Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni, ha egy tanár...

Mit lehet tenni, ha egy tanár rám szállt és azzal fenyeget, hogy megbuktat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nyelvtanáromról van szó a gimiben, 10.-es vagyok. Nem vagyok problémás lány, sőt. 15 évesen meglett a felsőfokúm angolból, 4-esnél sosem kaptam rosszabb jegyet (kivéve franciából...), minden záráskor kitűnő lennék, ha nem lenne ez a nyelv.

Azért ezt választottam, mert az angol itt kötelező, mellé lehet választani vagy franciát, vagy németet. Mikor felvettek ide, akkor már spanyolul tanultam magántanárnál fél éve és valamennyire ugye hasonlít a két nyelv, gondoltam nem lesz gáz. Aha...


A tanárnő valamiért utál, mára eljutottunk oda, hogy közölte, addig nem nyugszik, amíg meg nem buktat és el nem megyek az iskolából.

Nem értem, hogy miért. Sosem voltam vele tiszteletlen, az órákra sem jártam be úgy, hogy fogalmam sem lett volna, mit tanulunk éppen. Ami bánt, hogy rajtam kívül mindenkivel mézes-mázos, bűbájos és órán csak úgy osztogatja az ötösöket, a legapróbb feladatért is.

Nálam meg legutóbb simán bevágott egy karót, mert rosszul fordítottam egy mondatot és egy szót rosszul ragoztam el (aznap reggel került kórházba a nagymamám, éppen azt sem tudtam, hogy fiú vagyok-e, vagy lány). De pl. ha beteg vagyok és nem vagyok a suliban, azonnal mondja a többieknek, hogy megint biztosan lógok, meg írjanak nekem a többiek chaten, hogy vagy 5 perc múlva bent vagyok az órán, vagy nagyon megbánom. Ezért legutóbb bementem csak az ő órájára betegen, nehogy megint menjen a cirkusz. 20 percig azt ecsetelte, hogy ő elképed a pofátlanságomon, hogy képes vagyok betegen bemenni az osztályba és megfertőzöm őt és a többieket... Mindenki nézett, hogy eddig meg az volt a baj, ha nem voltam ott.

Mondta tegnap, hogy két hét múlva témazáró lesz, én szóltam, hogy azon a héten nem leszek iskolában, mert elutazom síelni. Mondtam, hogy megírom az előtte lévő héten, ha neki az úgy jobb. Erre kiakadt, hogy ezt hogy merem megcsinálni, és hogyha ennyire jól megy, akkor azonnal üljek ki az első padba, lediktált franciául 10 kérdést és hogy írjam meg ott, azonnal (ekkor volt 7 perc az órából...). Mások esetében ez amúgy nem gond, volt olyan, hogy egy diáknak hazaküldte a témazárót, hogy írja meg otthon és majd küldje vissza, ha kész...


Karácsony előtt is bejött, mondta, hogy sok adminisztrációs feladata van, foglalja el magát mindenki. Direkt körbenéztem, hogy ki mit csinál, nehogy az legyen, hogy én vagyok újra a pofátlan. Mindenki vagy beszélgetett, vagy telefonoztak, vagy tanultak. Én is elkezdtem beszélgetni két barátnőmmel, közben írtam a spanyolházimat. Óra végén a tanárnő csak engem vett elő, hogy mennyire bunkó vagyok, hogy képes vagyok az ő óráján mást tanulni.


Senki nem érti, hogy miért ilyen velem, de már a csoporttársaim is mondták, hogy látványosan utál. Már beszélt vele anya többször, az osztályfőnököm is, de még én is mondtam neki, hogyha van velem valami problémája, akkor inkább mondja el és próbálok változtatni a problémán (?). Anyának és az osztályfőnöknek azt mondta, hogy én reagálom túl, ő mindenkivel ugyanolyan, nem tesz kivételt. Nekem meg azt, hogy ne legyen cinikus és nem velem fog beszélgetni a szabadidejében...


2018. febr. 3. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Van pofátlanság benne kicsit benne pl q síelésben, ott csedben kellett volna lenned, ha visszajössz megírod.

Beteg, hogy mehettél be a többiek közé az ő órájára csak?

Próbálj meg láthatatlan lenni, tanulni.

Bármit mond ami bántó arra nem válaszolni.

Legfontosabb ha tovább folytatja akkor a szüleiddel együtt az igazgatóz felkeresni.

Amit lehet a telefonodon felvenni a hangot

2018. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A síelést azért mondtam, mert már elkezdte, hogy "Előre érzem, hogy beteg leszek?". Mondtam, hogy nem, elutazunk, az igazgatónak már odaadták anyáék a kikérőt, ő is elengedett.


Azért mentem be betegen, mert előtte lévő héten már szintén fenyegetett, hogyha még egyet hiányzom az órájáról, nagy bajban leszek. Nem tudom, hogy ez nála mit jelent, de nem is szeretném megtudni. Anya kitett az iskola előtt, bementem, aztán mikor végeztem, hazahozott. Senki nem lett miattam beteg, bár nem is fertőz a megfázás.

Ha nem mentem volna be, akkor hidd el, az lett volna a baja... Pedig nem hiányzom sokat, mindről orvosi igazolásom van, vagy anyáék előre írnak kikérőt.

2018. febr. 3. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Először az osztályfőnöknek kell szólni, hogy beszéljen vele, majd ha nem változik a helyzet, akkor a nyelvi szakmacsoport vezetőjéhez és végül az igazgatóhoz kell menni. Legalábbis nálunk így van.

Ha van több csoport is, akkor kéresd át oda magadat.


Szerintem "nem buktathat meg", ha a többi tanár látja, hogy minden másból ötös vagy és meg fogják kérdőjelezni az egyest.


Most félévkor hanyas lettél? Illetve tavaly?


Más osztályokban ahol tanít nem tudsz körbekérdezni, hogy velük hogy viselkedik?

2018. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy két franciacsoport van, ő tanít minket is, meg a másik csoportot is... Németre csak úgy válthatnék, ha az eddigi tananyagból megcsinálnám az osztályozót, de ezért nem szeretném végigtanulni a nyaramat, meg azt a nyelvet nem is tartom szépnek annyira.


Most félévkor 3.7-re hármast adott, tavaly négyes voltam.


Jóban vagyok a felsőévesekkel, olyanokkal is, akik már elballagtak, esetleg le is diplomáztak. Mondták, hogy minden csoportban kinéz magának 1-2 embert, akiket halálra szivat, és folyton fenyeget ezzel. Csak elég vicces, hogy másoknak ez egy laza, beszélgetős óra, én pedig úgy izgulok már az iskolába vezető úton is, mint aki az államvizsgájára megy...

2018. febr. 3. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőséged is van:

1.Kérvényt írsz az iskola igazgatójának, hogy független vizsgabizottság előtt tehess franciából osztályozó vizsgát és az legyen az év végi osztályzatod. Ezt az esedékes osztályozó vizsga előtt legalább 30 nappal kell megírni. Szüleid is írják alá.

2.Ha spanyolból nem vagy annyira messze a középfokú nyelvvizsgából, akkor tedd le a B2-es nyelvvizsgát, létesíts vendégtanulói jogviszonyt egy olyan iskolával, ahol van spanyol, kérd meg, hogy készítsenek neked osztályozó vizsgát a hátralévő évek tananyagából, ezeket a jegyeket ismertesd el a te iskoládban és azzal, hogy ebből a nyelvből van osztályozód és középfokúd, mentesíttesd magad a francia alól. (Természetesen, ha franciából előbb le tudod rakni a középfokút, az egy fokkal egyszerűbb)

3.Válts iskolát, olyant, ahol spanyol is van.

Ezek mind macerás műveletek, sokat kell utánajárni, de ha elviselhetetlen a helyzeted, akkor megéri, hogy az egyik utat végigjárd.

2018. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Néhány ötlet:


1. egy másik osztálytársad kérje meg a tanárt, hogy készülhessen felvétel az óráról (vagy csak titokban csinálj, de abból botrány lesz), esetleg lehet az igazgatóhoz fordulni, hogy engedélyezze.


2. Kezdj el pontos példákat gyűjteni, melyik órán mit mondott és pontosan mit csinált a tanár, mire kaptad az egyest, a többiek mire kaptak ötöst dátummal és nevekkel, ezt esetleg a barátaid alá is írhatják, mint egy jegyzőkönyvet, ha 18 év fölött vannak.


3. Ezzel be lehet menni az igazgatóhoz, hogy ez történt, csináljon valamit.


4. Ha minden kötél szakad, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha idén is és jövőre is osztályozóvizsgát teszel egy független bizottság előtt. Szerintem erre van lehetőséged, nálunk volt aki anélkül csinált osztályozóvizsgát, hogy utána érettségizett volna belőle, de az már vagy 10 éve volt, szóval utána kéne nézni, hogy pontosan hogy lehet most tenni.

2018. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy volt aki gyorsabb volt.
2018. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha megengeded, elmesélném az én sztorimat.

7. osztályba készültem. A sulinkba jött egy új biológiatanárnő. Idősebb volt, szóval biztos tanított már pár éve.

Tanórák alatt is éreztette velem,hogy nem kedvel. Feltűnően sokszor feleltetett, és hiába készültem, kettesnél jobbat nem kaptam. Egy alkalommal nagyon rosszul voltam, fájt a hasam, hányingerem volt. Feleltetni készült. Mondtam neki, hogy nem érzem jól magam, nem is tudtam normálisan ülni a széken. Őt nem érdekelte. Persze fogalmam sem volt semmiről akkor éppen.

7. év végén megbuktam biológiából :D Hallottatok már ilyet? Pótvizsgán nagy nehezen átengedett. már csak az kellett volna, hogy nem.

a következő tanévben szerencsére javult a helyzet. Nem tudom miért, talán talált más áldozatot, vagy nem tudom. Meg azt sem, hogy miért nézett ki magának.

2018. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!