Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hol van a határa a segítség...

Hol van a határa a segítség nyújtásnak egyetemi tanulmányok folyamán?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a kidolgozott tételek,régi szemináriumi dolgozatok odaadására másoknak.Nem szoktam magamnak való lenni ilyen dolgokban,de mostmár jól meggondolom kinek miben segítsek.Ma felháborított az egyik évfolyamtársam,aki a közös évfoylami levelezőlistára késtszer írt felszólító módban három kérdőjellel a végén,hogy megvan-e valakinek a kidolgozott tételjegyzék.Azért talán nem kellene minden alaklommal másoktól kéregetni a kidolgozott jegyzeteit.Utána meg jól befelelget másoknak,ezzel van a legnagyobb gond,hogy így viselkedik.Az ilyennek semmi kedvem segíteni.Az úgy jön ki,hogy hülyének néz.Meg ez már pofátlanság is így, a másik megdolgozik érte,kell a jegyzete,utána igaz elrebeg egy köszönömöt,de alkalomadtán befelelget és mindig kell neki valami,ráadásul szemtelen módon kéri.

2018. febr. 12. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne vedd figyelembe a kérését sem!
2018. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű, ha kell neki kérj érte pénzt. Kidolgozott tételsor 5-10 ezer tárgy súlyától függően. Ha fizet érte ő se fogja továbbszórni mindenkinek. Párom pl pénzért csinált beadandót csoporttársaknak, alsóbbéveseknek.
2018. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az egyik évfolyamtársnő már vissza is írta a bejegyzés alá,hogy nincs.
2018. febr. 12. 17:50
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es: van benne valami amit írsz.Ha már valaki iylen türelmetlen,rátarti akkor fizeseen érte.A másiknak abban sok munkája benne van.Az egyik évfolyamtársnőmnek akinek családja van és nemrég lett kisbabája és sok jegyzetet odaadtam neki.Nem akratm semmit kérni.Erre ő mondta,hogy ameddig tartanak az előadások és amikor jön vele dijmentesen utazhatok.Egyszer egy drágább desszeretet is kaptam tőle,süteményre is meghívott.Nem vártam el,de látom hálás érte és mondta neki ez nagy segítség volt és szeretné valamivel kompenzálni.
2018. febr. 12. 17:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha normális hangnemben kéri, bárkinek odaadom, de ilyen stílusban inkább ne is kérjenek.
2018. febr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Normáisan én is odaadom,volt akinek fel is ajánlottam máskor mert láttam küszködik.De ezek az emberek nem olyanok,hogy nyujtom kisujjamat és utána már a karom is kell nekik.Nincs bennük elvárás.De aki szemtelen mint a piaci légy a másiknak még odafelelget az nem érdemel segítséget.Mert ez már kihasználás.
2018. febr. 12. 17:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első pár hónap-félév alatt ki lehet tapasztalni, hogy ki az aki nem egy tróger alak és viszont segít ha úgy van. Mi szorgalmasabbak össze is álltunk facebookon egy tizen-pár fős facebook csoportba, ahol tényleg közösen dolgoztunk, ha úgy volt. Amit lehetett párhuzamosítottunk.


Mindig is röhögtem azokon a lúzereken, akik vizsga előtt pár nappal kivágtak a közös szaknak szóló facebook csoporba egy google drive linket, hogy oda dolgozzuk ki "közösen" a tételeket... persze ők maguk nem írtak bele semmit :D

2018. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de szerintem nem kéne azon rugóznod, hogy ki milyen. Kért valamit, te nem akarsz adni. Görgess tovább és pont.
2018. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Bocs, de szerintem nem kéne azon rugóznod, hogy ki milyen. Kért valamit, te nem akarsz adni. "


De ha összefügg az, hogy ki milyen és akar-e neki adni? :D

2018. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!