Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felsőbbrendűnek érzem magam...

Felsőbbrendűnek érzem magam az osztálytársaimhoz képest?

Figyelt kérdés

Tudom, a cím alapján sokan biztos valami beképzelt ribinek gondolhatnak...De kifejtem, miért gondolom ezt.

Tehát a lényeg, hogy technikumon tanulok és az osztályomban van jó pár elég "fura" személy, hogy ne fogalmazzak csúnyán. Komolyan mondom, ezeknél idiótább embereket még nem láttam..Alapból az is rejtély számomra, hogy tudtak egyáltalán leérettségizni, nemhogy még idáig is eljutni, hogy felvegyék őket erre a képzésre. Bár való igaz, a szóban forgó emberek mindegyike minimum 2, de inkább 5-6 tantárgyból is bukik most félévkor. Megkockáztatom, hogy a vizsgán se lesz ez másképp..

Ráadásul ezek szinte kivétel nélkül szakmai tantárgyak, mondjuk nem csoda, hiszen már alig vannak ilyen "tölteléktantárgyaink", amiket most tanulunk, azoknak a 95%-ából vizsgázni is fogunk. De az osztálytársaim képesek ilyen kérdéseket feltenni, hogy minek tanulják meg ezt meg azt a témát, amikor nem hiszik, hogy ha elkezdenek dolgozni, majd pont ezekre az információkra lehet szükségük.

Igaz, van olyan tantárgyunk, amit én sem értek, minek tanítanak egyáltalán, szerintem tök fölösleges és a technikusvizsgán kívül nem fogjuk úgyse használni, amit ott megtanulunk, hacsak nem megy valaki valamilyen mérnöki szakra továbbtanulni...De van egy tárgyunk, amin lényegében azt ismételgetjük, amit úgy 9. óta tanulunk, szóval szerintem aki ebben az iskolában érettségizik le, aztán itt marad technikusképzésen is, alap kéne, hogy legyen, hogy tudja ezeket. Viszont az osztály úgy 80%-a és most tényleg nem túlzok, 1-es vagy 2-es ebből a tantárgyból és napi szinten fejtegetik azokat, hogy minek kell ezt meg azt tudni, meg hogy minek tanulják meg még most ezeket, majd egyetemen úgyis megtanítják (Pfff, mintha felvennék őket, vagy talán még ha fel is veszik őket, tuti kibuknak pár hónap után).

És ez sem azért van, mert a tanár, akivel ezen az órán vagyunk, annyira lehetetlen dolgokat kérne, sőt. Nincs még egy ilyen tanárunk, aki ennyire a szánkba rágná a dolgokat meg amikor elkezdünk venni egy új témakört, az első órán letudjuk általában az elméletet, aztán vagy másfél hétig, szóval úgy 6 órán keresztül csak számolási feladatokat oldunk meg. De aki még így sem ért valamit, az mehet hozzá heti 1 alkalommal gyakorolni egy délutánon. Ez is tök kedves tőle amúgy, ugyanis ő az egyetlen olyan tanár a tanári karból, legalább is azok közül, akit minket valaha tanítottak, akihez lehet menni órán kívül is gyakorolni vagy megkérni, hogy magyarázzon már el valamit még egyszer...

Az osztálytársaim viszont annyira követelőzők, hogy az valami hihetetlen. Már kb én szégyellem magam helyettük, ugyanis úgy beszélnek erről a szóban forgó tanárról is, mintha maga lenne kb az ördög, pedig csak jót akar az osztálynak, meg mint mondtam, akár 88-szor is elmagyaráz valamit, ha valaki nem érti. Ehhez képest ők ki vannak mondjuk azon akadva, hogy mi az, hogy írunk egy dolgozatot, ami mondjuk annyiból áll, hogy 2-3 számolási feladatot kell megoldani és MÁSNAPRA nem javítja még ki :D Van olyan tanárunk, aki olyan dogát íratott pont múlthét hétfőn, hogy 3 berendezést fel kellett ismerni és leírni a nevét meg nagy vonalakban a működését, szóval azt tényleg max egy félóra alatt ki lehetne szerintem javítani, mégse osztotta még ki, de az persze nem baj, mert az a tanár van annyira jófej, hogy nagy ívből leszarja, hogy órán hogy ordibálnak meg telefonozgatnak meg mit tudom én, aki figyel rá, annak magyaráz és ennyi..

Vagy mondjuk a szájbarágós tanár nemrég mondta, hogy lehet szorgalmi beadandót készíteni, még le is íratta velünk a füzetbe, hogy pontosan miről kéne írni, míg más tanár ehhez képest annyit mond, hogy az interneten keresd meg azt az oldalt, ahol fent vannak a szóbeli vizsga tételek és valamelyiket dolgozd ki közülük, ott le van írva, hogy miről kell írni, nem mondja el külön..

De már egyáltalán az is kedves tőle, hogy lehet szorgalmit csinálni, rajta meg egy másik tanáron kívül eddig senkinél nem lehetett ilyen kis potyaötöst szerezni.

Mindegy, szóval mondta, hogy lehet szorgalmit csinálni, ha valaki mondjuk épp két jegy között áll és szeretné a jobbikat megkapni félévkor, de aki szeretné, az később is beadhatja és annak 2. félévre írja be a jegyet, erre olyan emberek is megcsinálták a szorgalmit, akiknek mondjuk egész évben eddig volt 6 egyesük, semmilyen más jegyük. És azt gondolták, hogy majd egy ötössel kijavítják és megadja nekik a 2-est :D És volt közülük, akinek megmondta a szóban forgó tanár, hogy ne haragudjon, de annyi szorgalmit kapott tőlünk is meg más osztályoktól is, hogy eléggé el van havazva és a 6 egyesén úgyse változtat ez az egy jegy, úgyhogy 2. félévre kapja majd ezt az ötöst (már ha egyáltalán ötös lesz neki...Bár amilyen igénytelen, nemtörődöm az adott személy, kétlem). Erre fel volt a gyerek háborodva, hogy mekkora egy hülye qrva a tanár is, mi az, hogy ő megcsinálja a szorgalmit és nem javítja ki most rögtön, pedig ÖRÜLHETNE, hogy írt neki szorgalmit :D És a legszomorúbb, hogy nem is ő az egyetlen ember, aki így vélekedik, szóval nálunk az osztály kb fele meg van győződve arról, hogy a tanár nem a mi érdekünkben ad ilyen lehetőségeket, hanem azt hiszik, neki ez a kedvenc időtöltése, hogy otthon mások kis házi dolgozatocskáit javítgatja, ahelyett, hogy mondjuk a családjával lenne, a hobbijának élne, vagy mit tudom én...

Vagy mondjuk van egy szakmai gyakorlatos tantárgyunk is, ahol, miután kész lettünk a gyakorlattal, ki is kell értékelni gépen az eredményeket meg le kell vezetni a számolást is, plusz minden jegyzőkönyvet úgy kell beadni, hogy az első oldal egy elméleti bevezető. Viszont sok embernek már az is gondot okoz, hogy kiértékeljék Excel-ben az adataikat, amiket mértek, pedig 11. óta így zajlottak a gyakorlatok, nem tudom, ennyi idő alatt hogy okozhat még valakinek gondot mondjuk az, hogy hogy kell diagramot beszúrni :"D Valamint van néhány trógerebb személy is, akiknek még ez a jegyzőkönyvkészítés is gondot okoz, hiába mondták már el az utóbbi néhány év alatt századjára is a gyakorlatot tartó tanáraink, hogy ne adjunk be olyan jegyzőkönyvet, ami úgy néz ki, mintha a kutya szájából lenne kihúzva, különben ne csodálkozzunk, ha szar jegyet kapunk, mert a jegyzőkönyv alaki formáját is értékelik, ők ehhez képest még a mai napig ki vannak akadva, ha beadnak úgy egy munkát, hogy alapból nem nyomtatópapírra van kidolgozva, hanem egy gyűrött, szakadt kockás lapra és a tanár van olyan "szemét", hogy csak emiatt is levon egy jegyet.

És amúgy ha már szakmai gyakorlat, volt, nem is egy olyan ember, aki megbukott félévkor a gyakorlatból és elkezdtek pampogni, hogy mi az, hogy nem adják meg 1,5-re meg még 1,8-ra sem a kettest. Végül az osztályfőnökünknek mentek sírni, aki közölte velük, hogy benne van a nem tudom milyen kézikönyvben vagy hol, hogy akinek az átlaga gyakorlatból nem éri el a 2,0-t, az megbukik. Szóval a tanár nem azért nem adta meg nekik a kettest, mert utálja őket és ki akar b*szni velük, hanem mert ez a szabály. De nem voltak képesek felfogni és azóta is minden nap előkerül ez a téma...Mondjuk szerintem aki képes 1-est kapni ebből a tantárgyból gyakorlatra, az meg is érdemli, hogy megbuktassák. Volt olyan, hogy elrontottam egy mérést és nem volt időm újrakezdeni az egész gyakorlatot elölről és az addig kapott (rossz) eredményeimmel számoltam meg minden, szóval az eredmény is rossz lett, de még így is 3-ast kaptam rá, mert jól elkészítettem a jegyzőkönyvet legalább meg a számolásom is jó volt...Úgyhogy nem tudom, hogy képes valaki még ebből is karót szerezni.

De hogy kicsit elrugaszkodjunk az ilyen tanulással kapcsolatos témáktól, néha elképedek azon is, mekkora gyökér nagyon sok ember az osztályomban még 20 évesen is. Van néhány "fő kolompos", akik azért járnak szerintem iskolába, mert élvezik, hogy kibeszélhetnek másokat meg pofázhatnak nekik. Néha szoktam hallani, miről beszélgetnek és az értelmi szintjük leragadhatott kb egy 9 éves kisgyerekén, bár lehet, még ez is sértés szegény 9 évesek számára :/ Volt, hogy a baráti társaságukból hordtak el mindennek valamit, azért, mert le akar szokni a dohányzásról és szerintük ez nem menő :D De órákig el tudnak beszélgetni mások kinézetéről is, szinte akárhányszor, amikor fél füllel hallom, miről beszélnek, az a témájuk, hogy ez meg az hogy néz ki, milyen ruhába jött, milyenre volt festve a körme 2 évvel ezelőtt meg ilyesmik.

Szóval tényleg fájdalmasak, úgy érzem magam, amikor bemegyek az iskolába, mintha egy csapat szellemi fogyatékossal lennék összezárva. Szerencsére van pár ember, akikkel lehet normálisan beszélgetni, de az osztály többsége tényleg ilyen, mint amit leírtam...

Amúgy igazából én se tudom, mi a konkrét kérdésem...Talán csak azért írtam le mindezt, mert jó volt végre kiadnom magamból :"D Valaki volt/van hasonló helyzetben közületek? Hogy "élitek túl" a mindennapokat, ilyenekkel összezárva?


2018. jan. 25. 22:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Az Egri Csillagokat is hangoskönyvben hallgattam meg, de az semmi ehhez a hosszú kérdéshez képest!

Respect annak aki végigolvassa

2018. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Hatalmas pacsi aki ezt végigolvassa és értelmezi is. Gyanítom 3 sorban is le lehetett volna írni a lényeget...
2018. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
A Háború és béke ehhez képest egy szórólap! Tudod ki fogja ezt végigolvasni...
2018. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Did not read lol
2018. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Egyszerűen csak rossz tàrsasàgban vagy,élvezd,hogy te vagy a főokos.
2018. jan. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

En vegig olvastam amit irtal...

Hat most lehet megutalsz meg lepontozol de nemerdekel valakinek fel kell vilagositania teged. Borzasztoan egoista amit irtal. A tortenethez nem szolok hozza, most hogy kiadtad magadbol biztos jobb lesz, csak a kesobbiekre adok egy tanacsot. Ne felejtsd el, hogy vakok kozott a felszemu a kiraly. Annyira a fejedbe szallt hogy jobb vagy naluk, hogy elfelejted hogy nem hozzajuk kell merned magad. Nem szeretnem hogy ugy jarj hogy kilepsz az iskolabol es meglepodve tapasztalod hogy vannak nalad jobbak. Annyira lesajnaloan beszelsz a tobbiekrol mintha te tokeletes lennel. Pedig nem vagy az. Az irasodbol egyertelmuen kiderul hogy nem tudod megitelni hogy mit fontos elmondani a szituaciorol, teljesen folosleges volt leirni a tanarok korulotti dramat, anelkul is megerti aki elolvassa, marpedig ilyen hosszut az elottem levok alapjan nem sokan fognak. Nagyon bekepzelt vagy, es ez a kesobbiekben nem lesz jo hatassal a szemelyisegedre. Vegyel vissza. Ha ennyire felsobbrendu vagy naluk ha ezt erzed, ami elofirdulhat akkor minnel hamarabb valts oktatasi intezmenyt, menj olyan helyre ahol vannak nalad jobbak hogy felfele huzzanak, hogy lasd nem csak te vagy jo akad nalad jobb. Ahol megfelelnek az osztalytarsak ahol “egyenrangunak” erezheted magad.

2018. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
Most miért kell rögtön belekötni a kérdezőbe? Teljesen jogos a felháborodása, pontosan így néz ki az, amikor valakinél egyszer beteleik a pohár. Mindenkivel történik ilyen, ne csináljatok úgy, mintha nektek még soha nem lett volna elegetek semmiből sem. Na, de mindegy... Nem ez a lényeg. Én elolvastam a szöveget, és át tudom érezni a helyzetedet, bár igaz, hogy csak részben, mert én nem pontosan ilyen emberekkel voltam összezárva, hál' Istennek. Engem általános iskolában piszkáltak az osztálytársaim, szóval én személy szerint ott tapasztaltam meg egy ehhez hasonló Poklot, de ennek már vége, aminek nagyon örülök. Én akkor azzal nyugtattam magam, hogy ebben a korban még sok az éretlen gyerek, de a te korosztályod már tényleg nem hozhat fel mentséget erre a viselkedésre, szóval őszintén sajnálom, hogy így kell élned a hétköznapjaidat. Akkor szerencsés valaki, ha felveszik egy erősebb középiskolába, ahol már értelmesebb emberek veszik körül minden áldott nap. Ott nincsenek elégedetlen diákok, vagy ha vannak is, akkor sem így fejezik ki a problémájukat. Szerintem valahogy próbáld meg kivészelni a hátralévő időt, és koncentrálj a saját jövődre, hogy később már ne kelljen ehhez hasonló teremtményeket elviselned. Tudom, hogy ezt könnyű írni, de mást nem tehetsz, maximum átmész egy másik iskolába, ami meg nem kellemes, szóval marad ez. Jó, mondjuk nem ez volt a kérdésed, csak próbálok segíteni. :D És nem, nem vagy beképzelt. Normális, hogy nagyobbra tartod magad ezeknél. Kitartást! Egyszer minden jobb lesz, még akkor is, ha elcsépeltnek hangzik. :)
2018. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
7...senki nem a mondandójába kötött bele, hanem abba, hogy esszét írt amit le lehetett volna írni 3 sorban is.
2018. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
#8 És ki mondta, hogy kötelező elolvasni? Úgy csinálsz, mintha kényszerítenének rá, ne itt elégedetlenkedj feleslegesen. Ne ez legyen a legnagyobb problémád.
2018. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
És nem, nem állok le vitatkozni senkivel sem. Nem azért, mert nagyra tartom magamat, csak nem látom értelmét. Úgyhogy feleslegesen írsz, mert nem fogok rá reagálni.
2018. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!