Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segítsek valakinek,...

Hogyan segítsek valakinek, akit mindenki utál?

Figyelt kérdés
Van az osztályban egy fiú, akit rajtam kívül kb. mindenki utál, mert különc és nincs éppen rózsaillata. Szívesen beszélgetnék, barátkoznék vele, mert tavaly még én is hasonló cipőben jártam, de nem szeretném emiatt elveszíteni a barátaimat.
2016. dec. 11. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Segíteni jó dolog...először próbáld vele megértetni,hogy te csak jót akarsz,ami tisztán látszik az írásodból...aztán beszélgess vele arról,hogy legyen igényes(ezt lehet ilyen "kedvcsinálós" formában is),hogy nem is tudom,mondjuk elmész vele vásárolni,vesztek ezt-azt,ruha,tusfürdők,meg minden...és vidd el mondjuk moziba,vagy valahova,ami kiöltözős hely...és akkor készülődj vele együtt...ráfog jönni,hogy jobb neki igényesen :) És így meg sem fog sértődni valószínűleg.
2016. dec. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűen mond meg neki, hogy azért nem barátkoznak vele, mert nincs jó szaga. Nem értem miért kell túlbonyolítani. Mintha ez olyan nagy valami lenne. Azt sem értem miért bátram dolog kiközösíteni, mint megmondani egy mindenki számára nyilvánvaló tényt. Nem is értem, komolyan. Valaki szedje már össze bátorságát és mondjátok már meg neki!


"Van az osztályban egy fiú, akit rajtam kívül kb. mindenki utál, mert különc és nincs éppen rózsaillata."


Na és téged tavaly miért utáltak? Fogadjunk, hogy nem voltál büdös. Mégis bajuk volt veled. (Mondjuk én ezek után nem is akarnám, hogy a barátaim legyenek, hát b***szák meg, ha nem bántom őket és mégsem vagyok jó). Esetleg mond meg neki, hogy neked mi segített, hogy végül elfogadjanak.


Amúgy nem értem. Van 10 ember. Beszélgetnek. Kiközösítenek valakit, mert csak... nem akarják, hogy kérdezzen tőlük, vagy hogy beszéljen hozzájuk. DE!!! Utána az a problémájuk, hogy miért nem szól hozzájuk... MI A F**@SZ??? Felháborodnak azon, hogy nem beszélget velük, de ők meg már nem akarnak vele beszélni?? Fel nem foghatom, ez az idiotizmus csúcsa..........

2016. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!