Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik felnőttként diplomáztak...

Akik felnőttként diplomáztak eláruljátok hogyan jobb?

Figyelt kérdés

Először lerakni a középszintű nyelvizsgát utána belevágni a fősuli/egyetembe vagy előbb a sulival kezdeni ?


A másik ha nagyon gyenge lett az érettségim (még fiatalon nem érdekelt sajnos) levelezősön, fizetősen betudok-e kerülni ? Kell oda minimum pontszám ?

( Felvin a kalkulátor nem adta ki a pontszámom)


2018. jún. 4. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem a kérdést. Van aki gyerekként diplomázik?
2018. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

18 éves nekem még gyerek.

Nyilván a 30-as korosztályra gondoltam..

2018. jún. 4. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
18 évesen hol szerez az ember diplomát? Akkor érettségizik. Onnantól öt év
2018. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen én is így értettem, hogy 18 évesen fogalmazódik meg benne, hogy diplomát szerezzen és akkor célszerűbb a fősulival kezdeni, mert még nem esett ki a tanulásból és nappalin jobb esetben nem dolgozik mellette van ideje lerakni a nyelvizsgát. Felnőttnél más a téma.

Egyébként meg mi a francnak írogatsz ide tök felesleges kommenteket amikor én tapasztalatokat kértem másoknak mi volt a praktikus-fontossági sorrend...

2018. jún. 4. 21:12
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Nyelvvizsgát gimnázium alatt kell szerezni.
2018. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Érettségizz újra
2018. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyelvvizsgát előbb célszerűbb. Plusz 28 pont a felvételinél, illetve nekem például kilehetett váltani a nyelvórákat mert volt nyelvvizsgám. Meg az ad egy plusz tudást, nem 0-ról kell kezdeni a tanulást.
2018. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizetősre meg a legtöbb szaknál 280 pont szokott lenni a határ. Nem mindnél, de amire haverok meg én is jelentkeztem annak a fizetős része mind 280 pont volt (főként agrárral kapcsolatos szakok).
2018. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy jobb, ha már az egyetem előtt megszerezted a nyelvvizsgát vagy legalább a nyelvtudásod megvan. Egyrészt azért, mert általában szükség van arra, hogy legalább egy idegen nyelven (leginkább angol) érts, mert szerintem (bár biztosan ez is szaktól függ) azért találkozni idegen nyelvű szakmai anyagokkal, szakirodalommal és úgy eleve jól jön, ha több forrás közül tudsz válogatni. Valamint sok szakon inkább szakmai nyelv tanítása folyik, amihez azért kell egy alap. Illetve a felvételin jár 28 pont egy középfokú nyelvvizsgára. Sokan szokták mondani, hogy egyetem alatt kevesebb idő van rá, mint gimnáziumban...hát én mondjuk nem ezt tapasztaltam, mert gimiben sokkal jobban be voltam táblázva, de ez is abszolút szaktól függ.


Ugyanakkor ha az a kérdésed, hogy felnőttként (tehát nem rögtön középiskolából kikerülve) melyik sorrend a jobb...akkor viszont én már nem biztos, hogy halasztanék amiatt, mert nincsen nyelvvizsgám. A felvételi követelmények között egyelőre még nem szerepel a nyelvvizsga és szerintem egyetem alatt is meg lehet csinálni. Valamint ha azért valamilyen szintű nyelvtudásod van, csak fel kell frissíteni vagy gyakorolni kell, akkor azt szerintem simán meg lehet tenni szeptemberig (vagy, ha csak jövőre jelentkezel, akkor meg pláne).


Az, hogy mire elég a pontod pedig attól függ, hogy milyen szak érdekelne, melyik egyetemen. Mindenesetre vannak minimum, 280 pontos szakok, még államilag támogatott formában is. Nem tudom, hogy miért nem adja ki a felvi kalkulátor a pontszámodat...semmilyen hibát nem jelez? Vagy mit ír ki? Mindenesetre, ha nem sikerül, akkor számold ki magad és utána nézd meg az előző évek ponthatárait és az alapján már nagyjából be lehet lőni, hogy kb. mennyi pont kell.

2018. jún. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2018. jún. 5. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!