Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit lehet tenni?...

Szerintetek mit lehet tenni? Rettentően utáljuk az ofőnket. De több osztály is panaszkodik.

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a közép iskolát. Az új osztályfőnökömmel(nő) vannak gondjaink.

Elösször is kijelentette az első nap, hogy őt nem zavarja ha valakit meg kell buktatnia sőt fog is buktatni. Egy 16 fős osztályból félévkor 7en megbuktak köztük 4en úgy hogy általánosba kitűnőek voltak matekból.

A problémánk az hogy egyáltalán nem magyaráz. Például új anyagot veszünk.Kijelenti hogy csak egyszer mondja el többször nem. Egyszer gyorsan és minnél bonyolultabban fel skicceli a táblára, letörli majd megkérdezi ki nem érti. Nagyjábol az egész osztály felteszi a kezét erre annyit válaszol 'hát nem tudok ezzel mit kezdeni'. Többször előfordult hogy iratott vagy feleltettett valakit és ha egyes kettes vagy hármas lett beírta a naplóba, de ha négyes vagy ötös akkor azt mondja felírja magának és ha két jegy között áll akkor megadja a jobbat.

Nem egyszer volt olyan is hogy irtunk egy röp dolgozatot majd amikor végeztünk kihívott 4 embert felelni. És hozzá tette hogy megteheti.

A szűlök kinem állhatják többször mentek már be elbeszélgetni vele de nem segít. Az igazgató úr a tanárunk pártján áll miszerint ő egy rendkívül jó tanár.

Mit tudunk tenni? Le lehet váltani mint osztály főnököt? Kihez kell fordulni?



2018. márc. 21. 20:54
 1/4 anonim válasza:
Ugyan ez van velem magyarból (tanárnő) ő is direkt szivatja a fiukat de csak a fiukat.Próbáljátok meg azt hogy mentek minnél többen az osztályból egyszerre szólni az igazgatónak akár töbször is,hogy a tanárral baj van.Nekünk eddig semmi nem történt.De hátha ot normálisabb az igazgató és tesz valamit. 😉
2018. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikor Magyarországon jártam iskolába, akkor nekem is volt egy ilyen korrupt hárpia osztályfőnököm.

Nem volt elég, hogy verte a diákokat (énis kaptam egyszer egy pofont mert hangos volt a teremben és én voltam a legközelebb), de ráadásul pénzéhes is. A mi osztályunktól beszedett 10 ezer osztálypénzt, holott minden más osztályban 3 ezer volt... Nem volt elég. Osztálykiránduláson 8. osztályosként hova mentünk? Győrbe... Elárulom, fél órányira volt tőlünk. Az elsősök illetve alsósok hol kirándultak? Mentek Pestre, Bécsbe, Erdélybe...

Majd egyszer kitalálta, hogy elmaradtam az ebédpénzzel, és ki kell fizessek 20 ezret. Érdekes, mert nem is voltam ebédes. Lementem az igazgatóiba, és értelmetlenül magyarázkodott a helyettes, hogy nem tudja mire gondolt az ofőm.


Na de ennek már vagy 5 éve. Azóta nem Magyarországon tanulok, de itt egyszer előfordult, hogy a tanár nem tamított, csak bejött késéssel és csak kávézgatott. Mi meg elvoltunk halmozva, de nem segített elmagyarázni a feladatot. Megvan adva, hogy kihez kell menjünk ha valami bajunk van az adott tanárral. Meg is tettük. A tanár betegett jelentett és már 3. hónapja nem láttuk :)


Biztosan van a ti sulitokban is egy olyan személy, esetleg igazgató, akinek lehet panaszt tenni, nem? Az fontos, hogy lehetőleg ne egyedül menj. Minél többen vagytok, annál jobban hisznek nektek.

(Bocs ha kicsit eltértem kérdéstől.)

2018. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg alairasgyujtessel le lehet valtani. Foleg ha tobb osztalyban is tamogatnak titeket. Kerdezzetek meg egy olyan embert aki tudja mi a teendo ilyenkor. Elvileg minden iskolaban van gyermekvedelmis. Lehet erdemes lenne neki szolnotok. Lehetoleg minel tobben intezzetek az ilyen dolgokat.
2018. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy az igazgató személy szerint rajong a nőért, kötelezettségei bizony vannak. Ha több osztálynyi diák szülei összefognak és együtt kérvényezik a tanárnő leváltását, azzal kénytelen lesz foglalkozni. Az iskola fenntartójához is fordulhattok.
2018. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!