Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szívat a matektanár, mit...

Szívat a matektanár, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném,hogy végzős vagyok és 11-ben ő volt az informatika tanárom(fakultáció).A programozás remekül ment,de a matekkal voltak gondok ezért faktot váltottam,hogy rendészeti pályán tudjak majd elhelyezkedni.Idén megkaptuk matektanárnak a volt infó tanáromat,és hát nem kicsit pikkel rám amiért eljöttem,ugyanis én voltam a legügyesebb a csoportban.Matekból előtte azért mindig megvolt a négyes 11. év végén pedig picivel maradtam csak el az ötöstől.Most hogy közeleg a félév mindenből 5-ös leszek,de matekból rezeg a léc,ugyanis 3,46-ra állok.Az utolsó kettes témazárómat kijavítottam már több mint másfél hete,de nem írja be a naplóba,valamint ezen a héten hétfőn írtunk egy dolgozatot ami biztosan ötös,de legalább négyes lett.Ez sem került még be a naplóba,pedig körbekérdezgettem és a többi osztálytársamnak már beírta.Hétfőn beszéltem vele személyesen,hogy legyen szíves ezeket beírni nekem mert ezen múlik a félévim,valamint ma e-mailt is írtam neki,amire nem válaszolt(pedig köztudott,hogy legfeljebb pár órán belül ír).Az igazgatóval sajnos nem lehet erről beszélni,mert mindenképpen a tanár pártját fogná.A szüleimet nem szeretném beugrasztani az iskolába ez miatt,mert utána csak még jobban kicseszne velem.Szóval fogalmam sincs mit tegyek.Van valakinek valami javaslata ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!



2018. jan. 24. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nincs mit kezdeni. Ha pikkel, így is, úgy is éreztetni fogja mert megteheti. Nagyobb a hatalma.
2018. jan. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elsősorban igazgatón keresztül kellene rendezni. Ha máshogy nem megy, menj úgy oda hozzá hogy feljelentést szeretnél tenni az adott tanár ellen, akkor majd talán fog vele beszélni. Más opció nagyon nincs (bár nálunk is volt egyszer hasonló helyzet, amit az egyik osztálytársam úgy reagált le, hogy betörte egy kővel a tanár autójának szélvédőjét, de mivel ő meg nem tudta hogy ki és miért csinálta így nem is változtatott semmin, szóval haszontalan cselekedet volt).
2018. jan. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Fenyegesd meg burkoltan, és ha ezután sem hajlandó beírni a jegyedet, akkor verd pépesre a fejét egy számológéppel.
2018. jan. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Semmi ilyesmit nem szeretnék csinálni:D

Most nem szeretném kifejteni,de az igazgatótól biztosan nem kapnék semmiféle segítséget(többször próbáltam már,és nem csak én).Elbaszott egy iskola ez.Pedig elvileg a környék "legnevesebb" gimnáziuma.

2018. jan. 24. 00:27
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Gyengéd fenyegetőzés, ha meg nem válik be akkor rendőrség (ha nem is ők foglalkoznak ezekkel, akkor is legalább majd útbaigazítanak, hogy hol kellene reklamálni).
2018. jan. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond el a szüleidnek, aztán menjenek be vagy menjetek be együtt és beszéljetek vele.
2018. jan. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meséld el a szüleidnek, hogy ez történt, ne utólag tudják meg. Ezen kívül készíts hangfelvételt arról, amikor megkérdezed mikor írja be a javítást a naplóba, és a többieké bekerült a tied miért nem? 11.félévi jegy nem számít bele a felvételibe ugye?
2018. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy 12. akkor mindenképp menjenek be a szüleid szerintem.
2018. jan. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg még egyszer beszélni a tanárral! Őszintén mondd el neki, hogy miért váltottál faktot. Szerintem azért pikkel rád, mert azt hiszi, hogy azért váltottál, mert őt nem szereted. Mondd el neki őszintén, amit fent leírtál, és hogy szeretnéd tisztázni a félreértést. És udvariasan mondd el neki, hogy a továbbtanulásod múlik ezen. (Egyébként ha az év végi eredményed jobb lesz, akkor azt fogják számítani, mert úgy van kialakítva a rendszer, de azért biztos, ami biztos szólj.) Ha nem sikerül javítani a kapcsolatotokon, akkor sajnos marad a hivatalos út, szülők, igazgató.
2018. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Mindenképp beszélj a tanároddal.

Szépen menj csak oda és határozottan mond meg neki. Neked is vannak jogaid. Meg kell neki mondani keményebben. Nem bánthat emiatt. Azon kívül, hogy szaktanári figyelmeztetést adjon, nincs joga mást végrehajtani. Tévhit az, hogy ő jóval a diákok felett állnak. Annyival több, hogy írásban megbüntethet. Egyéb "eszközöket" nem vethet be.

Tehát mindenképpen beszélj vele. Állj ki magadért. Azért a jegyért te megdolgoztál.


12.-es vagy. Leérettségizel. Eljössz végre onnan. Tanulhatod amit szeretnél.

Én még csak másodéves vagyok gimiben, de már örülnék, ha ott tartanék, ahol te. :)


Sok sikert és kitartást kívánok neked a jövőben! :)

2018. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!