Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért utál mindenki?

Miért utál mindenki?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nincs senki, aki szeretne. Van pár felszínes "barátságom", de igazából ők is csak akkor beszélnek, illetve találkoznak velem, ha nincs más.

Az osztályomban is kiközösítenek, pedig semmi okot nem adtam erre, azt leszámítva, hogy csendes vagyok. Ráadásul van köztük egy ember, aki napi szinten megalázó dolgokat mond rám és szándékosan uszítja is ellenem a többieket...

Egyébként ez a kiközösítés dolog nem újkeletű dolog, általánosban is hasonlón mentem keresztül. Szerintem ott se szolgáltam rá arra, hogy így viselkedjenek velem, mégis beszólogatott néhány ember a kinézetem miatt, amiatt, hogy szerintük stréber voltam, mert jobb tanuló voltam, valamint azt is megkaptam jó néhányszor, hogy nyalok a tanároknak, pedig ilyesmiről szó sem volt, volt, hogy hónapokon át azért röhögtek rajtam, mert idősebbek a szüleim és nem vagyunk valami gazdagok, ezért nem mentünk minden nyáron külföldre nyaralni...ilyesmik.

Ráadásul ezekről nem beszélhettem itthon sem, mert a szüleim és a nővérem folyton azt mondták, igazuk van a többieknek. Az anyám ráadásul ezt fel is használta ellenem, azóta is szinte minden nap ilyeneket kapok tőle, hogy nem csoda, hogy mindenki utál, amikor nem öltözködök divatosan, nincs barátom, nem járok bulizni, stb..

Szóval már eljutottam arra a szintre, hogy nem tudom eldönteni, csak bebeszélem magamnak, vagy tényleg létezik ilyen, de úgy érzem, mindenki az első perctől fogva gyűlöl, ahogy csak meglát. Ha felszállok pl. egy buszra, az emberek bámulnak és megvető tekintettel néznek rám, a boltokban is mintha csak velem lennének bunkók az eladók, ha megyek az utcán és valaki röhög a közelemben, szinte 100%-osan biztos vagyok benne, hogy rajtam röhög, mert valami fura van a kinézetemen vagy a járásomon vagy valami...Szóval már rendesen gyomorideggel megyek emberek közé is.

Régebben próbáltam kilépni a komfortzónámból, társaságba járni, de ha bekerültem egy új társaságba, mondjuk egy edzőcsapatba, hiába próbáltam jófej lenni a többiekkel, hogy legalább ők ne legyenek velem bunkók, akárhányszor csak megszólaltam, összenéztek vagy nem reagáltak arra, amit mondtam és pár hét múlva azt vettem észre, ugyanolyan, mintha az osztálytársaim között lennék, ha épp nem voltam ott, vagy azt hitték, nem hallom őket, kibeszéltek, arra is volt példa, hogy a fülem hallatára rólam beszéltek, de nem mondták ki szándékosan a nevem, de amúgy egyértelmű volt, hogy rólam van szó...Úgyhogy feladtam.

Miért gyűlölnek az emberek?

19/L


2018. febr. 22. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Néhány eltéréssel ezt a kérdést én is kiírhattam volna....
2018. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit a szüleidről és a nővéredről írtál, arra utal, hogy mérgező környezetben élsz, sajnos a családod rombolja az önbizalmadat, ez látszik rajtad, zavarttá teszi a viselkedésedet, ezt érzik a környezetedben lévő emberek, ezzel tovább rombolják az önbizalmadat, ettől még jobban rád szállnak a családtagjaid is. Szóval ez jelenleg egy ördögi kör. Van lehetőséged elköltözni? Ha most éppen nincs erre lehetőséged, akkor se csüggedj, de próbálj meg gyűjteni, készülni a külön életedre, tervezz, és amint lehet, lépj le! Amint önálló leszel és kikerülsz a mérgező környezetből, próbálj meg mindent megújítani magad körül, válts stílust! Érdemes akár könyvtárból beszerezni pár önsegítő, önbizalomnövelő könyvet, jó tippek vannak bennük. Remélem, hamarosan megváltozik az életed! Addig pedig ne törődj az ilyen emberekkel!
2018. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert idióták,bunkók,frusztráltak,érzéketlenek.

Sajnálom,hogy sokatoknak át kell mennie ezen.Nem is értem,hogy a tanárok hogy nem veszik észre,ha valakit szívatnak,kiközösítenek.

Én már nem vagyok iskolás,de soha nem volt ilyesmire példa,sem általánosban,sem pedig középiskolában.

Mindig is voltak és lesznek is csendesebb,visszahúzódóbb emberek,nem értem,hogy mi ezzel a problémája a sok primitív gyereknek/felnőttnek.

Az az érdekes,hogy az ilyen frusztrált sz@rháziakból soha nem lesz senki..Mert csak önbizalmuk van,azon kívül nagy nullák.

2018. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj... Engem meg a tanarok is utalnak :)
2018. febr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Figyelj tudom régebbi a kérdés de ugyanezen megyek át én is. Itthon utálnak kiabálás nap mint nap ugyanúgy visszaélnek velem. Dagadtoznak. Ált. iskben 6-tól ugy tett mindenki mintha nem is ismerne. A legjobb barátom is. Egyszerre mindenkit elvesztettem. De amikor másolni kellett valamit a füzetemből akkor tudott hizelegni. Aztán elmentem. Most 2 barátom van és ők is kezdenek elhagyni. Úgy érzem mindenki utál. Röhögnek rajtam mint rajtad. De nem tehetek semmit mert nem adtam nekik okot. Az embereknek kell egy személy akit kipécézhetnek és őt felőrlikvaz utolsó erőfeszítéséig. Néha úgy érzem nincs választás. Én leirom a szenvedésem. Ez segít rajtam. Az ilyen emberek mint én vagy te és még sok millióan erre születtek:az ilyen szadista emberek kínzásaira. De felül kell kerekednunk rajtuk mert ha nem akkor bele fogsz pusztulni. Néha már én is úgy érzem nem bírom tovább. Emberek ez nem önsajnálat. Ez a cudar valóság..17/F
2020. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!