Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimivel kapcsolatos kérdések?

Gimivel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

1. Milyen táska "ciki"? A háti nagyon gáz lenne?

2. A "nagyok" nem piszkáltak titeket kilencedikben?

3. Hogyan tudnék barátkozni?

4. Mit tegyek, hogy kevésbé legyek nyomi?

5. Körmöt lehet festeni általában? A házirendben nem találtam erre vonatkozó dolgokat



2017. júl. 4. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

1. Milyen táska "ciki"? A háti nagyon gáz lenne?

Miért lenne az?


2. A "nagyok" nem piszkáltak titeket kilencedikben?

Nem, megoldják ezt általában évfolyamon belül is.


3. Hogyan tudnék barátkozni?

Keress rá a neten...


4. Mit tegyek, hogy kevésbé legyek nyomi?

Syntax Error.


5. Körmöt lehet festeni általában? A házirendben nem találtam erre vonatkozó dolgokat

Iskolája válogatja...

2017. júl. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1) Fogalmam sincs, milyen táskák vannak most divatban. Gimiben hatalmas válltáskával jártam (nem a klasszikus, hanem a divatos verzióval), most kapaszkodj meg: később visszaszoktam a hátizsákra praktikusság miatt.

2) Nem, mindenki a saját dolgával volt elfoglalva.

3) Táborok, gólyabál, iskolai programok jó alkalmat kínálnak erre.

4) Fogadd el magad. Olyan vagy, amilyen, nem fogsz egyik napról a másikra megváltozni. Ha egy mosolygós, pozitív lányt látnak, azzal könnyebben barátkoznak.

5) Ha nem egyházi az iskola és nincs erre vonatkozó szabály, akkor semmi nem tiltja.

2017. júl. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok, néha munkába is hátizsákkal megyek, főleg ha laptop is van nálam, ez a lényege, hogy praktikus legyen és ne mindenhogy szarakodva kelljen cipelni sok cuccot, nebassz már, hogy ez cikibb, mint az, hogy van egy eszközod a problémára de nem használod...


Sosem ért semmilyen attrocitás


Ahogy eddig. Legyél nyitott, kérdezz sokat, beszéltesd, ha úgy gondolod, van hozzáfűzni valód mondd el te is a véleményed. Ha mind a kettőtöket érdekli a másik mondanivalója, ta-dam, lett egy barátod.


Próbálj meg kevésbé nyomi lenni. Sport vagy hobbi, inkább sport, amiben sikeres vagy és lesz okod magabiztosnak lenni. Nem árt nemi személyes higiénia és igényesség sem.


Szerintem inkább otthon kellene.. de szünetben azt csinálsz, amit akarsz. Ha nem lehet, majd szólnak.

2017. júl. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

1. Szerintem nincs konkrétum arra, hogy mi a ciki. Én pl nem értem a mai lányok, hogy férnek el a kistáskájukban. Én jobban szeretem a fekete hátizsákom.


2. Nálunk abszolút semmi érezhető piszkálás nem volt. Bár elég sznobok, és kb csak magukkal vannak elfoglalva. De szerintem 9-re már csak benő az ember feje lágya, és nem cseszteti a másikat.


3. Próbálj olyanokhoz menni akik nem klikkhez tartoznak. Vagy, ha ismersz vkit az osztályból az is egy jó kiindulópont. Plusz próbálj jó beszédtémát találni. Pl ha látsz vkit olvasni és ismered a könyved, akkor menj oda hozzá beszélgetni.


4. Passz. Légy önmagad! Eskü. Engem nagyon nem érdekelnek a többiek véleménye. Meg van a magam társasága. Legyen véleményed, ne csak "aházz" és röhögj...


5. Ez tényleg sulitól függ. Ha nem vallásos hely, akkor sztem lehet. Akár műköröm is.


Ne aggódj, nem fogsz akkora változást észlelni, mint ahogy a filmekben és sorozatokban bemutatják. Csak folytatódik az életed és még mindig tanulnod kell...


Sok sikert a gimihez!


17/l

2017. júl. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Miért lenne gáz a hátitáska? Az van divatban, legalábbis az én sulimban 90% tuti azt használ.

2. Mi nem piszkáltuk a kilencedikeseket, és az akkori tizedikesek sem minket.

3. Én a gólyatábort ajánlom, ha van ilyenetek. Akkor alakulnak ki a barátságok, de év közben is nagyon sokat fog változni minden.

4. Erre nem tudok semmit sem mondani, szerintem próbálj meg beszélgetni mindenkivel és ne legyél csendes.

5. Nálunk műkörömért, feltűnő színű körmökért osztályfőnöki figyelmeztetés jár. Na, igen, sajnos katolikus suli :D

Szerintem első napokon valami szép bézs szint kenj fel, majd figyeld meg a nagyobb évfolyamoknál, hogy ők mennyire és hogy festegetik.

2017. júl. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Ha használni is akarod, nincs sok választásod

2. Nem jellemző

3. Ha kérdezned kell, akkor valószínűleg nehezen. Lépj ki a komfortzónádból, amikor csak tudsz.

4. Önismeret, figyeld meg mit változtatnál magadon

5. Festhetsz

2017. júl. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Nem, nem ciki a hátitáska. Én is azzal jártam még 12.-es is. Mint ahogy az osztályomból kb. 30-ból 25 fő. :D Nem is értem, ez miért kérdés. Egyébként nagyon szép hátitáskákat lehet szerintem kapni, azok meg pláne nem cikik.

2. Nem, abszolút nem is foglalkoztak velünk, "kicsikkel", és "nagyokként" mi sem piszkáltuk a fiatalabbakat, hanem ugyanúgy nem foglalkoztunk velük.

3. Erre nincs általános recept. Add önmagadat, legyél kedves, ne félj odamenni másokhoz, vagy szóba elegyedni másokkal. Idővel majd kialakul egyébként minden, eleinte persze furcsa kicsit.

4. Miért gondolod, hogy most nyomi vagy?

5. Nem hallottam még arról, hogy lenne olyan középsuli, ahol nem lehet, de majd meglátod úgyis.

2017. júl. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most voltam kilencedikes szóval válaszolnék a kérdéseidre.


1 Nálunk az osztály 95 százaléka hátitáskát hordott. A másik fele meg oldal táskát.


2.Nem piszkáltak. Sőt inkább kedvesek voltak. És meg akartak ismerni minket. De ez gondolom iskolánként más. Meg ember függő. Lehet lesznek olyanok akik piszkálni fognak de ne törődj velük.


3. Húh hát ez nehéz kérdés. Az első néhány hónap nehéz lesz. De találni fogsz barátokat. Biztos lesznek programok amik összehoznak titeket. A padtársaddal legyél jóba inkább. Beszélgess. Kérdezd meg hogy hívják hol lakik. És találj egy biztos pontot. Mert lehet a padtársaddal leszel csak jóban.



4. Szerezz barátokat. Csinálj menő dolgokat. Legyél benne a hülyeségekben,mint pl a szecska avatóban.



5.Lehet festeni. Ez már nem általános iskola,hogy mindenért beszólnak a tanárok.

2017. júl. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1) hát nálunk anno ciki volt a hátizsák, de sztem most újra menő, ha divatos színű, fazonú

2) én 8osztályosba jártam, szóval "gólyaként"/"szecskaként" 11 éves voltam... egyszer integetett be a szemem előtt egy nagyobb, ami után leestem a lépcsőn, de összesen ennyi történt. Bár ez sztem gimitől és közösségtől függ.

3) ha tudod, kik lesznek osztálytársak, vegyétek fel egymást fb-n, instán, messengeren, viberen, whatsappon stb., és már előre tudtok beszélgetni. Ott helyben meg kezdj beszélgetni. Vagy vigyél be rágcsát körbekínálni.

4) Divatosabb ruhák, haj, pozitív életérzés, jó kiállás. Ha vmiden úgy érzed, nagyon gáz, változtass (pl. szőrtelenítés, haj, szemüveg stb.)

5) Nálunk nem lehetett, de benne volt a házirendben. Én kipróbálnám egyik napra a körömlakkozást, aztán meglátod, hogy hogy állnak hozzá a tanárok... mert voltak olyan tanárok nálunk, akik házirend által nem tiltott dologra fújtak, és pikkeltek azokra, akik folyamatosan hordták (pl. egyik osztálytársamnak hámlott a fején a bőr nyáron, emiatt fejkendőt viselt, és volt egy tanár, akinek ez "nem tetszett").

2017. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most leszek 10.es, tehát nincs nagy tapasztalatom. De azért megosztom veled, amit tudok.

Nálunk 9.ben a fiúk egésze+lányok 75%a kb hátizsákot hordott. Hogy milyet? Mindenfélét. Jövőre is azt fogok, mert sok óránk van, mégtöbb könyvünk, és nem akarok, hogy leszakadjon a vállam az oldaltáskától a könyvek súlya miatt :D

Nálunk nem volt semmi piszkálódás. Engem legalább is nem ért semmiféle attrocitás.

Mondjuk ez azért is van, mert jó a suli, és jó emberek járnak ide.

Volt egy csaj egész évben kb, aki még év elején kérdezte, hogy azért mert már gimisek vagytok, azt hiszitek megtehettek mindent? Ennyi volt, senki nem vette magára.

Barátkozni sokféle képpen tudsz igazából. Legyél nyitott, biztos sok új emberrel fogsz megismerkedni.

Mosolyogj, legyél őszinte, ne zárkózz be. Figyelj a testbeszédedre is. (Zárkózott kartartás, stb.)

Körmöt nálunk nem, (katolikus suli) de szinte mindenhol máshol lehet festeni.

2017. júl. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!