Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » (Egyetemi) tanársegéd és...

(Egyetemi) tanársegéd és hallgató kapcsolat?

Figyelt kérdés

Nem szeretném megnevezni, de ahová járok egyetemre (elitebb), ott van néhány tanársegéd (jóképű fiatal férfiak kb. 24-28 évesek) és mindnek ugyanazon a egyetemről való hallgatók a barátnői.

Valamelyik "barátnő" alapszakos, van aki mester szakos.


Alapvetően egyetemen is (erkölcsileg) tiltva van a "tanár-diák viszony"? Vagy ez mindenképp személyes dolog és senkinek semmi beleszólása?


Egy ilyen kapcsolat hogy alakul ki? A tanárnak az órájára bejár egy neki tetsző lány, és óra végén elkezdenek ketten beszélni? Vagy ráír a nevét tudva egy közösségi portálon?


2018. febr. 3. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy hallgatóként találkoztak, vagy még egyetem előtt, de persze úgy is lehet, ahogy írtad. A megismerkedésnek többezer módja can, ki tudja...

Az erkölcsi megítélése más mint középsuliban, de nem etikus az aktívan tanított hallgatóval kikezdeni ott sem. Titkolni is szokták, ha van valami! Nálunk a tanszékvezető jött össze egy doktorandusszal, el is vette később.

2018. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik csoporttásam is összejött egy másik karon tanító tanárral. Nem lett belőle házasság, de probléma sem volt. A nő a második egyetemét végezte, korban közel annyi idős volt, mint a tanár.
2018. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm a volt tanárával jött össze. Egy évig tanította, ekkor ismerkedtek meg, a lány átment más szakra, ahol már nem tanított a srác és ekkor jöttek össze. Szerintem (hallgatói szemszögből) semmi gond nincs ezzel, ameddig a tanár nem tanítja a barátnőjét vagy barátját, nem ugyanaz a szituáció, mint mondjuk középsuliban összejönni egy tanárral. Nekem legalábbis nem esne jól, ha mondjuk egy gyakorlaton folyamatosan tanulok, készülök, teperek, miközben a csoporttársam kb be van biztosítva, mert a gyakvezzel szexel.
2018. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. febr. 3. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősítem, amit a többiek írtak. Két dolog miatt is más a megítélése, mint a középiskolai szitunak. 1-felnőtt mindkét fél, 2- az egyetemen tanító oktató nem pedagógus, nem neveli a hallgatóit. A fenti példákra reflektálva, olyan hallgatóval nyilvánosan járni, akit jelenleg is tanítasz, nem etikus. Ezt leszámítva semmi akadálya.
2018. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!