Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám "lefizetni",...

Hogyan tudnám "lefizetni", motiválni az osztálytársam? 17/f

Figyelt kérdés

Novemberben váltottam sulit, ezért még ismerem őt annyira mint a többiek. Haveroknak/ismerősöknek szokott számítógépet telepíteni, javítani.

Tönkrement a gépemben a HDD is, a videokártya is sz@arkodik, ezért megkérdeztem meg e javítaná nekem. Mondta hogy persze, össze is írtam mi kell nekem (milyen videokártya, 1TB HDD + 250GB SSD), van neki valami ismerőse valami nagyraktárban, ezért sokkal olcsóbban, adó nélkül szerzi meg az alkatrészeket.


A javításért meg a telepítésért nem kér pénzt, csak az alkatrészeket kell kifizetnem (Windows 10 volt rajta, de mondtam neki hogy Win7-et tegyen rá, +pár programot).


Holnap délután viszem hozzá, valamivel motiválni akarnám, hogy minél hamarabb csinálja meg (mondták mások, hogy az alkatrészt ő még aznap/másnap megszerzi, de igen lusta gyerek, akár 2 hétig is kerülgeti a gépet). Pénzt nem szokott elvenni, főleg nem ismerősöktől.


Ő ilyen 50 kilós "pávagyerek", hát hobbija nincs nagyon, általában a haverjaival lóg, kijárnak focizni, kocsmázni, bulizni. Már kb mindenkitől megkérdeztem hogy mivel tudnám motiválni, hogy gyorsabban csinálja, mindenki azt mondta hogy fű és egyéb narkotikum a bevált módszer nála. Egyik csajnak is csinálta a laptopját, az 4000-ért vett neki füvet, másnapra már meg is volt a laptop.

Szerintetek jó ötlet a fű, vagy valami más kéne?



2018. jan. 17. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:

"van neki valami ismerőse valami nagyraktárban, ezért sokkal olcsóbban, adó nélkül szerzi meg az alkatrészeket" --> vagyis lopja. Ez rossz esetben sikkasztás, vagy ha tényleg csak áfát csal akkor költségvetési bűncselekmény.


"Szerintetek jó ötlet a fű, vagy valami más kéne?"


Szerintem ne játsz dílert.


Én azért lecsekkolnám honnan vannak a kamionról okosan lesett cuccok.


Ja és kerülném ezt a láma barmot.

2018. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

"van neki valami ismerőse valami nagyraktárban,"


Teljes mértékben el tudom képzelni, hogy az ismerőse úgy lopja a dolgokat a raktárból saját zsebre (Tescóról írt még egy könyvet is egy ott dolgozó, hogy milyen trükkök voltak a lopásra). Ezzel addig nincsen probléma, amíg le nem bukik, mert akkor csúnyán megfizettetik vele. Ha neked így jó, csináltasd velük meg a géped.

Csak egy tanács: ha jó a géped, nyugodtan vedd meg a Windows 10-et (legalábbis szerezd meg), a Windows 7 már nagyon régi oprendszer, elavult memóriakezeléssel, ideje lenne áttérni róla.

Ja és: füvet, egyéb ilyen dolgokat semmiképpen ne vigyél neki, ne keveredj ilyen dolgokba. Ha nagyon szeretnéd gyorsítani a dolgokat, akkor adj a kezébe egy Széchenyit (ötezrest), aztán vegyen belőle amit akar.

2018. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondd neki hogy tudod honnan lopja a cuccokat de ha a jelenlegi legerősebb nvidia videókártyát szereli be neked nem tudja meg senki,
2018. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az nem érdekel honnan és hogyan szerzi, kb az eredeti bolti árak feléért szerzi meg, és az nekem nagyon jó, mert sokat spórolok rajta.

Windows 10-el az volt a baj, hogy rengeteget frissített, és az itthoni tetű nettel alig bírta megcsinálni, volt hogy fél napig frissített, és a rendszer is lassú volt, a CS2-es Adobe Photoshop sem futott rajta.

Ezért gondoltam a Windows 7-re, azon futna a PS, és a frissítést is ki lehet kapcsolni.

(amúgy meg az adó nélküli meg lopásos dologra azt mondta nekem nem lehet belőle bajom, neki sem, az ismerősének meg a saját baja ha lebukik. Ő tisztességesen fizet neki annyi pénzt amennyit kér, "nem tudja hogy honnan és hogyan szerzi").

2018. jan. 17. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Maradj a Windows 10-nél, az a véleményem!
2018. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha teljesen megbízol a srácban akkor kérdezd meg tőle, hogy mivel motiválhatnád.

Ne nekem legyen igazam, de félek, hogy átvág majd Téged.

2018. jan. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha bulizik vegyél neki egy üveg Fütyülőst vagy Hubertust esetleg whisky-t és kész. Buliba fű mellé az is elfogy hidd el. Amúgy ha ilyen lajhár kuki a gyerek jobban járnál ha vmi műszaki infóssal megcsináltatnád az alkatrészeket meg megvennéd tőle csak. Amúgy nekem is gyanus hogy fél árban tud ilyeneket, főleg 1TB HDD-t meg videó karit ami nem olcsó, vagy lopja de az is lehet ha üzemből viszik akkor "koxolt" a cucc azaz hamar tönkre fog menni mint a samsung tv-nél direkt koxositják hogy pár évnél ne tartson tovább, vegyed az újat.
2018. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!