Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mielőtt valaki tanár lesz, az...

Mielőtt valaki tanár lesz, az tanul ezekről?

Figyelt kérdés
Tudtommal tanulnak pszichológiát. Akkor tanulnak pl. a gyerekek megfelelési kényszeréről, a szorongásról és az önbizalomhiányról is? Tanulnak vmi módszert arra, hogy az ilyen gyerekeket hogyan kell kezelni?

2018. márc. 15. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok és igen, tanultunk pazichológiát, szorongás feloldását, stb. Abból kiindulva, hogy mi is mélyen belementünk, biztos, hogy a kamaszokkal foglalkozó tanárképzésen ezt még komolyabban veszik.
2018. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, hogy ma tanítják-e, de régen nem tanították. Akkor még fel se merültek ilyen témák. Csak továbbképzésen és önképzéssel lehet egy kicsit képbe kerülni.
2018. márc. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Egyetemen tanítok. Nem, semmi ilyet nem tanultunk, simán bedobtak minket a mély vízbe hogy tarts gyakorlatot és majd ráérzel.
2018. márc. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát még ha tanulnak is, nem úgy viselkednek :D Lehalább is a mi iskolánkban..
2018. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Nehezen tudom elképzelni, hogy ha óvó szakon van pszicho szigorlat, akkor tanárként nem tanultatok ilyet...
2018. márc. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Egy 3-6 éves gyerekkel másképp kell bánni mint egy 18+ éves felnőttel.
2018. márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem húszéves vagyok, 5-ös! Régebben ilyen fogalmak se léteztek a pszichológiai tantárgyakban, mint szorongás, önbizalomhiány, megfelelési kényszer. A tudományok változnak és a tananyag is.
2018. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2005-ben kaptam a tanárszakos oklevelemet, és igen, a mi pszichológiaóráinkon előkerültek ezek a témák (bár lehet, hogy érdemes lett volna többet is foglalkozni effélékkel).
2018. márc. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám harminc éve végzett tanárképzőt, neki nem tanították. De most a munkahelyemen dolgozik egy tanárképzős lány suli mellett, neki már vannak ilyen órái.
2018. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ez az állítás hamis. válasza:
100%

Az alapvégzettségemet anno tanárszakon szereztem, s igen, vannak/voltak ilyen tárgyak, s szigorlat is belőlük (pszichológiából és pedagógiából)....de... Hidd el, attól senki sem lesz jó pedagógus!


A tanár, mint olyan, szerintem egy archetípus. Ha valaki nem tartozik bele az képezhető egy bizonyos szintig, de ha "helyzet" van, ahol azonnal, s jól (bármit is jelentsen ez) kell reagálni, nem biztos, hogy megállja a helyét.


Ha viszont valaki tanárnak (vagy inkább pedagógusnak) "született", az szépen "kicsiszolható" egy jó képzéssel, de sokkal inkább később, a tapasztalatok által.


Ezzel el is érkeztünk a kritikus ponthoz: ugyanis nem az az igazi kérdés, hogy van-e ilyen, olyan, amolyan tárgy a tanárok képzésében, hanem az, hogy van-e a képzés ELŐTT bármiféle (pálya)ALKALMASSÁGI szűrés... ilyenről nem tudok. Sajnos. Arról érdemes lehet vitázni, hogy pontosan mi lenne a módja egy ilyen "vizsgálatnak", s mik lennének a kritériumok, de - legalábbis szerintem - az biztos, hogy nagyon hasznos lenne... ha lenne.


Megint más kérdés, hogy a jelenlegi oktatási rendszerből az, aki az említett archetípushoz tartozik

2018. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!