Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek szemétség ha egy...

Szerintetek szemétség ha egy pont híján nem ad a tanár jobb jegyet?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárom ilyen. Készültem a dogára és bár nem a legjobban de készültem és tudtam elég jól. Egy pont kellett volna az ötöshöz de nem adta meg.. Neki ez mire jó? Mással is csinálta már ezt. Elég szarul kezdtem az évet és ez motivációt adott volna hogy jobban tanuljak hogy több ötöst szerezzek, legyek jó.. De ezzel annyira elrontotta a kedvemet hogy semmi kedvem tanulni. Úgy érzem úgysem lesz ötös. Szerintetek szemét dolog volt tőle? Mivel motiváljam magam ezek után? Elég sz*r kedvem lett hogy egy nyomorult pont kellett volna és van egy piros ötösöm.. Neki semmibe nem került volna megadni... Ahh..elegem van minden tanárból. Mi a véleményetek?

2016. okt. 12. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem szemét dolog. Ott van meghúzva a határ és kész. Lehet már az utolsó két pontot is nagyon nehezen adta meg. ha most neked megadja a plusz egyet, akkor onnantól mindenki másnak is meg kell, akkor pedig mi értelme van ponthoz kötni a jegyet? A másik, ha motivációs célból adja, akkor már miért egy pontnál, ennyi erővel a kettő pont se olyan sok. Értem persze, hogy nehéz, én is felháborodtam iskolás koromban ilyeneken, de hidd el nem véletlenül vannak, azok a határok. Ha valaki kivételezik egy diákkal, legyen az negatív vagy pozitív irányba, annak sose lesz jó vége.
2016. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Szarnék én rá lenne ezer másik problémám (akkor is volt amikor középsuliban voltam)..volt ,hogy minden évben megbuktam félévkor , mert annyira utált a matek tanár. Éppen ezért elkaptam egy kocsmában ahol véletlenül találkoztam vele igaz utána kicsaptak, de így is úgyis halálra szo**tt volna:D Az egész karrieremet elrontotta volna ahogyan csak tudta volna. Én sem voltam az a kis álszent gyerek soha a suliban éppen ezért le is szartam bőven az egészet most már kicsit bánom, de így is meg úgyis tudtam érvényesülni ebben a retek világban.


Nem hinném ,hogy pont 1 szaros jegy választana el ettől (legtöbb esetben).

2016. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szemétség. A ponthatárok nem véletlenül vanak ott, ha lecsúsztad, elbuktad, nem okolhatsz mást, csak saját magad. Szemétség pont a kivételezés lenne, mindegy melyik irányban.
2016. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig: ha most megadja, akkor onnantól kezdve ha hasonló helyzetbe kerülsz, akkor már evidensnek fogod vélni, hogy így kell eljárni, pedig nem. Meg kell tanulni, hogy ami szabály, az szabály.
2016. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valahol meg kell húzni a határokat.
2016. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy idegesítő dolog, viszont ha belegondolsz a tanár szemszögébe:

- Tegyük fel enged neked egy pontot. Jön a másik, hogy neki csak kettő hiányzott, de így már csak neki is egy pont kell a jobb jegyért. Akkor azt milyen indokkal utasítja vissza? Vagy ha neki is megadja, akkor gyakorlatilag a végtelenségig lehet levinni a határokat.


Nekem annak idején volt egy tanárom, aki nagyon nem bírt engem, ezért véresen komolyan vette a pontokat, és ha csak egyet is hibáztam, már csak négyes lehetett (míg másnak több hibával ötös). Először megutáltam a tanárt, de végül úgy döntöttem, hogy akkor is megmutatom neki és igyekeztem egy hibát sem elkövetni. Év végére sikerült elérnem, hogy már nem tudott mire pontot levonni és végül meg is dicsért. :D

2016. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem szemétség, valahol meg kell húzni a ponthatárt.


Amúgy, ha ez vigasztal, nekem általános- és középiskolában is ugyanaz volt a fizikatanárom, és az elejétől a végéig szinte minden dolgozatnál az volt velem a helyzet, hogy fél vagy egy pont kellett volna az ötöshöz. Persze háborogtam ezen én is eleinte, főként még általános iskolásként. Egyébként végül a félévi és év végi osztályzatom mindig ötös lett. :)

2016. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Náluk össze szokták kaparni azt az egy pontot, főleg ha sokat javítana az átlagon (pl 3-as tanuló 5-öst írna), de olyan is volt hogy megkaptam az 5-öst x pontra, a többiekkel ugyebár ilyenkor megy a "neked hány pontod lett?" kérdezgetés és kiderült hogy 3 ember is 4-est kapott ugyanannyi pontra, mentünk is a tanárhoz, aki ránézett és.... átírta a jegyem 4-esre....... hát kösz, így legyen az ember őszinte.
2016. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam ,majd otthon én lettem lecseszve mondván nem kellett volna elmondanom a többieknek hány pontom lett és így az én hibám...
2016. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem szemétség. Ott a határ és pont.

Motiváljon az, hogy ha ötöst akarsz akkor többet kell tanulnod.

Ahogyan fogalmaztál: "bár nem a legjobban de készültem és tudtam elég jól" te magad is tisztában vagy azzal, hogy nem megfelelő a tudásod mert nem készültél fel alaposan.

2016. okt. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!