Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire hat az enber immunren...

Mennyire hat az enber immunrendszerére az, ha minden nap sír egy bizonyos dolgon?

Figyelt kérdés

Szeptember óta mindig szomorú vagyok,ugyanis szeptemberben eljöttem otthonról egy idegen városba tanulni. Eleinte nagyon szerettem,de sajnos minden megváltozott. Nagyon hiányzik a családom, a szülővárosom, az otthonom meg minden. Igaz, minden pénteken hazamegyek, de egyenesen utálok vissza jönni ide. Pedig sok barátom van, az osztálytársaim is királyak, de valahogy néha nem érzem, hogy jól döntöttem volna. De nem szeretném feladni, mert közben azt is tudom, hogy jó irányba haladok. Csak az a baj tényleg, hogy borzasztó, hogy minden nap stresszelek és sokat sírok, mostanában többet voltam beteg. Volt, higy főtárgy órám után hánytam és szédültem...a főtárgy tanáromtól rettegek, nem tudok aludni előző este...és tudom, hogy sosem fogom tudni szeretni őt...

Szóval annyi a kérdés, hogy mindez mennyire ártalmas és mit tegyek?

Köszönöm előre is...



2018. jan. 15. 08:07
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Sajnos nem olyan iskolába járok ahol meg lehet ezt csinálni... Itt muszáj itt lennem minden héten, mert mindig van főtárgyam.

2018. jan. 15. 11:20
 12/23 anonim ***** válasza:
Hát gyengíti, (könnyen előjöhetnek így olyan fertőzések amik kórokozói eddig is benned voltak, csak el voltak nyomva) de nem maradandóan, szóval ha abbahagyod, felvidulsz, helyrejön.
2018. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha elfojtod az érzéseidet,az a legrosszabb,amit tehetsz. Add ki magadból,ami fáj és akkor lecsökken a stresszszinted!
2018. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A gyomoridegesség és a szorongás komoly testi tüneteket produkálhat, ami hosszú távon nem igazán jó a szervezetednek. Ha tudod, hogy jó irányba haladsz a tanulással kapcsolatban, és mindent megteszel érte, akkor próbálj lazítani és ne görcsölj. Tapasztalatból beszélek, nemrég jöttem ki én is egy szorongós, "mindent meg kell tanulnom" időszakból, mert már testi tüneteim is voltak. Petefészekcisztával műtöttek, nem tudom, hogy ez mennyire a stressz oka, de az utóbbi két évben tényleg nagyon rágörcsöltem mindenre. A műtét után sem lett jobb, ugyanúgy megvolt a gyomorideg. Pszichológus segítségével és az akaraterőmmel tudtam csak megszabadulni tőle, meg azzal, hogy leadtam azt a tárgyat, ami kikészített. Vagyis a tanár miatt szorongtam folyton. Azóta sokkal jobb minden.


Szóval egyetlen iskola/tanár/tárgy sem ér semmit. Ha mindenképp szeretnéd folytatni azt, amit tanulsz, akkor próbálj meg minél többet kikapcsolódni, felfrissülni és megnyugodni, hiszen mindent megtettél azért, hogy jó eredményeket érj el.


A honvággyal kapcsolatban annyit mondanék, hogy tényleg egy nehéz időszak, de ha motivál a tanulás és vannak barátaid, akkor simán lehet, hogy enyhül idővel. Kitartás.:)


L/19

2018. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
sem ér ennyit*, bocsánat
2018. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ez még csak gimnázium? Mert akkor még elég fiatal vagy, hogy elszakadj otthonról. Nincs suli ott ahol laktok? Miért kell ilyen messze menned? Bármilyen gimiből felvételizjetsz bármilyen egyetemre. Én nem kínlódnék feleslegesen. Mivel nyújt többet ezca suli mint egy lakóhelyedhez közeli?
2018. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 14-es!:)

15-ös: Ez igazából egy zeneművészeti szakközépiskola. Van a lakhelyemen is ilyen iskola, de az itteni tanár az egyik legjobb, szóval tulajdonképpen azért jöttem ide, hogy nagyon jó legyek,mert szakmailag nagyon jó, az már más kérdés, hogy emberileg is az-e.

De mivel csak e-miatt eljottem otthonról, ezért ha már felvettek ide, akkor megyek tovább a célom felé. Megpróbálok mindent leküzdeni, hiszen így is feláldoztam már a családommal töltött mindennapokat, és ha már ez megtörtént akkor teszek azért, hogy majd büszkék legyenek rám. :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2018. jan. 15. 23:06
 18/23 anonim ***** válasza:
Én a helyedben eldönteném, hogy mennyire fontos nekem eza suli. Mennyit vagyok érte hajlandó megtenni, feláldozni. Próbálj lazítani,felfedezni a várost, új barátokat szerezni, olyan dolgokat csinálni amit szeretsz, és otthon is csináltál. Menni fog, ne aggódj, csak kellesz hozzá teis, hogy akard.
2018. jan. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Rendben :)
2018. jan. 16. 07:29
 20/23 anonim ***** válasza:
Közép v. felsőfokú iskolába jársz? Ez nem mindegy, mert ha középbe, akkor kereshetsz nyugodtan másikat, de ha felsőbe, akkor nehezebben, de akkor sem reménytelen átnyergelni egy másik egyetemnek a hasonló szakára.
2018. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!