Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolavaltassal kapcsolatos...

Iskolavaltassal kapcsolatos kerdes?

Figyelt kérdés
Szoval 11.-es vagyok, jovohettel vege a sulinak, matekbol tobb mint valoszinu megbukok, nyar elejen meglesz a jogsim es megyek delgozni, alig leszek otthon, penzt matektanarra meg ugy idot sem szeretnek szanni. Szoval ugy vagyok vele, hogy matekbol nem sikerul a potvizsga ergo megint 11.-es leszek, viszont tekintve, hogy nem igazan erzem jol magam a mostani sulimban es szeretnek valtani, uj tanarokat, embereket megismerni ezert ugy gondolom, hogy szeptembertol masik iskolaban szeretnek kezdeni, 11.-eskent viszont tiszta lappal. Az lenne a kerdesem, hogy ezt a nyaron kell elintezni? Egyaltalan, hogy mukodik ez az egesz? Tobb elkepzelesem is van, hogy hova szeretnek menni viszont a bukas miatt nem tudom, hogy egyaltalan atvennenek-e. Mindenkepp szeretnek iskolat valtani, van eselyem igy? Gimnaziumba szeretnek menni, eddig is abban voltam, tehetseggondozos, emelt tannyelvu osztalyban viszont eleg sok minden osszegyult, decemberben vegig korhazban voltam, sokat voltam beteg szoval elegge lerontottam ugy mindenbol, a matekot meg nem is emlitem. Tehat mindent osszegezve, hogy mukodik ez az egesz iskolavaltas, kivel kell beszelnie anyumnak es legfokepp mikor, hogy szeptemberre mashol kezdjek. Illetve gimnaziumokba felvennenek-e, ilyen tanulmanyi eredmennyel? Kerlek segitsetek, nagyon fontos lenne, koszonom. Szep estet mindenkinek! :)

2018. jún. 7. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyári pótbeiratkozás szinte minden suliba van.

Oké eddig gimnáziumba jártál gondolom érettségit terveztél....

De gondold át a lehetőségeidet...

Nem járnál jobban egy szakmával?Elsőnek.Utána munka mellett éretségi (ha még mindig szeretnéd).

Saját élettapasztalat (bár érettségim nincs).

De volt évfolyamtársam 2002ben az érettségi matematika írásbeli elején felállt mert a feladatlapon olyan feladat is szerepelt amit a 4 tanévbe nem vettek(!).Szó szerint fölöslegesen járta a sulit.Pótérettségi már nem is volt nála számitásban.

A suli mezőgazdasági volt.Én állattenyésztő szakmunkást végeztem.

Évfolyam társam végig gondolta hogy ő neki ráadásul van a rokonságba mezőgazdasági tevékenység.Elvégezte az állattenyésztőt és nem bánta meg.Az eltelt időben nem csak munkás de tulajdonosa is lett a családi vállalkozásnak.Boldog ember lett

2018. jún. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenkepp gimiben szeretnek vegezni, erettsegit szeretnek csak, szakmat nem. Erettsegi utan szeretnek egy okj-s kepzest elkezdeni aztan azzal elhelyezkedni valahol. Es igy, hogy az erettsegim megvan a kesobbiekben ha ugy van eltudnek vegezni egy foiskolat vagy egyetemet akar. Meg szerintem kulon szakmat tanulni sokkal tobb ido lenne mint igy 2evet meg sulizni ezert sem gondolnam jo otletnek.
2018. jún. 9. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Húú nagyon hasonló helyzetben vagyok mint te csak engem a bukas nem fenyeget semmibol .
2018. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!