Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mindenki utál. Én rontottam...

Mindenki utál. Én rontottam el valamit? (többi lent)

Figyelt kérdés

(Szögezzük le, nem siránkozni jöttem ide csak szeretném megtalálni a választ amit már rég óta keresek.)


Az osztálytársaim h*lyének, furának tartanak és kiközösítenek mert én más vagyok. Na nézzük mit értek másság alatt:


Alapjáraton félénk, visszahúzodó lány vagyok és ez sokaknak nem tetszik. Szóval ha nem muszály akkor nem szólalok meg. Sokat olvasok, írok, első rálátásra stréber vagyok. Pedig nem, jó na az első hétben mindig benne vagyok. 1.-4. osztályban azért nem szerettek mert első tanuló voltam. Megértem.


De az igazi gondok másodikban kezdődtek. Volt egy barátnőm akivel hittünk a természet felettiben. Ilyenekről beszélgettünk, h*lyének könyveltek el minket. És ez meg is maradt egészen ötödikig.


Ötben összeraktak minket egy másik osztállyal ahol kevesen maradtak. 32-en lettünk és lassan mindenki ellenem fordult. Csúnyának tartottak mert nem a legújabb ruhákat hordtam. És ami a legrosszabb, hogy igazuk volt. Nem voltam szép és most se vagyok az. Mindenki azt momdja, hogy a belső számít pedig lehetsz akármilyen kedves ha nem vagy szép. Én ezt a saját börömön tanultam meg. Két kezemen nem tudom megszámolni hányszor olvastam a sötétben és, hogy hányszor aludtam el könnyezve. Azt sem tudom hányszor kreáltam magamban párbeszédeket amelyekben bátor vagyok és visszaszólok valakinek. Csak, hogy ez a valóságban nem így van. A valóságban egy gyáva lány vagyok nagyon piszkos fantáziával.


És igen ez a másik dolog, a piszkos fantáziám, ha beszélek akkor tuti, hogy a negyedik mondat félreérthető lesz. Engem ez nem zavar de másokat igen és nem értem miért.


Lehet, hogy depis vagyok. Nem tudom. Keveset mosolygok ha mégis akkor az is csak egy apró grimasz de vissza a lényegre:


Hatodik közepén megtaláltam azt ami segít voldogabnak lennem;a rock zenét. És ezzel még egy lapáttal rátettem az utálásomra. Elkezdtek kritizálni( nem mintha eddig nem tették volna),mindennek elhordtak aminek lehetett.


Odáig fajultak a dolgok, hogy elvették a telefonom mikor hátramentem a kabátomért. Kód volt rajta de hiába a telefonom kiirja mit hallgattam utoljára Pokolgép- ítélett helyett. Az eggyik srác elkezdett röhögni ahogy a többi is. Fájt. Tudtam mit röhögnek, azt, hogy nem valami híres számot hallgattam.


Nem szoltam senkinek, visszavettem a telóm de még hallottam ahogy az utcán utánam kiabálnak:" biztosan f*vezni megy" vagy valami hasonlót mondtak.


Otthon elmondtam a szüleimnek mindent és azt mondták ne foglalkozzak velük. Másnap jött maga a pokol valami játékot játszottunk osziórán. Nekem pedig énekelni kellett. Nincs hű de csodálatos hangom de rossz se. Egy hónapig parodizáltak engem. Este megint álomba sírtam magam.


Cseszzettek tovább, szellemnek, kerültek mind a pestisest, undorodva néztek utánnam, kiutálták az önbizalmam a világból úgy ahogy a boldogságomat is.


Megfordult a fejemben, hogy bántom magam de nem akartam fájdalmat okozni a szüleimnnek. És tudtam, hogy nem old meg semmit a vagdosás. Pedig nagyon jól esett volna. Pschichó( nem tudom hogyan kell irni) dokihoz sem akartam járni. Az biztos végleg rányomta volna a bélyeget az életemre.


Majdnem vége volt a hatodik osztálynak mikor kicsúszott a kezemből az" irányítás". Az utolsó nap már be se mentem, azt akartam, hogy jól kezdödjön a nyaram és ehez az osztályom nem kellett. Jól gondoltam.


A kis történetem lassan végére ér és én még mindig nem fogytam ki a mondanivalómból. Egész nyáron úgy képzeltem el, hogy megváltozik az osztály gondolatmenete és megláttják majd, hogy én is emberből vagyok, nekem is vannak érzéseim. De nem így lett nagyon naiv voltam/ vagyok is. Hiszen az élet nem kivánságműsor.


Most biztos jön valaki, hogy mért nem szólok egy tanártak vagy az oszinak. Ez nem ilyen egyszerű, csak leszidják őket majd nem is foglalkoznak avval, hogy utána mi lesz.



Miért csinálják ezt velem? Miért nem fogadnak el? Kérlek segítsetek!



2016. szept. 19. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Azert nem fogadnak el mert az iskolas gyerekek eleg torekenyek lelkileg nem szeretik kockaztatni hogy kikozotitsek oket. Mivel te elegge kulonbozol toluk, senki nem kockaztatja meg hogy a baratod legyen mert hatha ot is kikozositik.
2016. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hűha! Ugyanezt írhattam volna magamról is egy hét-nyolc évvel ezelőtt. Na, nem mintha változtam volna, csak ha jól számolom te most hatodikos vagy, vagy hetedikes tehát 12-13 éves.


Amúgy ha más vagy az elég indok a többieknek a piszkálásra. Ha nem divatbirka vagy, ráaádsul még introvertált is, sőt olyan elvetemült, hogy olvasol és írsz is... na, hát akkor végképp megvan pecsételve a sorsod.


Sajnálom, igazából nem tudok segíteni, csak elámultam mennyire illik rám a leírás(bár Pokolgépet pont nem hallgatok, igazából csakis külföldi rockot, metált, de ez igazán csekély különbség).

2016. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia :)

Engem is sokszor szoktak csesztetni az osztálytársaim azért mert nem vagyok olyan mint ők. Ha van kedved nyugodtan írj privátbán, és beszélgethetünk!

Kitartást!

2016. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért ezt olvasni elég durva... Mintha az életemet írtad volna le, szinte teljes pontossággal... Én ott lábaltam ki ebből az egészből, amikor középiskolában kerültem, mert itt már mindenki sokkal normálisabb... Tudom milyen ezt átélni... Keresned kellene valakit, aki ugyan olyan mint te. Nekem is elég piszkos fantáziám van, és mikor összekerültünk barátnőmmel, akkor onnantól már nem volt megállás... Tudod a gyerekek rohadtul nem elfogadóak és ha kilógsz a sorból akkor te vagy a szar. Nem szoktam ilyet írni nagyon senkinek, de ha esetleg lenne kedved beszélgetni, rámírhatsz... Kitartás! :)
2016. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon durva, 12-13 éves létedre nagyon értelmesnek tűnsz, és választékosan fogalmazol.

Lefogadom hogyha az osztálytársaid megpróbálnának beszélgetni veled ők is ledöbbennének.

A fele lehet nem is okból utál hanem mert csak a ,nagymenő' az osztályban csesztet. Legalábbis velem pontosan így van.

Nem ismernek de elkönyvelnek valakinek aki nem én vagyok.

Es amugy semmi baj a piszkos fantáziával semmi baj, tudnád miket kepzelek el nap mint nap. :D

#3- as voltam

2016. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A s*ggbuta osztálytársaid ilyen nevelést kaptak a s*ggbuta szüleiktől vagy egyáltalán nem kaptak nevelést. Attól hogy több pénzük van és azt hiszik ők a császárok, érzelmileg nulla emberek.

Lehet hogy könnyebben beszélgetne másokkal és nem görcsölnek, de figyeld meg hogy teljesen alapvető és evidens dolgokat mondanak,és csak jár a pofájuk feleslegesen. Semmi érdemi dolgot nem mondanak csak a jól bevált közhelyeket felturbózva néhány b*zmeggel.

Ne ezeknek akarj megfelelni.

2016. szept. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az emberek nem egyformák. Vannak köztük érzékenyek (mint te), vannak idióták (mint az osztálytársaid), és a kettő sose volt kompatibilis egymással. Ők nem fognak megváltozni, de neked sem kell. Tényleg ne törődj velük. Majd elmúlik ez. Persze ha mindenkivel ilyen világfájdalmasan kommunikálsz, mint ahogy itt megnyilvánulsz, akkor tényleg nehéz lehet téged befogadni, ezen akár dolgozhatnál is..
2016. szept. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mondok 2 tippet hogy mit csinalhatsz sz*rd le őket vagy legyel hasonló hozzájuk (nem annyira ajánlom de ha nincs más megoldás nem veszitesz vele sokat). Írj nekem egy privatot hogy még jobban megismerjelek
2016. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia!Velem is megsik ez.De amit szeretsz ne hagyd abba!Aki a barátod vagy társad akar lenni az életedben úgy fog szeretni ahogy vagy.Biztosan jön valaki akitől boldog leszel.Ne foglalkozz velük,tudom könnyü mondani.Én egyszer sétáltam kí az udvarra,és egy fiú elkezdett futni mellettem.Mit azd az ég valami folytán elestem benne.Jó nagyot estem,fáj és nevettek.Feljött velem 1 tanár meg a bff em.Éa beszéltün és imádkoztunk.Azt mondta a tanár ,hogy segít tudja.Próbáld meg te is.És utána kimentem a moadóbaa még könnyezve.És rájöttem,hogy minek sírni.Van 1 b nőm,és valószínűleg lesz barátom.Mit érdekel ha ezek ilyen 1 selytűek.Előttem áll az èlet ahogy előtted is.Próbálj meg nyitottabb lenni.És ha mégis buták maradnak az osztálytársaid akkor keress máshol barátokat.Írj privát üzenetet ha szeretnél még tanácsot. :) Mindíg van remény, még ha azt hiszed,hogy minden elveszett.
2016. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!