjesztett mindenfelé, illetve lentebb is, hogy később kiderült az igazság.


Mégis, miért akartam volna megfojtani?

Azt se tudtam, hogy miatta (vagyis, a hazugságai miatt) utál mindenki. Sosem voltam a szobája környékén se, és egész egy hét alatt nem beszéltünk.

2017. dec. 20. 20:21
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem kezeltesd magad ,miért akartad egyáltalàn megfojtani? Bosszú nem megoldás..
2017. dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
#6: Az oké, hogy a bosszú nem megoldás, de mi az? Mert azért ez több egy kis "gyermekcsínynél", az iskola "viselkedéséről" már nem is beszélve.
2017. dec. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egy elég aljas dolog. Sajnos nem tudsz tenni semmit. Sajnállak, hogy ilyen történt veled. Két dolgot tehetsz. Az egyik te magad próbálod tisztázni a neved mindenki előtt. beszélsz arról mi történt. Miért nem voltál suliban miért csinálta ezt a lány bizonyítsd be, hogy hazudott. vagy válts sulit. Sajnos ha ez egy ilyen iskola jobb ha eljössz onnan, mert egy normális pedagógus vagy igazgató nem tesz semmilyen lépést a diák illetve a szülei tudta nélkül vagy anélkül tudná-e mi igaz a történetből.
2017. dec. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Istenem, hatos, hát te sem tudsz olvasni?!
2017. dec. 21. 06:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyi itt az olyan ember aki nem tud olvasni,szöveget értelmezni..

Nem értem meg az embereket,mit érnek el azzal ha hazudnak?

Ez a lány undorító,hogy a barátjáról így hazudik másoknak, nem fáj a lelkének picit sem,hogy hazugságokkal piszkolja be a neved,ha igaz lenne megérteném..

Tisztázd az embereknek,hogy ez nem igaz,nem így történt..ha nem hiszik el nem tudsz mit tenni,szánalom az egész.

Válts iskolát,szakítsd meg ezekkel az emberekkel a kapcsolatod,szerezz új igaz barátokat. Sajnállak téged!

2017. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!