Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lenne esélyem egy komolyabb...

Lenne esélyem egy komolyabb gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itt vagyunk, túl a félév közepén és nekem ez az első évem a középiskolában.

Az előzményeim: Nagyon nyögvenyelősen ment az általános. Azért jutottam be ebbe az iskolába, mert ez nem túl népszerű és nem kellett hozzá sok pont, amúgy anyáék már ennek is örültek és én is mert így érettségizhetek legalább. Viszont anyáék féltek, hogy még ebből a gyenge suliból is kibuknék ezért az elmúlt nyarat magántanárnál töltöttem. Anya azzal bízta meg, hogy tanulni tanítson és fél vagyont beleölt, minden hétköznap mentem hozzá egész nyáron. Persze azokra mentünk rá, amik a legnehezebben mentek, mint a matek és a helyesírás, fogalmazás, meg a történelem részben. Azzal is sok gondom volt, hogy utáltam olvasni és most sem a kedvenc elfoglaltságom. Nem szeretem a hosszú könyveket, kivéve egyet, a Gésa emlékiratait. És nagyon meggyűlik a bajom a kötelezőkkel. Mindig másképp próbáltuk megtanulni amit kell és megkerestük ami nekem jó. Szóval most már tudok tanulni és ez látszik. Általánosban mindig a bukás szélén álltam, most majdnem csak ötöseim van. Nem kamu! Tényleg, és én is alig hittem el. Az első ötösnél egész nap és egész este fel voltam pörögve, mint valami hülyegyerek :D . És azt hittem nem is lesz több, aztán jöttek sorba. Viszont az osztályom valami kegyetlen. Rémesen viselkednek, nem érzem jól magam. Hangosak az órán, káromkodnak, az osztályterem szemetes és büdös folyton. Két lány van, akiket barátnőimnek tudok nevezni, velük meghúzódunk a terem elejében, és mi vagyunk a stréber meg a lúzer társulás. Az órák nagyon kínosan telnek el. Én szeretném ezt folytatni, mert nagyon jó érzés, de a tanár mindig szájbarágósan magyaráz, és mindent hússzor ismétel, mert vagy hangoskodás van, vagy valaki nagyon nem érti. Egyszerűen képtelenség erre normálisan koncentrálni. Van, hogy inkább elolvasom a tankönyvben, amiről a tanárnéni próbál beszélni, és tíz perc alatt tudom, amit ő az egész órán próbál elmondani. Van, hogy még én vagyok lecseszve, hogy miért nem figyelek. Volt, hogy megmondtam a tanárnőnek, hogy így unalmas, miért nem beszél folyamatosan? Akkor már nagyon ki voltam bukva, hogy minden óra ilyen idegőrlő! Kaptam egy beírást. De a pohár tegnap telt be. A múlthéten írtunk egy fizika dolgozatot, ami az osztály nagy részének nem ment, nekem viszont egészen jó lett. De hőbörgött mindenki, hogy szerintük igazságtalanul nehéz volt, szerintem nem. És a tanár azt mondta, hogy vagy mindenki megkapja a jegyet érte vagy senki, válasszunk! Szerintem ez is igazságtalan! Le lett szavazva és én is elveszítettem a jó jegyemet. Tegnap írtuk újra egy könnyebb verzióban és én direkt hülyeséget írtam minden kérdéshez. Úgy voltam, egy karó belefér, megéri a bosszút. Otthon elmondtam anyának mi történt és reméltem hogy megért, de semmi! Kiabált velem, hogy nem azért taníttatott nyáron, hogy önként vigyek egyest haza. Én is kiabáltam, hogy el akarok innen menni, utálom ezt az iskolát, utálom az osztályt. Mire leültettek és elkezdtek nekem arról beszélni, hogy örüljek hogy itt jótanuló vagyok, mert egy erős gimiben ez nem menne és azzal kell beérni ami adott! És nem akarják hogy iskolát váltsak, aztán kibukjak egy erős suliból. De én meg fogok itt őrülni érettségiig! Ez egy rémálom!


2018. márc. 27. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, hogy most egy gyengébb gimibe jársz, vagy szakgimibe?

És mik a terveid a jövődre nézve?

Valóban lehet, hogy most leginkább azért megy itt jól a sorod, mert ez egy gyengébb iskola, ezt igazából csak akkor tudhatod meg, ha váltasz. Egy nagyon kemény sulit semmiképpen nem ajánlanék, bár szerintem olyanba így utólag valószínűleg fel se vennének.

Viszont, ha tényleg nem szereted a mostani sulidat, akkor én a helyedben valószínűleg átiratkoznék egy valamivel jobb suliba.

2018. márc. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
sztem maradj itt :)meg éri biztos vok benne hogy jó jegyeid vannak :) a gimiben lenne sokkal jobb ott is ugyan olyanok a gyerekek
2018. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ne is haragudj de nem lenne esélyed ha iskolát váltasz akkor meny más középsuliba de gimibe :)

nem akartalak meg bántani

2018. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
de ne gimibe ezt akartam írni
2018. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!