Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek: barátság vs...

Mit tegyek: barátság vs tanulmányok?

Figyelt kérdés

Általános korom óta ismerem és a barátnőm, imádom, nekem ő és a barátsága NAGYON SOKAT ér,de én most vagyok egyetemista és kőkeményen kell hajtani, eszméletlenül, ráadásul bejárós vagyok (4 órás utazás, vidék-pest). Az egyetem miatt teljesen elhanyagolom őt, ami engem is bánt és őt is. Mióta egyetemista vagyok morcosabb lettem, feszültebb, ingerlékenyebb, megígértem neki hogy ezen változtatok és sikerült: már nem vagyok ingerlékeny vele, igyekszem minél több szeretet adni, amennyi belefér, de nem megy.

Érzem hogy ő már nem tudja tovább elviselni hogy egyetemre járok, nekem viszont ez az álmom,én már régóta ezzel szerettem volna foglalkozni.

Félek hogy meg fog szakadni emiatt a barátságunk, nekem viszont ő legfontosabb barátom!

Azt mondja már röhögni sem lehet velem és hallgatag lettem.

Elgondolkodtam, hogy mi lenne ha abba hagynám az egyetemet és elmennék egy hasonló képzésre, csak OKJ-ra,az eleve 2 évvel kevesebb és itt lenne helyben, nem kellene 4 órákat utazni.

Szerintetek rossz döntés lenne?



2014. máj. 30. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem tréfálsz! Elcsesznéd az életedet!
2014. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem rossz döntés.Az ember fia lánya változik az idő múlásával,sajnos az egyetlen állandó az örök változás.
2014. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Igen, rossz döntés lenne, a barátságok egyébként is változnak, átalakulnak, új barátokat nem szereztél?
2014. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érzem hogy ő már nem tudja tovább elviselni hogy egyetemre járok, nekem viszont ez az álmom,én már régóta ezzel szerettem volna foglalkozni.



ha igazi barát lenne akkor tudná ezt, és nem lenne ebből problémátok. egy barátság miatt ne ad fel az álmaidat, ha ezt nem érti meg akkor nem igazi barát!


nekem is van barátom akivel jóban voltunk, de orvosira jár, és sokat tanul, nem is találkozunk. Mondtam neki hogy ha kikapcsolódni vágyik vagy bármi baja van keressen nyugodtan, de nem sértődők meg rá ha nem keres, mert tudom hogy a tanulás fontosabb.

2014. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagggggyooon nagyon durván rossz döntés lenne. Nem akarok demotiváló lenni...de sajnos a legjobbnak hitt barátságok is meg tudnak szakadni..és ha megszakadnak pláne ilyen miatt akkor sosem voltak igaziak, még ha annak tűnt sem.

Ha igaz barát, akkor tudja,hogy ez az álmod és még ha keveset is tudtok találkozni, megérti..mert szeret.

Ezenkívűl nekem szemet ütött ez a 4 óra utazás..teljesen feleslegesnek,idő, pénz és erő pocsékolásnak tartom!

Én most adtam be a felvételit Budapestre egyetemre, és szintén kb 4,5 órára van innen Bp..de szóba se jött,hogy bejárós legyek!

Ezen ha tudnál változtatni,több időd lenne mindenre.

Egyébként meg a barátságok sok év kihagyással is tudnak működni meg km távolsággal is..ha igaziak! :)

2014. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem azért vagyok bejárós mert szeretnék,meg idő ,meg van pénz, hanem mert nem vettek fel koliba (nem lett elég pontszámom), és ami albérlet annál pénzbe még olcsóbban jövök ki az utazással
2014. máj. 30. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:

A diploma az egy állandó érték, a barátság pedig csak viszonylagos. Mi van, ha összevesztek, és nem beszélnek a barátnőid veled többet? Mi van, ha lenyúlják a pasidat? Vagy akármi. Aztán ott vagy, hogy "te jó ég, én ezek miatt hagytam ott az egyetemet"?


Erre persze írhatod azt, hogy "jó, igen, de ők nem tennének ilyet, nem olyanok stb." De ha nem tudják megérteni, hogy neked fontos az egyetem, akkor nem hiszem, hogy ők ilyenek lennének. Igazából ők viselkednek önzően ebben a szituációban. Miattuk hagynád ott az egyetemet?


Más ember soha ne befolyásolja a tanulmányi előmeneteledet, a karrieredet és az ilyen dolgokat. A jövődet magad alakítsd, a magad számára, úgy, hogy minden a lehető legjobb legyen. Tehát magadnak tanulsz, de ha a barátságot fontosabbnak tartod, akkor más ember oltárán áldozol! Érted ezt?

2014. máj. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy igaznak hitt barátom..aki lehazudta a csillagokat az égröl és én későn bírtam ezt felfogni..rohadt fájó..és ha belegondolok,hogy miatta majdnem nem adtam be a felvételit,hát jo nagy szamárnak érzem magam,hiba lett volna.
2014. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tényleg ne hagyd ott az egyetemet! ha igazán jó barátnő, akkor ezt a pár évet ki fogjátok bírni. egyébként megkérdezhetem, hogy hova valósi vagy? :D
2014. jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!