Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi magát sok pesti...

Miért hiszi magát sok pesti ember felsőbbrendűnek a "vidéki" embernél?

Figyelt kérdés

Családtagjaim, volt ismerőseim akik felkerültek Pestre, annyira beképzeltekké és lenézőkké váltak pár év alatt hogy csak lesek..... süt róluk az hogy mindenkit lenéznek aki vidéki, és a pesti """""elit""""" egyetem helyett vidéki egyetemen tanulnak....


Miért ilyenek ezek az emberek?


Hozzá teszem , ismerek jópár üdítő kivételt is, akik zsenik, sikeresek, pestiek, de nem néznek le senkit, de ez a 100-ból 1 ember esete.



2017. okt. 23. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Én pont a fordítottját tapasztalom. Tisztelet a kivételnek.
2017. okt. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Te nem vetted mèg èszre? Ez egy betegsèg mindenki felsőbbrendűnek hiszi magát másoknál. By ego
2017. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Magyarul a proli ismerőseid felkerültek Pestre és velük azonosítod a "pesti" embert?
2017. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Az általad feltett kérdés így ahogy van megválaszolhatatlan. Hozz, mutass nekem 10 tősgyökeres Budapesti lakost, aki felsőbbrendűségi komplexusban szenved és azzal foglalkozik és azon kattog, hogy milyen a vidéki ember és amikor találkozik veled akkor köp egy nagyot.
2017. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Azt én is észrevettem, hogy aki vidékiként ment fel Bp-re lakni, avval valahogy elszalad a ló.

Valamiért misztifikálják a Bp-i embereket, én is éltem ott 27 évet, ott is születtem, de eszembe nem jutott a vidékieket lenézni, azt sem tudtam milyenek, ki olyan, ki nem.

Aztán amikor leköltöztem vidékre, elkezdtek mindenféle ok nélkül nagyképűnek, beképzeltnek nevezni, pedig próbáltam nagyon pozitívan állni az emberekhez, mivel vidéken szerettem volna élni. Nem sikerült. :(

2017. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

itt is olvastam már kérdést hogy mit képzelünk mi vidékiek , hogy elvesszük a pestiek munkáját stb meg a vidékiek műveletlenek, csórók stb.

itt egy kis paródia is van erről [link]

2017. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Miért van az, hogy mégis a budapestieket szidják többen? Itt az oldalon is. Ha annyira rosszak vagyunk, nem kell ide jönni, nem kell beszélgetést kezdeményezni velünk, de nem esik jól, hogy semmit nem ártottam a vidéki ismerősöknek, sőt, volt, akinek segítettem is, de azért én vagyok a bunkó...
2017. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Még ha new yorkba élnének és arra lennének büszkék, megérteném, de budapest? Miben más mint bármely megyeszékhely? (Mondom ezt pestikènt)
2017. okt. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Én is k**rva menőnek érzem magam, a 8.kerben élek, hazafelé menet imádom kerülgetni a húgyfoltokat meg a hányást, de nincs annál felülmúlhatatlanabb pillanat, amikor a csövesek beszólnak, anyáznak. Itt vagyok két hónapja, I <3 Budapest.
2017. okt. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Én meg itt születtem, tehetek róla? Soha nem néztem le a vidékieket, a viselkedésük alapján mondok véleményt az emberekről, de azért szégyelljem magam, mert budapesti vagyok...
2017. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!