Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mielőtt valaki tanár lesz, az...

Mielőtt valaki tanár lesz, az tanul ezekről?

Figyelt kérdés
Tudtommal tanulnak pszichológiát. Akkor tanulnak pl. a gyerekek megfelelési kényszeréről, a szorongásról és az önbizalomhiányról is? Tanulnak vmi módszert arra, hogy az ilyen gyerekeket hogyan kell kezelni?

2018. márc. 15. 16:24
1 2
 11/11 Ez az állítás hamis. válasza:
100%

Hoppsz.... vélezlenül lenyomtam az <ENTER> -t.

Tehát:


Megint más kérdés, hogy a jelenlegi oktatási rendszerből az, aki az említett archetípushoz tartozik vagy elmenekül vagy ilyen-olyan okból marad ugyan, de nem feltétlenül érzi jól magát (vagy ha mégis, az sok esetben a lokális feltételeknek (vezetésnek, stb) köszönhető).


A lényeg: jól gondold át, mielőtt e pályára lépsz!


Nekem pár év alatt elegem lett sok dologból (s nem a diákokból(!)). Az volt az óriási szerencsém, hogy az alapvégzettségemet be tudtam csatornázni egy hard science (fizika) doktoriba, így - oktatás terén - sikerült kiszabadulnom a közoktatáshoz kötő csapdázott állapotból. De ez az út - egyéni feltételektől, háttértől, helyzettől, stb-től függően - nem midenki számára járható, ők sok esetben teljesen elhagyják a pályát, ami szomorú dolog. Szóval, gondold át!

2018. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!