Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez jó vagy rossz amit csinálok?

Ez jó vagy rossz amit csinálok?

Figyelt kérdés

Van egy tanár akivel jóban vagyok és miatta elkezdett érdekelni minden ami tanárról vagy éppen diákról szól mint pl: nonverbális jelek,stb...

Nagyon sok dolgot olvastam már a tanárokról és a diákokról és elég sokmindent megtudtam.

Akivel jóban vagyok tanárral őt igazából úgy ismertem meg, hogy figyeltem a nonverbális jeleket, meg beszélgettem vele.

Engem nagyon érdekel ez a tanár, illetve diák téma és szívesen olvasok bármit ezzel a két témával kapcsolatban.



2018. jan. 21. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A metakommunikáció nem kifejezetten csak a tanár-diák kapcsolatra érvényes, mert minden ember kivétel nélkül alkalmazza. Nem mondanám, hogy ez rossz dolog lenne, inkább hasznos. Ez a tudás később jól fog jönni egy állásinterjún, vagy felvételin (?). Ha érdekel a téma, akkor nézz utána a grafológiának is, bár az sokkal-sokkal bonyolultabb mint a metakommunikáció, de hobbiszinten ezt is lehet csinálni :D
2018. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak,ez nem tanár-diák téma hanem a nonverbàlis jelek minden embernél leolvashatók.Az hogy így lettèl jóba a tanàroddal,hogy megfigyelted a fizikai jeleket,nekem elég manipulatív.Szerintem nem jó hogy egyfolytàban moderálod a testi jeleidet azért hogy pozitív hatást gyakorolj másokra.Állásinterjún,vagy ha előadást tartasz fontos, hogy élvezhető legyen és pozitívan ítéljenek meg,de ne fordulj ki magadból még akkor sem.Ahelyett hogy manipulàlsz,törekedj az egyenes őszinte kommunikációra.
2018. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!