Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha több tanár is azt mondja,...

Ha több tanár is azt mondja, hogy többet kellene tanulnia az adott diáknak, mint a többieknek, de nagyon lusta és ezért rosszak jegyei, nem lehet, hogy igazuk is van?! Miért nem néznek magukba, mielőtt a tanárt szapulják?

Figyelt kérdés

Nem, nem rólam van szó. A magam 4-4,2 körüli átlagaimmal az osztály egyik legjobb tanulója vagyok



Több tanárunk is van, aki 1-2 diáknak az osztályból azt mondja, hogy az a baj, hogy nagyon lusták, pedig pont, hogy nekik kellene többet foglalkozni a tanulással, mert látszik rajtuk, hogy nehezebben megy nekik. Van, aki pl. akármeddig tanul egy verset, egyszerűen nem tudja szépen elmondani, bele-bele kell néznie és még így sem pontosan mondja, "őő"-zik közbe stb.

Ma megint egy elég érdekes helyzet állt elő.

Feleltünk órán és pont azok, akiknek többet kellene foglalkozni a tanulással nem tanultak semmit. Persze, ők is feleltek, megkapták a maguk egyesét és mellé a fejmosást. Erre óra után mondja az osztálytársam, hogy az a h*lye f*sz ne oltogassa, meg ne szívassa, mert nem lesz jó vége, mert hogy ő nem hülye, csak kisebb dolga is nagyobb, mint megtanulni azt a 8 oldalt. Meg hogy az rengeteg. Oké, tényleg sok, de nem egyik napról a másikra kellett megtanulni, egész szeptemberben ezt tanultuk, meg egyébként is egy diáknak mi a dolga, nem a tanulás?


És akkor mindig azt mondják, hogy mert "pikkel rám a tanár", "nem bírja a búrám, ezért szívat" stb.

Ha még egy tanár mondana ilyeneket és egy tanárnál kapnának sokszor 1-est, 2-est, talán elgondolkoznék, hogy lehet, hogy tényleg kiszúrta az illetőt. De nem a helyzet.

Van 2-3 tanárunk tuti, akik így látják a dolgot és ha már több tanár is úgy látja, hogy lusták, akkor miért nem néznek magukba? Miért gondolják, hogy pont őket szívatja a tanár?

Ráadásul egy 22 fős osztályba nagyon feltűnő lenne, ha 5-6 tanulót kiszemelne magának 2-3 tanár és őket szívatná. Arról nem beszélve, hogy mind a 2-3 tanár pont ugyanazokat szívatja.


Mit gondoltok erről?


2011. szept. 27. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de ha nem rólad van szó akkor még is minek ütöd bele az orrodat? Ér téged bármennyire is hátrány, mert ők kvázi sz@rnak a tanulásra? Egyébként meg sosem tudhatod, hogy ennek mi van a hátterében, lehet otthon súlyos, családi problémák vannak, amelyek egyre gyakoribbak manapság és simán elképzelhető, hogy akár 5 gyereknek is problémája van otthon egy osztályban.


(Én nem tudom manapság mi számít jó átlagnak, én konkrétan tavaly érettségiztem, jeles rendű tanuló voltam és mégsem voltam a legjobb az osztályban...)

2011. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gond csak az, hogy óra után nekünk hallgatni, hogy mekkora f*sz a tanár, és miért, azért, mert az ő jobb dolga egész délután facebookozni. Legalább ne hangoztatnák, hiszen a tanárok sem hülyék.
2011. szept. 27. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:
de akkor ne figyelj oda, vagy szólj a gyereknek, hogy ne nyávogjon már, és kész
2011. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!